به روزرسانی جعلی Adobe در حال نصب بدافزار روی دستگاه های کاربران است

اوه پسر ، شما بچه ها … وقتی وارد هک های جدید می شویم ، وارد یک منطقه واقعاً سایه دار می شویم. هرچه ابزارهای امنیت سایبری ما آماده تر باشند ، هکرها از این باهوش تر بهره می گیرند. به تازگی ، یک به روزرسانی جعلی Adobe که با بدافزارهای استخراج رمزنگاری منعقد شده است ، به صورت آنلاین دور می شود. چرا؟ زیرا در واقع Adobe را بروزرسانی می کند! در ادامه بخوانید تا بفهمید که چرا این بسیار خطرناک است.


به روزرسانی جعلی Adobe در حال نصب بدافزار روی دستگاه های کاربران است

به روزرسانی جعلی Adobe در حال نصب بدافزار روی دستگاه های کاربران است

به روزرسانی جعلی ادوبی – داستان

Palo Alto Networks ، یک شرکت امنیت سایبری ، پنجشنبه گذشته بیانیه ای را منتشر کرد مبنی بر استفاده از هکرهای جدید “ترفند”.

ظاهراً نوع جدیدی از بروزرسانی جعلی Adobe از اوت سال 2018 به صورت آنلاین به صورت آنلاین انجام می شود. آنچه این بروزرسانی جعلی را از همتایان آلوده به بدافزار خود جدا می کند این است که این بار ، در واقع Adobe Flash را به روز می کند..

معمولاً ، به روزرسانی های جعلی Adobe هیچ کاری بیشتر از نصب بدافزار روی سیستم های هدف انجام نمی دهند. آنها بسیار مخفی نیستند و می توانند به راحتی از بین بروند. این به این سادگی است که برای یافتن یک برنامه مخرب بدافزار آسان بود:

شما یک به روزرسانی را نصب کردید > بروزرسانی کار نمی کند > سیستم شما کمی شروع به تاخیر می کند > شما بدافزار دارید.

این به روزرسانی جدید جعلی ، این روند را کمی پیچیده می کند. اکنون ، تمام آنچه شما می بینید این است که شما یک به روزرسانی را نصب کرده اید … و کار می کرد. برای متوسط ​​کاربر ، این تضمینی است که بدافزار برای مدت طولانی باقی بماند.

“اما صبر کنید ، همه برنامه ها به شما هشدار می دهند اگر برنامه ای که بارگیری می کنید از یک منبع قابل اعتماد نیست!” ممکن است فکر کنید.

این درست است با این حال ، Palo Alto Networks دریافت که برخی از به روزرسانی های جعلی Adobe “اعلان های بازشونده نصب رسمی Adobe را قرض داده اند”. این بدان معنی است که سیستم شما نمی تواند تفاوت را بیان کند. برای کلیه اهداف و اهداف ، فکر خواهد کرد که این به روزرسانی رسمی است. به شما اخطار داده نمی شود.

بروزرسانی جعلی و Cryptojacking

مانند همیشه ، این نوع بروزرسانی های جعلی برای نصب بدافزار روی سیستم های قربانیان مظنون ساخته می شوند.

این به روزرسانی های فریبنده هیچ تفاوتی ندارند. طبق گفته های شبکه های Palo Alto ، هدف از این به روزرسانی ها رمزنگاری سیستم یک هدف است.

اصولاً بروزرسانی جعلی Flash را برای شما به روز می کند ، اما برنامه های استخراج رمزنگاری را نیز روی سیستم شما نصب می کند. با این کار می توانید از پردازنده سیستم شما برای استخراج رمزنگاری ارز برای مهاجم استفاده کنید. برنامه های بدافزار ، مانند Miner cryptocurrency XMRig ، در سکوت در پس زمینه اجرا می شود. اگر برنامه ضد بدافزار به روز ندارید ، هرگز نمی توانید متوجه شوید سیستم شما به بدافزار آلوده شده است.

چگونه می توانم ایمن بمانم?

براساس گفته های شبکه Palo Alto و آزمایشگاه McAfee ، آلودگی های بدافزار رو به افزایش است. ماه سپتامبر ، به طور خاص ، شاهد جهش شدید آلودگی به بدافزارها بود.

به عبارت دیگر ، بیش از هر زمان دیگر مهم است که سیستم خود را همیشه محافظت کنید. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای اطمینان حاصل کنید که دفاع خود را به کار گرفته اید:

  1. فقط برنامه هایی را از سایت های رسمی بارگیری کنید: تحت هیچ شرایطی هیچ برنامه یا نرم افزاری را غیر از وب سایت رسمی این برنامه بارگیری نکنید.
  2. مطمئن شوید که نظرات را خوانده اید: اینترنت یک جامعه جهانی است. با کمی تحقیق ، می توانید تقریباً در مورد هر نرم افزار / برنامه ای که می توانید استفاده کنید ، نظرات و بحث های زیادی را پیدا کنید. قبل از بارگیری نرم افزار ، حتماً به بررسی این بررسی ها بپردازید.
  3. همیشه یک برنامه ضد بدافزار داشته باشید: شما باید هر زمان که بخواهید یک برنامه معتبر ضد بدافزار را به روز کنید و آماده استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که همیشه به روز شده است. مقاله ما را در مورد بهترین برنامه های ضد بدافزار مورد استفاده قرار دهید.
  4. از VPN استفاده کنید: استفاده از VPN به شما کمک می کند اطمینان حاصل کنید که حتی اگر سیستم شما به بدافزار آلوده شود ، هیچکدام از داده های شما قابل سرقت نیست. مانند هر برنامه ای ، هرگز از VPN رایگان استفاده نکنید و فقط با ارائه دهندگان معتبر و معتبر بروید ، مانند ExpressVPN.
  5. Flash Player را حذف کنید: Adobe Flash در واقع برنامه ای نیست که شما بخواهید روی سیستم خود داشته باشید. اگر به طور خاص به Flash Player احتیاج ندارید ، آن را حذف کنید. با آسیب پذیری ها و خطرات امنیتی همراه بوده و همیشه بوده است. مجدداً ، اگر به آن نیاز خاصی ندارید ، باید آن را ASAP حذف کنید.

بروزرسانی جعلی Adobe – افکار نهایی

بنابراین ، این داستان به روزرسانی جدید جعلی Adobe است که به سرعت در حال خزیدن در اینترنت است. حتما هنگام بارگیری و یا استفاده از نرم افزار از اینترنت دفاع خود را مرتب نگه دارید. تا حد ممکن از نرم افزار رایگان دور شوید و سعی کنید تا آنجا که می توانید در مورد آنچه در حوزه امنیت سایبری اتفاق می افتد آگاه باشید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me