نحوه نصب VPN در روتر Linksys

VPN ابزاری شگفت انگیز در زمینه امنیت سایبر است که می تواند به شما در امنیت و حفظ امنیت آنلاین کمک کند. گرفتن VPN در رایانه شخصی ، رایانه لوحی یا تلفن همراه خود آسان است ، زیرا بیشتر VPN ها برنامه هایی دارند که می توانید برای آن دستگاه ها بارگیری کنید. اگر می خواهید با استفاده از PS4 ، Xbox One ، Smart TV ، Apple TV ، Roku یا Amazon Fire TV Stick خود به اینترنت دسترسی پیدا کنید ، چه می کنید؟ یا شاید شما فقط می خواهید روشی برای اطمینان از محافظت از هر وسیله ای که خانواده شما استفاده می کنند ، باشد؟ در این حالت ، می خواهید VPN خود را روی روتر خود نصب کنید. در این راهنما ، شما را از طریق مراحلی که لازم دارید طی می کنم VPN را بر روی روتر Linksys خود نصب کنید.


نحوه نصب VPN در روتر Linksys

نحوه نصب VPN در روتر Linksys

اگر روتر Linksys ندارید ، راهنمای کلی روتر ما را اینجا ببینید.

چرا VPN را در روتر Linksys خود تنظیم کنید?

VPN معمولاً با تعداد محدودی از اتصالات همزمان دستگاه همراه است. این بدان معنی است که شما فقط می توانید از یک مقدار محدود از دستگاه ها به طور همزمان محافظت کنید. اگر VPN خود را روی روتر خود پیکربندی کنید ، این محدودیت مزاحم را قدم بردارید. هنگامی که VPN خود را روی روتر خود تنظیم کردید ، هر چیزی که از طریق روتر به اینترنت متصل شود ، از حفاظت VPN برخوردار خواهد شد.

به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که همه دستگاه های شما ایمن هستند.

اگر خانواده دارید ، این یک روش عالی برای اطمینان از همه محافظت در هر زمان است. صاحبان مشاغل همچنین می توانند روترهای شرکت Linkys خود را با اتصال VPN وصل کنند و حفظ حریم خصوصی و امنیت کلیه دستگاه ها و کارمندان خود را حفظ کنند.

بهترین VPN برای روترهای Linksys

چارلز ، متخصص VPN ما ، در مورد بهترین خدمات VPN که می تواند در روترهای Linksys استفاده شود ، بحث کرده است. من اکیداً پیشنهاد می کنم مقاله را بخوانید تا بهتر بتوانید دلایل انتخاب او را به دست آورید. ExpressVPN در صدر جدول قرار گرفت ، و به راحتی می توان دلیل آن را دید.

ExpressVPN از پروتکل های OpenVPN پشتیبانی می کند. این پیکربندی دستگاههایی که از برنامه های VPN بومی پشتیبانی نمی کنند ، این کار را نسبتاً آسان می کند. در حقیقت ، بسیاری از روترهای جدید Linksys دارای “برنامه” ای هستند که می توانند ExpressVPN را بارگیری کنند.

اگر در ExpressVPN مشترک شده اید و هر یک از روترهای زیر را دارید ، دیگر نیازی به تکمیل این راهنما ندارید. ExpressVPN راهنماها و دستورالعمل های مفصلی دارد که شما را در طی کل مراحل تنظیم VPN خود بر روی روتر Linksys به همراه دارد.

راهنماهای دقیق تر را می توان در مدل های زیر یافت:

  • WRT1200
  • WRT1900
  • WRT3200
  • EA6200

اگر مدل های زیر را ندارید ، یا نمی خواهید با ExpressVPN مشترک شوید ، روند کلی تر را در زیر بخوانید.

نحوه نصب VPN در روتر Linksys – راهنمای گام به گام

دو مرحله اصلی برای تنظیم VPN روی روتر Linksys وجود دارد. ابتدا باید روتر را “فلاش” کنید.

آرام باش.

این بدان معنی است که شما باید سیستم عامل جدید را روی روتر نصب کنید. برای راه اندازی VPN به سیستم عامل DD-WRT نیاز دارید. مرحله دوم شامل تنظیم خود VPN است. در حالی که من از ExpressVPN برای توضیح توضیحات استفاده می کنم ، صrocess با هر VPN هایی که چارلز پیشنهاد کرده است ، یکسان است.

مرحله 1 – روتر Linksys خود را با DD-WRT چشمک زن کنید

اولین قدم همانطور که در بالا ذکر شد ، چشمک زدن به روتر شماست. اساساً ، شما سیستم عامل روتر را اجرا می کنید. نکته جالب در مورد روترهای Linksys این است که اکثر آنها با DD-WRT سازگار هستند.

هشدار: این یک روش فنی است. روند چشمک زن واقعی بسیار ساده است اما باید مراقب باشید چه firmware را بارگیری کنید. قبل از شروع نصب سیستم عامل ، از ساخت و مدل دقیق روتر Linksys خود اطلاع داشته باشید.

DD-WRT دارای یک راهنمای جامع است که شما را در هر مرحله از چشمک زدن روتر خود می برد. از اقدامات احتیاطی خودداری کنید و حتماً راهنمای T را دنبال کنید.

وقت خود را بگذرانید ، پیشرفت خود را دو برابر کنید و از درخواست کمک نترسید.

مرحله 2 – نصب یک مشتری VPN در روتر Linksys

این مرحله را با استفاده از ExpressVPN توضیح خواهم داد. اگر از یک سرویس VPN متفاوت استفاده می کنید ، نگران نباشید. دستورالعمل های زیر در اکثر VPN ها کار می کنند.

  1. وارد حساب ExpressVPN خود شوید. قابل اعتماد و متخصص “راه اندازی ExpressVPN”.
  2. انتخاب کنید ‘کتابچه راهنمای پیکربندیthen و سپس انتخاب کنید “OpenVPN”.
  3. بارگیری کنید “.ovpn” پرونده را روی رایانه شخصی یا Mac خود قرار دهید.
  4. به پیکربندی روتر Linksys خود بروید. می توانید با وارد کردن آدرس IP روتر خود در نوار آدرس مرورگر خود این کار را انجام دهید. بیشتر روترها دارای IP هستند که با “192.168” شروع می شوند.
  5. صفحه کنترل DD-WRT را پیدا خواهید کرد (از آنجا که سیستم عامل روتر شما DD-WRT نیست). در اینجا ، را انتخاب کنید ‘خدمات’ سپس کلیک کنید “VPN”.
  6. فعال کردن “مشتری OpenVPN را شروع کنید” گزینه.

Linksys Routers - OpenVPN Client را فعال کنید

حال باید اطلاعات فوق را پر کنید. شما می خواهید برای پر کردن “IP / نام سرور” ، “پورت” ، کلید TLS Auth Key ، گواهینامه CA ، گواهینامه مشتری عمومی, و کلید خصوصی مشتری.

نگران نباشید ، قبلاً همه موارد لازم را بارگیری کرده اید.

نصب فنی

بازگشت به.تخم مرغfile پیکربندی پرونده را که قبلاً بارگیری کرده اید.

آن را با یک ویرایشگر متن باز کنید (مانند دفترچه یادداشت).

شما می توانید پیدا کنید IP / نام سرور و بندر در ابتدای پرونده تصویر زیر به شما نشان می دهد که در کجا می توانید جستجو کنید. بخاطر بسپار ، ما IP / Name و Port را در تصویر زیر مسدود کرده ایم ، اما آدرس و پورت همان قالب را دنبال می کنند.

Linksys Routers - IP سرور: نام و پورت

حالا روی کلید تأیید TLS. در همان پرونده ای که با دفترچه یادداشت باز کرده اید ، جستجو کنید .

کمی بیشتر به پایین بروید و پیدا کنید

اکنون متن مورد نظر را بین آنها کپی کنید. باید چیزی شبیه به این باشد:

روتر Linksys - کلید اصلی TLS

متن برجسته شده به رنگ آبی را کپی کنید و آن را درون آن قرار دهید کلید تأیید TLS در صفحه پیکربندی روتر خود قرار دهید.

این همان روشی است که شما برای یافتن آن انجام می دهید گواهی CA اطلاعات به دنبال متنی باشید که در میان متن قرار بگیرد و , کپی / چسباندن آن را در گواهی CA رشته.

روترهای Linksys - گواهی CA

برای گواهی مشتری عمومی فیلد ، متن را در میان کپی / چسباندن کنید و

سرانجام ، برای مشتری خصوصی فیلد ، متن را در میان کپی / چسباندن کنید و .

اکنون ، کلیک کنید صرفه جویی, سپس برو به تنظیمات را اعمال کنید برای شروع اتصال VPN. برای بررسی اینکه آیا اتصال VPN شما به درستی کار می کند ، به این قسمت بروید وضعیت > OpenVPN. در قسمت وضعیت باید “مشتری: SUCESS CONNECTED” را مشاهده کنید.

روترهای Linksys - وضعیت متصل شده است

اگر آن پیام را در قسمت وضعیت خود مشاهده کردید ، VPN خود را با موفقیت پیکربندی کرده اید..

تبریک می گویم!

حالا ، پشت خود را به پت بزنید و بروید یک کوکی تهیه کنید. شما سزاوار آن هستید.

نحوه نصب VPN در روتر Linksys – افکار نهایی

نصب VPN روی روتر مبتنی بر DD-WRT Linksys کار ساده ای نیست. ضمن پیروی از این راهنما ، حتماً هر مرحله را با دقت بخوانید و دستورالعمل های کلمه به کلمه را دنبال کنید. من می دانم که ممکن است خیلی دشوار به نظر برسد ، اما تمام منابع ارائه شده در این راهنما ، کاملاً پر جزئیات و توضیحات هستند. پس از اتمام کار در خانه ، کل مراحل نصب نباید بیش از 20 دقیقه به طول انجامد!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me