برنامه های فروشگاه App Mac با نقض حریم خصوصی کاربران مواجه شدند

اگر صاحب تلفن هوشمند هستید ، احتمال دارد از یک یا چند برنامه بارگیری شده بر روی دستگاه از فروشگاه برنامه نیز استفاده کنید. یک برنامه برای همه چیزهایی که تصور می کنید وجود دارد! برنامه هایی برای برقراری تماس و مسدود کردن تماس ها ، برای ویرایش تصاویر ، برای ساخت فیلم های زیبا ، برای مسدود کردن بدافزارها و چندین هدف دیگر وجود دارد.


برنامه های فروشگاه App Mac با نقض حریم خصوصی کاربران یافت شد

برنامه های فروشگاه App Mac با نقض حریم خصوصی کاربران مواجه شدند

بیشتر رایگان هستند

اکثر برنامه ها هزینه ای ندارند ، به همین دلیل است که تعداد زیادی از مردم از استفاده از آنها دریغ نمی کنند با توجه به اینکه استفاده از دستگاه های خود را آسان تر و راحت تر می کنند. برای کسانی که می خواهند خدمات پریمیوم داشته باشند ، برنامه های پرداختی نیز وجود دارد.

با این حال ، برای نصب هر برنامه و برنامه در دسترس نیز افت بزرگی وجود دارد. بیشتر برنامه ها قبل از نصب بر روی دستگاه به انواع مختلفی از مجوزها نیاز دارند.

این موارد شامل دسترسی به مخاطبین شما ، سایر برنامه های دستگاه و تماس و پیام است. از آنجا که این برنامه ها اغلب مفید هستند و معمولاً مردم اهمیت زیادی به امنیت آنها نمی دهند ، اطلاعات مورد نیاز به آسانی ارائه می شود.

اعتماد به کنار گذاشته شده است

داده های جمع آوری شده اغلب بدون آگاهی از کاربران برای استفاده غیر اخلاقی قرار می گیرند. برخی از برنامه ها بطور خاص مانند نرم افزارهای جاسوسی عمل می کنند ، هدف اصلی سرکوب کاربران و فعالیت های آنلاین آنها است.

از آنجا که امکان ندارد برنامه فروشگاهی هر اپلیکیشن بارگذاری شده بر روی سیستم عامل را ردیابی کند ، در اختیار کاربران قرار دارد در هنگام ارائه اطلاعات خود به شخص ثالث محتاط تر باشند..

تهدید جدید در فروشگاه مک

به تازگی اپل برای همه توسعه دهندگان برنامه های iOS یک سیاست حفظ حریم خصوصی را واضح و روشن کرده است که نحوه جمع آوری ، استفاده و به اشتراک گذاری داده های مصرف کننده را فاش می کند. از افرادی که نمی توانند نحوه استفاده از داده های کاربر را فاش کنند ، خواسته می شود برنامه های خود را از فروشگاه پایین بیاورند.

در وسط این ، معلوم شد که چند برنامه دیگر در فروشگاه Mac OS نقض خط مشی رازداری اپل است.

برخی از این برنامه ها برای محافظت از امنیت و حفظ حریم خصوصی دستگاه هایی که روی آنها نصب شده است ، استفاده می شوند. اما مشخص شده است که این برنامه ها به جای ارائه هرگونه محافظت ، حریم خصوصی کاربران را نقض می کنند.

ظاهراً به نظر می رسد که این یک روند در میان برنامه های Mac OS است. چندین برنامه سیستم عامل مک به بهانه پاک کردن حافظه پنهان و ارائه محافظت از حریم خصوصی به جستجوی فهرست خانه کاربر می پردازند.

با این حال ، به تازگی تعدادی از این برنامه ها به جای ارائه محافظت ، فعالیت مرور کاربران و سایر اطلاعات شخصی را ردیابی می کنند. 

برنامه های نقض حریم خصوصی

برنامه های Trend Micro، Inc. از برنامه نویسان از جمله برنامه هایی هستند که اخیراً کاملاً برانگیخته شده اند. برنامه های این توسعه دهنده شامل دکتر Unarchiver ، دکتر پاک کننده, بین دیگران.

کاربران دریافتند که این برنامه ها در فروشگاه App Mac سابقه مرورگر کاربر را از Google Chrome ، Safari و Firefox در سرورهای خود جمع آوری و بارگذاری می کنند..

برنامه ها همچنین داده های مربوط به سایر برنامه های نصب شده روی سیستم را جمع آوری می کنند. در لحظه راه اندازی برنامه ، یک پوشه zip ایجاد می کند که اطلاعات جمع آوری شده در آن ذخیره شده و سپس در سرورهای Trend Micro Inc بارگذاری می شود..

در مورد unarchiver هنگامی که فایل پستی استخراج می شود ، گزینه ای برای “پاک کردن سریع پرونده های ناخواسته” به کاربران داده می شود.

در لحظه ای که کاربران گزینه “Scan” را انتخاب کرده و یک گفتگوی باز را راه اندازی می کنند ، برنامه به فهرست خانه کاربر کاربر دسترسی پیدا می کند ، که این برنامه به جمع آوری پرونده های داده از مرورگرها نیاز دارد. پس از دسترسی به دایرکتوری خانه ، برنامه به جمع آوری داده های شخصی و بارگذاری آن در سرورهای خود ادامه می دهد.

دکتر Unarchiver یک اپلیکیشن بسیار محبوب در فروشگاه اپلیکیشن Mac است که رتبه دوازدهم را دارد. با این حال ، این یک مسئله مهم برای حفظ حریم خصوصی است و کاربران انتظار دارند اپل برنامه های Trend Micro Inc را از فروشگاه پایین بیاورد. این اولین بار نیست که چیزی از این نوع ظاهر می شود. پیش از این ، فیس بوک مجبور شده بود برنامه بدنام Onavo Protect را از فروشگاه App حذف کند.

در گذشته ، هم فروشگاه های iOS و هم اپلیکیشن های مک دارای چندین برنامه بوده اند که حریم خصوصی کاربران را نقض می کنند. هرکسی که از چنین برنامه های شخص ثالثی استفاده می کند ، باید آگاه باشد که لحظه ای که گفتگوی پرونده توسط آن برنامه باز می شود ، به فهرست خانه دسترسی پیدا می کند.

این همچنین شامل دسترسی به بیشتر اطلاعات خصوصی سیستم ، از جمله سابقه مرور ، ایمیل ، پیام مکالمه iMessage و موارد دیگر می شود. اگرچه اپل در تلاش است تا با استفاده از macOS Mojave شرایط را بهبود بخشد ، اما روند بررسی برنامه ها باید دقیق تر باشد. 

چگونه ایمن باشیم

گذشته از اینکه در مورد برنامه هایی که داده های شخصی خود را با آنها به اشتراک می گذارید ، مراقب باشید ، استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی یا یک سرور پروکسی بسیار ضروری است. این باعث می شود شما در وب ناشناس نشوید و تمام داده های خود را خصوصی و ایمن نگه دارید.

این که آیا شما از برنامه های شخص ثالث استفاده می کنید یا به طور مرتب نیاز به اشتراک گذاری داده های حساس (مانند جزئیات پرداخت) از طریق اینترنت دارید ، استفاده از یک راه حل امنیتی مانند VPN در Mac شما بهترین راه برای ایمن ماندن از این نوع تهدیدات در اطراف شماست.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me