بدافزار موجود در فروشگاه Google Play؟ نیمی از میلیون کاربر Android می گویند بله.

با وجود تلاش های Google برای به حداقل رساندن برنامه های مخرب موجود در فروشگاه Play ، به نظر می رسد برخی از این برنامه های خطرناک هنوز در دفاع از Google در حال لغزش هستند. با این حال گروه دیگری از برنامه های آلوده به بدافزار مخرب کشف شده است ، و واقعیت بدافزارها را در فروشگاه Google Play برجسته می کند. برای ادامه مطلب بخوانید.


بدافزار موجود در فروشگاه Google Play؟ نیمی از میلیون کاربر Android می گویند بله.

بدافزار موجود در فروشگاه Google Play؟ نیمی از میلیون کاربر Android می گویند بله.

بدافزار در فروشگاه Google Play – The Full Story

لوکاس استفانکو ، یک محقق امنیتی در ESET ، اخیراً توییت خود را اعلام کرد:

این برنامه ها را از Google Play نصب نکنید – این بدافزار است.

جزئیات:
-13 برنامه
-همه با هم 560،000+ نصب
-بعد از پرتاب ، آیکون خود را مخفی کنید
-APK اضافی را بارگیری می کند و باعث می شود کاربر آن را نصب کند (اکنون در دسترس نیست)
-2 برنامه # Trending است
-هیچ کارکرد قانونی ندارد
-گزارش pic.twitter.com/1WDqrCPWFo

– لوکاس استفانکو (LukasStefanko) 19 نوامبر 2018

طبق گفته های استفانکو ، کاربران اندرویدی که به دنبال بارگیری بازی های رانندگی ذکر شده در توییت هستند با برخی بدافزار جدی پایان یافتند. وقتی کاربر یکی از این بازی ها را بارگیری کند ، برنامه در پشت صحنه بدافزار نصب می کند و سپس نماد برنامه را حذف می کند. در زمان صدای جیر جیر ، بیش از نیم میلیون کاربر قبلاً برنامه ها را بارگیری کرده بودند. ظاهراً برنامه نویس “Luiz O Pinto” پشت این برنامه ها است.

متأسفانه ، ما هنوز نمی دانیم چه نوع بدافزار در این برنامه ها یافت می شود. با این حال ، ما می دانیم که این برنامه بارگیری را از دامنه ثبت شده در یک برنامه نویس برنامه استانبول بارگیری می کند.

با این حال ، آنچه ما می دانیم این است که خود برنامه ها واقعاً باز نمی شوند. در حقیقت ، هر بار که کاربر سعی کند به آنها دسترسی پیدا کند ، برنامه ها خراب می شوند. برای افزودن به این ، هر بار که دستگاه روشن شود ، بدافزار موجود در برنامه ها راه اندازی می شود. مهمتر از آن ، این بدافزار به ترافیک شبکه دستگاه دسترسی کامل دارد ، که به هکر مورد نظر دسترسی می دهد تا به اطلاعات شخصی کاربر دسترسی داشته باشد.

در حال حاضر ، برنامه ها دیگر در فروشگاه Play یافت نمی شوند. در حقیقت ، سخنگوی Google تأیید کرد که برنامه های مورد نظر خط مشی های Google را نقض می کنند و “از فروشگاه Play حذف شده اند”. با وجود این ، نگرانی درباره مقررات برنامه فروشگاه Play هنوز زیاد است. در حالی که Google مقررات اعمال شده در مورد برنامه های شخص ثالث را افزایش داده است ، به طور واضح هنوز راه طولانی را طی کرده اید ، به ویژه هنگامی که به محدودیتهای اپل در برنامه های شخص ثالث توجه می کنید.

نحوه ایمن نگه داشتن دستگاه Android از برنامه های خطرناک

Google قطعاً در تلاش است تا فروشگاه Play خود را برای همه کاربران ایمن تر کند. به گفته این ، خیلی محتمل به نظر نمی رسد که فروشگاه Play بتواند 100٪ هیچ بدافزار تضمین کند. به همین دلیل ، یک کاربر اندرویدی هنگام بارگیری برنامه ها باید کمی دقیق تر و پیشگیرانه عمل کند. در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا احتمال بارگیری برنامه های آلوده به بدافزار را کاهش دهید:

  1. از فروشگاه های برنامه های شخص ثالث دور شوید. اگر برنامه را در فروشگاه Google Play پیدا نکردید ، آن را بارگیری نکنید. فروشگاه های برنامه های شخص ثالث خطرناک هستند زیرا به ندرت مقررات خاصی در مورد برنامه های موجود دارند. تنها باری که بارگیری یک برنامه از خارج از فروشگاه Play خوب است برای یک برنامه رسمی خارج از وب سایت رسمی آن است.
  2.  اعتبارنامه برنامه را بررسی کنید. به عبارت دیگر ، تحقیقات خود را انجام دهید. به سابقه برنامه نویس با فروشگاه Play نگاه کنید ، آیا آنها برنامه دیگری دارند که اعتبار برنامه نویس را تأیید کند؟ رتبه برنامه چیست؟ آیا مردم نظرات خود را درباره برنامه نوشتند؟ در بیشتر مواقع ، می توانید ببینید که یک برنامه برای بارگیری ارزش دارد یا خیر.
  3. یک برنامه ضد بدافزار را در دستگاه Android خود بارگیری و نصب کنید. شما می توانید لیست ما را برای بهترین برنامه های ضد بدافزار بررسی کنید تا مطمئن شوید که بهترین خدمات ممکن را دریافت می کنید. ضد بدافزار دیگر هیچ گزینه ای برای هیچ دستگاه متصل به اینترنت نیست و ابزار اصلی شما برای مبارزه با برنامه ها و برنامه های مشکوک است.

شما می توانید این مقاله را برای توضیحات عمیق تر درباره امنیت برنامه های اندرویدی بخوانید. من شخصاً به شما توصیه می کنم تا حد امکان بسیاری از نکات ایمنی موجود را رعایت کنید ، زیرا همیشه جلوگیری از دسترسی بدافزار به دستگاه شما آسان تر از پیدا کردن و حذف پرونده های آلوده است.

بدافزار در فروشگاه Google Play – افکار نهایی

همه از برنامه ها استفاده می کنند ، این فقط واقعیت زندگی مدرن ما است. با وجود برجستگی آنها در زندگی ، ما واقعاً در مورد پیامدهای بارگیری یک برنامه آلوده فکر نمی کنیم. در واقع ، ما به اندازه آنچه لازم است ، به خصوص بدافزار موجود در فروشگاه Google Play ، در مورد بدافزارها واقعاً فکر نمی کنیم. خبر خوب این است که محققان امنیتی ، مانند استفانکو ، Google را فعالانه نگه می دارند و همتایان خود را مسئول کمبودهای امنیتی خود می دانند. با این وجود ، این وظیفه است که کاربر از خطرات برنامه های مخرب مطلع شود. همه ما باید اقدامات احتیاطی لازم را برای ایمن نگه داشتن وسایل و اطلاعات شخصی خود انجام دهیم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me