نحوه نصب VPN در روتر TP-Link خود

خوانندگان VPN Guru می دانند که تا چه اندازه یک VPN در این روز و سن اهمیت دارد. ابزار محبوب رایانه سایبری آسانترین و ایمن ترین راه برای حفظ اطلاعات و امنیت آنلاین اطلاعات شما است. VPN ها همچنین به شما امکان می دهند IP خود را جعل کرده و به انواع وب سایت ها ، برنامه ها و محتواهای محدود منطقه دسترسی پیدا کنید. نکته جالب این است که اکثر VPN های سطح بالا برنامه های بومی را برای بیشترین استفاده از دستگاه های شما از جمله تلفن هوشمند و رایانه شما دارند. اما اگر می خواهید محافظت از VPN در مورد شما باشد PS4 ، Xbox, یا تلویزیون هوشمند? شما باید روتر خود VPN نصب کنید. این یک روند خیلی ساده نیست ، اما نگران نباشید ، ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم. در این راهنما, من به شما نشان خواهم داد که چگونه یک VPN را در روتر TP-Link خود تنظیم کنید.


نحوه نصب VPN در روتر TP-Link

نحوه نصب VPN در روتر TP-Link

اگر روتر Linksys ، روتر Netgear یا هر نوع روتر دیگری دارید ، راهنمای کلی ما را اینجا بخوانید.

چرا VPN را در روتر TP-Link خود تنظیم کنید?

بیایید ابتدا با آنچه VPN است شروع کنیم.

مختصر برای شبکه خصوصی مجازی ، VPN یک نرم افزار امنیت سایبری است که می توانید در آن عضویت داشته باشید که به حفظ حریم خصوصی ، امنیت و ناشناس بودن آنلاین کمک می کند. VPN ها از سرورهای خود استفاده می کنند تا مسیر ترافیک خود را دوباره انجام دهند و از طریق یک “تونل” مطمئن از طریق اتصال ایمن عبور دهند. وقتی این اتفاق بیفتد ، ترافیک شما از سیستم های نظارت شخص ثالث پنهان است و حتی دولت نمی تواند کارهایی را که آنلاین انجام می دهید نظارت کند. برای افزودن به این ، VPN ها داده های شما را رمزگذاری می کنند تا چیزی را که دزدی نمی کند ، مجدداً سرقت اطلاعات را انجام دهند.

به عبارت دیگر ، یک VPN دانستن چیزی درمورد فعالیتهای آنلاین شما برای شخص یا آژانس بسیار دشوار است.

گزینه عالی دیگری که با VPN بدست می آورید ، توانایی آن در رفع انسداد محتوای محدود جغرافیایی است. از آنجا که یک VPN ترافیک شما را از طریق سرور خود مجدداً مسیریابی می کند ، در پایان به یک IP عمومی دسترسی پیدا می کنید که با آن سرور مطابقت دارد این بدان معنی است که با انتخاب سرورهایی که می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید ، می توانید IP عمومی خود را انتخاب کنید. آیا می خواهید به وب سایتی که توسط کشور شما مسدود شده است دسترسی پیدا کنید؟ به سادگی IP خود را تغییر دهید و قادر خواهید بود این کار را انجام دهید. آیا می خواهید یک نمایش را تماشا کنید که فقط در ایالات متحده موجود باشد؟ یک سرور آمریکایی به شما کمک می کند تا یک IP آمریکایی دریافت کنید تا بتوانید از آن بلوک دور شوید.

چرا VPN را روی روتر خود تنظیم کنید?

اکنون که می دانید VPN چه کاری انجام می دهد ، بیایید در مورد چگونگی نصب آن روی روتر خود صحبت کنیم ، می تواند یک تجربه آنلاین استثنایی را برای شما فراهم کند.

با تنظیم VPN در روتر خود ، تضمین می کنید که از تمام دستگاه های شما محافظت می شود. بیشتر ارائه دهندگان VPN محدودیتی در چند دستگاه شما می توانید همزمان از VPN استفاده کنید. اگر VPN در روتر شماست ، شما از حد مجاز دستگاه دور می روید و می توانید هر دستگاه متصل به اینترنت خود را بپوشانید. این یک گزینه عالی برای شرکت های نوپا ، مشاغل کوچک و خانواده است. در یک یادداشت شخصی تر ، یک VPN در روتر شما به شما کمک می کند تا از آن اتصال ایمن در دستگاههایی که برنامه های VPN بومی ندارند ، مانند کنسول های بازی و تلویزیون های هوشمند خود استفاده کنید. با داشتن امکان جعل IP خود ، به محتوای آنلاین دسترسی گسترده تری خواهید داشت و در معرض خطر حمله قرار نخواهید گرفت (گیمرها ، DDoS گنجانده شده!).

بهترین VPN برای روترهای TP-Link

پیشنهاد می کنیم از ExpressVPN در روترهای TP-Link استفاده کنید. امروزه ExpressVPN بهترین VPN در بازار و به دلایل خوبی شناخته می شود. می توانید VPN هایی پیدا کنید که دارای ویژگی های طاقچه ای هستند که از ExpressVPN فراتر می روند ، اما شما ارائه دهنده خدمات پیدا نمی کنید که تمام جعبه های VPN و همچنین ExpressVPN را چک کند..

ExpressVPN از پروتکل های OpenVPN و L2TP / IPsec پشتیبانی می کند ، که از هر دو مورد می توان برای پیکربندی دستی VPN روی روتر شما استفاده کرد. در این راهنما ، من در مورد هر دو روش با استفاده از ExpressVPN به عنوان مثال بحث خواهم کرد. اگر نمی خواهید از ExpressVPN استفاده کنید ، این دستورالعمل های پیکربندی را می توان با سایر ارائه دهندگان سطح بالا استفاده کرد. حتماً سؤالات متداول و صفحات پشتیبانی ارائه دهنده خود را برای هر راهنمای نصب که ممکن است داشته باشد بررسی کنید.

نحوه نصب VPN در روتر TP-Link – راهنمای گام به گام

برای این راهنما ، من از ExpressVPN برای توضیح نحوه نصب مشتری VPN روی روتر TP-Link خود استفاده خواهم کرد.

بگذارید واضح باشم که می گویم روترهای TP-Link می توانند با استفاده از 2 روش مشخص پیکربندی شوند. اولین مورد شامل فلش روتر شما نمی شود بلکه به پیکربندی دستی از طرف شما نیاز دارد. روش دوم شامل 2 مرحله است: چشمک زدن روتر TP-Link خود را با DD-WRT و سپس نصب سرویس دهنده VPN روی روتر فلش خود. تنظیمات دستی براساس ارائه دهنده VPN شما متفاوت خواهد بود ، بنابراین پیشنهاد می کنم صفحه پشتیبانی را برای هر راهنما در مورد نحوه پیکربندی دستی VPN بر روی روتر TP-Link بررسی کنید. در مورد ExpressVPN ، در اینجا پیوند راهنمای مفصل آنها وجود دارد.

در مورد روش دوم ، می توانید از مراحل زیر برای پیکربندی هر روتر TP-Link که در اختیار دارید استفاده کنید ، تا زمانی که با DD-WRT سازگار باشد. در اینجا لیستی از روترهای پشتیبانی شده برای DD-WRT وجود دارد ، بررسی کنید که روتر شما قبل از حرکت به روند مرحله به مرحله زیر ، در لیست قرار دارد یا خیر. اگر روتر شما در این لیست قرار ندارد و نمی توانید یک راهنمای پیکربندی دستی برای VPN خود پیدا کنید ، می توانید یک روتر سازگار با VPN را خریداری کنید تا کمی ساده تر روند.

Step1 – روتر TP-Link خود را با DD-WRT چشمک زن کنید

اگر لیست ذکر شده در بالا را بررسی کرده اید و مشاهده کرده اید که روتر TP-Link شما از DD-WRT پشتیبانی می کند ، می توانید با استفاده از این راهنمای نصب ادامه دهید.

برای شروع ، بگذارید توضیح دهم که “روتر شما در حال چشمک زدن” چیست. روتر کمابیش یک مینی کامپیوتر است. روی سیستم عامل اجرا می شود. سیستم عامل روتر همه سیستم عامل ها امکان نصب سرویس گیرنده VPN را بر روی روتر خود ایجاد نمی کنند ، بنابراین قبل از انجام این کار باید سیستم عامل را تغییر دهید. فلش روتر شما دقیقاً به همین معنی است. روند تغییر سیستم عامل (سیستم عامل) روتر شما.

هشدار: فلش روتر شما یک فرایند بسیار فنی است ، بنابراین باید مراقب باشید. این روند به اندازه کافی ساده است ، اما شما باید اطمینان حاصل کنید که روتر شما سازگار است و اینکه سیستم عامل صحیح روتر خود را بارگیری کرده اید. این راهنما را در مورد نحوه لرزش روتر خود با DD-WRT به T دنبال کنید و فراموش نکنید که تحقیق خود را انجام دهید.

به همان اندازه زمان لازم برای تنظیم این مرحله اختصاص دهید. وقتی مطمئن شوید که نرم افزار صحیح را بارگیری کرده اید ، بقیه به مدت 20 دقیقه طول نمی کشند.

مرحله 2 – نصب یک مشتری VPN در روتر TP-Link خود

بعد از اینکه روتر TP-Link خود را با DD-WRT روشن کردید ، زمان آن است که سرویس گیرنده VPN را روی روتر سازگار جدید خود نصب کنید. من قصد دارم از ExpressVPN استفاده کنم تا نحوه نصب مشتری VPN را به شما نشان دهم اما این روند برای بیشتر خدمات VPN در خارج کار می کند..

نصب را تنظیم کنید

 1. وارد ExpressVPN شوید. قابل اعتماد و متخصص راه اندازی ExpressVPN.
 2. کلیک کنید پیکربندی دستی و انتخاب کنید OpenVPN.
 3. بارگیری کنید .تخم مرغ فایل.
 4. به پیکربندی روتر TP-Link بروید. با وارد کردن IP IP روتر به نوار آدرس مرورگر شما می توان به این دسترسی پیدا کرد. می توانید IP را در پشت روتر با بقیه اطلاعات شناسایی آن پیدا کنید.
 5. در صفحه کنترل برای DD-WRT ، پیدا کنید خدمات و کلیک کنید VPN.
 6. فعال کردن Client OpenVPN را شروع کنید گزینه.

تا کنون خیلی خوب؟ عالی!

اکنون توجه خواهید کرد که چند فیلد وجود دارد که باید آنها را پر کنید. نگران نباشید ، تمام اطلاعات مورد نیاز را در پرونده .ovpn که اخیراً بارگیری کرده اید ، دارید..

نصب فنی

پرونده را با ویرایشگر متن باز کنید. بیشتر افراد دارای NotePad در رایانه های خود هستند که کاملاً برای آنچه شما باید انجام دهید کار می کند.

این پرونده حاوی اطلاعات زیادی در مورد مشتری VPN است ، اما تمام آنچه شما باید پیدا کنید سرور IP / نام ، پورت ، کلید TLS Auth Key ، CA CA ، گواهینامه مشتری عمومی و کلید خصوصی مشتری است..

یافتن این اطلاعات در واقع بسیار آسان است:

 • IP / Name و Port سرور: کلمه “از راه دور” را در پرونده خود پیدا کنید. خط را با یک آدرس و به دنبال آن 4 عدد مشاهده خواهید کرد. آدرس این الگوی را دنبال خواهد کرد: xxxx.copythisaddress.com. آدرس را کپی کرده و در قسمت IP / Name سرور وارد کنید. سپس 4 عددی را که مستقیماً بعد از آدرس مشاهده می کنید کپی کنید و آنها را در قسمت Port قرار دهید.
 • کلید تأیید TLS: جستجو کنید . اگر کمی بعد از آن حرکت کنید ، خواهید یافت . متن را بین آن دو تگ کپی کنید. شروع به کپی کردن در جایی که می گوید “شروع کلید OpenVPN استاتیک“و بعد از” توقف “کلید OpenVPN پایان OpenVPN” این اطلاعات را در قسمت تنظیمات روتر خود در قسمت TLS Auth Key قرار دهید.

ببینید این مرحله چقدر آسان بود؟ این تنها کاری است که باید برای هر مرحله دیگر انجام دهید! فقط متن را کپی کرده و آنها را در قسمت ها بچسبانید. در اینجا برچسب هایی که باید در فایل .ovpn جستجو کنید ، می توانید متن را کپی کنید:

 • گواهی CA: جستجو کنید و
 • مشتری عمومی: جستجو کنید و
 • مشتری خصوصی: جستجو کنید و

بعد از اینکه همه اطلاعات را در قسمتهای صحیح قرار دادید ، روی ذخیره و سپس روی اعمال تنظیمات کلیک کنید.

خودشه! شما به طور رسمی مشتری VPN را در روتر TP-Link خود نصب کرده اید!

برای اینکه مطمئن شوید همه سیستم ها از کار در رفته اند ، به این قسمت بروید وضعیت و کلیک کنید OpenVPN. شما باید “مشتری: وضعیت متصل” را ببینید. این بدان معنی است که VPN شما متصل شده است و شما خوب هستید که شروع به استفاده از آن کنید.

اگر این راهنما مفید بود ، در نظرات خود را به من اطلاع دهید و تجربه خود را با روترهای پیکربندی شده VPN برای همه ما درمیان بگذارید!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me