هشدار: برنامه های فروشگاه اپل مرتبط با بدافزار Golduck

در دسامبر سال 2017 ، Appthority ، شرکت حفاظت از تهدید تلفن همراه ، چندین برنامه بازی اندرویدی را با بدافزار Golduck پیدا کرد. خبر در آن زمان وحشتناک بود. این برنامه ها دارای رتبه بالایی بودند و میلیون ها کاربر داشتند. حال به نظر می رسد این بدافزار راه خود را به سمت فروشگاه اپل نیز طی کرده است.

هشدار: برنامه های فروشگاه اپل مرتبط با بدافزار Golduck

هشدار: برنامه های فروشگاه اپل مرتبط با بدافزار Golduck

بدافزار Golduck در آیفون؟ داستان کامل

Wandera ، شرکت امنیتی موبایل ، اخیراً دسته ای از برنامه های بازی کلاسیک را در فروشگاه اپل پیدا کرده است که به سرور Golduck پیوند دارند.

وقتی نگاه دقیق تری انداختند ، دریافتند که برنامه ها اطلاعات زیر را به سرور ارسال می کنند:


 • از کدام برنامه کاربر استفاده می کند.
 • کاربر چه نسخه ای را نصب کرده است.
 • نوع دستگاه کاربر.
 • آدرس IP دستگاه.
 • تعداد آگهی های نمایش داده شده بر روی تلفن.
 • جزئیات موقعیت مکانی (در برخی موارد).

در حال حاضر ، تمام سرورهای Golduck این کار را انجام می دهند تا تبلیغات در آن برنامه ها را انجام دهند. با این حال ، محققان امنیتی نگران این موضوع هستند که این ممکن است فقط آغاز باشد.

وقتی بدافزار فقط بر روی کاربران Android تأثیر گذاشت ، این همان چیزی است که Appthority در مورد آن می گفت:

“نرم افزارهای مخرب Golduck ممکن است منجر به سازش کامل دستگاه شود ، به خصوص اگر دستگاه ها از قبل روت شده باشند ، و همچنین سایر حملات مربوط به تبلیغات تبلیغاتی.”

برنامه های آلوده – لیست

در اینجا لیستی از برخی از برنامه های واندرا یافت شده که حاوی بدافزار Golduck است:

 • Commando Metal: Contra Classic
 • Super Pentron Adventure: Super Hard
 • Tank Classic vs Super Bomber
 • سوپر ماجراجویی Maritron
 • بازی Troll Adventure Troll
 • Trap Dungeons: Super Adventure
 • جستجوی کلاسیک افسانه
 • بازی بلوک
 • Bomber Classic: Super Legend
 • آن را روشن کنید؛ فیزیک استیکمن
 • بازی بمب افکن: Bomberman کلاسیک
 • آجر کلاسیک – بلوک یکپارچهسازی با سیستمعامل
 • آجر کوهنورد
 • مهاجمان شلیک مرغ

چگونه از بدافزار ایمن بمانیم

اولین چیزی که من در اینجا خواهم گفت این است: اگر به آن نیازی ندارید برنامه را بارگیری نکنید.

اعتماد را فراموش کنید.

فراموش کنید می خواهید.

به آن احتیاج دارید.

معمولاً تشخیص اینکه یک برنامه بد افزار را بر روی دستگاه شما نصب کرده است ، بسیار دشوار است. اکثر مردم درک نمی کنند که تلفن هایشان را تا خیلی دیر به خطر انداخته اند. به جای نگرانی در مورد این مسئله خاص ، چگونه می توانید آن بازی را که موردعلاقه قرار گرفته اید بارگیری نکنید؟ سعی کنید به برنامه های مورد نیاز خود بپیوندید. این بار ، شما بچه ها ، بیشتر این شایستگی نیست.

بعد از اینکه ما آن بیت را تحت پوشش قرار دادیم ، چند نکته برای کمک به ایمن نگه داشتن دستگاه خود در برابر بدافزارها آورده شده است:

خودتان نرم افزارهای ضد بدافزار مناسب را بدست آورید

همه ضد بدافزارها برابر نیستند ، این چیزی است که من فکر می کنم همه می توانیم درباره آن توافق کنیم. همه ما داستانهای کسی را شنیده ایم که یک ابزار ضد بدافزار رایگان را امتحان کرده و به یک سری مشکلات مرتبط با بدافزار پایان داده است. با این حال ، این بدان معنی نیست که می توانید این مرحله را کاملاً کنار بگذارید.

شما باید بدانید که کدام نرم افزار ضد بدافزار معتبر و قابل اعتماد است

و

باید هزینه آن را بپردازید. من می دانم که چیزی نیست که کسی بخواهد آن را بخواند ، اما حقیقت این است که ضد بدافزار مناسب معمولاً با یک اشتراک همراه است. تحقیق خود را انجام داده و دریابید که کدام نرم افزار برای شما بهتر عمل می کند ، اما ما در زمانی هستیم که کمبود نرم افزار دفاعی به مشکل بخورد.

یک آنتی ویروس به آن اضافه کنید

برای اطمینان از محافظت تا حد امکان از نرم افزار ضد بدافزار خود با نرم افزار ضد ویروس همراه شوید.

اصولاً ویروس ها انواع نرم افزارهای مخرب هستند. با این حال ، ضد ویروس ها و ضد بدافزارها یکسان نیستند.

یک برنامه ضد ویروس در محافظت از آیفون شما از فرم کلاسیک ویروس ها بسیار عالی است: تروجان ها ، کرم ها ، کلید های قفل…

یک برنامه ضد بدافزار با اشکال پیشرفته تر و پیچیده تر نرم افزارهای مخرب مقابله می کند. برخی از برنامه ها حتی بصورت فعالانه کار می کنند و جلوی بدافزارها را می گیرم ، قبل از اینکه واقعاً با داده های شما کاری انجام دهد.

بنابراین چرا به هر دو نوع برنامه نیاز دارید؟ زیرا احتمالاً مجبور خواهید بود با هر دو نوع تهدید (کلاسیک و مدرن) مقابله کنید. به عبارت دیگر ، این دو مکمل یکدیگر هستند و باید در اسرع وقت با هم جفت شوند.

از VPN استفاده کنید

مختصر برای شبکه خصوصی مجازی ، VPN چیزی است که می توانید از آن برای کاهش اثرات بدافزار روی دستگاه استفاده کنید..

بگذار توضیح بدهم

ببینید ، یک VPN داده های شما را رمزگذاری می کند و ترافیک شما (مسیر مجدد همه آن) از طریق سرور امن خود را تونل می کند. به عبارت دیگر ، این اتصال به اینترنت شما متصل می شود و اطمینان حاصل می کند که هیچ کس نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند یا اطلاعات خاموش آن را سرقت کند.

بنابراین ، اگر VPN شما در حال اجرا است و شما بدافزار دارید ، VPN مانع از برقراری تماس با C می شود&سرور C ، به این ترتیب تا زمانی که از نرم افزارهای ضد ویروس یا ضد بدافزار برای تمیز کردن دستگاه خود استفاده نکنید ، نگهدارنده شرارت آن نیست..

به شخصه ، پیشنهاد می کنم اگر می خواهید اتصال خود را امن کنید ، ExpressVPN را امتحان کنید. این نرم افزار تمام ویژگی های مورد نظر خود را از طریق VPN و سپس برخی از آنها ارائه می دهد و به یکی از بهترین خدمات مطلوب در بازار می بالد. با بهره مندی از 30 روز ضمانت برگشت پول آن ، آن را 30 روز کامل امتحان کنید و خود را ببینید!

بدافزار Golduck در فروشگاه اپل – افکار نهایی

بچه ها ، اگر از بازی هایی که در بالا به آنها اشاره کردم استفاده می کنید ، بلافاصله آن را حذف کنید. من وسواس بازی ها را در فروشگاه برنامه ها می دانم ، از آن لذت می برم … آنها سرگرم کننده هستند و اگر بخواهید قطار بخرید یا به راحتی بنشینید و کاری انجام ندهید ، راه خوبی برای هدر رفتن وقت است. مسئله این است که واقعاً به اندازه کافی مهم نیست که بتواند تمام اطلاعات شخصی شما را به خطر اندازد. اگر به برنامه نیاز ندارید ، آن را دریافت نکنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me