برنامه های آلوده به نرم افزارهای تبلیغاتی تبلیغاتی موجود در فروشگاه Google Play … دوباره

با این وجود ، یک محقق امنیتی برنامه های آلوده به تبلیغاتی را در Google Play Store پیدا کرد. در اوایل ماه جاری ، فهمیدیم که نیمی از میلیون کاربر اندرویدی تحت تأثیر بدافزارهای برنامه های بارگیری شده قرار گرفته اند ، و اکنون ما باید چند مورد دیگر نیز اضافه کنیم. لوکاس استفانکو ، یک محقق امنیتی در ESET ، 9 برنامه جدید اندرویدی را مشاهده کرد که با نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم همراه هستند. تاکنون بیش از 8 میلیون نفر مبتلا هستند. برای ادامه مطلب بخوانید.


برنامه های آلوده Adware یافت شده در فروشگاه Google Play ... دوباره

برنامه های آلوده Adware یافت شده در فروشگاه Google Play … دوباره

برنامه های آلوده نرم افزارهای تبلیغاتی جدید – داستان کامل

محقق امنیتی ، لوکاس استفانکو ، این هفته 9 برنامه آلوده به تبلیغاتی را در فروشگاه Google Play پیدا کرد. نگران کننده است که این برنامه ها در حدود 8 میلیون کاربر در سراسر جهان بارگیری شده اند. یکی از برنامه ها ، به ویژه با عنوان “کنترل از راه دور برای تلویزیون و الکترونیک خانگی” با 5 میلیون نصب تکان دهنده به تنهایی افتخار می کند.

9 برنامه جعلی حاوی قابلیت # Adware در بیش از 8 میلیون نصب در Google Play یافت شده است.

کد ناخواسته مخفی است "کار نمیکند" برنامه هایی که یک بار راه اندازی شده اند ، خود را از نمایش کاربر و نمایش تبلیغات پنهان می کنند.
همه این برنامه ها بدون هیچگونه عملکرد وعده داده شده جعلی هستند. pic.twitter.com/Lc0N2BuUWv

– لوکاس استفانکو (LukasStefanko) 11 ژانویه 2019

این اولین باری نیست که محققان امسال برنامه های آلوده به بدافزارها را در فروشگاه Google Play پیدا کردند. در آغاز سال 2019 فهمیدیم که حدود 85 برنامه آلوده به بدافزار در فروشگاه وجود دارد. این برنامه ها در کل 9 میلیون کاربر را تحت تأثیر قرار داد. تفاوت در نسبت برنامه ها به کاربران آسیب دیده بیشتر به این دلیل است که ، این بار ، این برنامه ها بازی نبودند. آنها در عوض همه برنامه های کنترل از راه دور برای دستگاه های هوشمند بودند. با این حال ، مانند گذشته ، برنامه ها توسط همان برنامه نویس ، Tools4TV ساخته شده بودند و اکنون از فروشگاه Play حذف شده اند.

لیست برنامه های تحت تأثیر

در اینجا نام برنامه های آلوده به تبلیغاتی که استفانکو یافت شده است آورده شده است:

  • کنترل از راه دور
  • کنترل از راه دور تلویزیون
  • کنترل از راه دور تلویزیون
  • از راه دور برای تهویه مطبوع
  • از راه دور برای تلویزیون به صورت رایگان
  • کنترل از راه دور سیستم تهویه هوا
  • کنترل از راه دور تلویزیون جهانی
  • کنترل از راه دور برای اتومبیل (شوخی)
  • کنترل از راه دور برای تلویزیون و الکترونیک خانگی

نحوه محافظت از تلفن خود در برابر برنامه های آلوده Adware

امنیت تلفن و جلوگیری از تبلیغ نرم افزار سخت تر از این است که بفهمید بدافزار دارید و سپس آن را حذف کنید بسیار ساده تر است. به همین دلیل این مهم است که شما همچنان در بالای امنیت تلفن خود باشید. این موضوع به شکلی مضاعف برای کاربران اندرویدی صادق است. برخلاف آیفون ها ، آنها توسط همان شرکت تولید و تولید نمی شوند. این امر منجر به آسیب پذیری های زیادی می شود زیرا هیچ یکنواختی با دستگاه های Android وجود ندارد. در اینجا چند نکته برای حفظ تلفن خود ، اندروید و iOS ، بدون بدافزار باید دنبال کنید:

1. برنامه ای را که لازم ندارید نصب نکنید

ساده و ساده ، نیازی به پر کردن گوشی خود با برنامه های خطرناک نیست. سعی کنید فقط عادت کنید که فقط برنامه هایی را که کاملاً به آنها نیاز دارید و به آنها اعتماد دارید بارگیری کنید. اگر باید برنامه های زیادی را بارگیری کنید ، حداقل اطمینان حاصل کنید که فقط از برنامه ها از شرکت ها و مارک های قابل اعتماد استفاده می کنید. همچنین ، هرگز قبل از مرور نظرات خود ، برنامه را بارگیری نکنید. در صورت بروز مشکلی در برنامه ، افراد زیادی آواز می شوند.

شما همچنین می خواهید یاد بگیرید که چگونه مجوزهایی را که به برنامه های نصب شده خود می دهید کنترل کنید. اگر یک برنامه بیشتر از آنچه نیاز دارد درخواست کند ، مشکوکی در جریان است. به عنوان مثال ، اگر یک برنامه هواشناسی اجازه دسترسی به میکروفون شما را می خواهد ، این برنامه ای نیست که شما بخواهید داشته باشید. به برنامه ها اجازه دسترسی به داده های بیشتر از آنچه برای بهره برداری نیاز دارند ، ندهید.

2. از نرم افزار ضد بدافزار استفاده کنید

مورد بعدی برای سرمایه گذاری در برخی از نرم افزارهای ضد بدافزار خوب ، باید سرمایه گذاری خود را شروع کنید. بله ، من می دانم که همه ما عادت کرده ایم که از نرم افزار رایگان بصورت آنلاین استفاده کنیم ، اما اینها بسیار خطرناک هستند. وقت آن است که همه ما شروع به استفاده از خدمات معتبر پرداخت شده کنیم.

ضد بدافزار قادر خواهد بود نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم را مسدود کند و به جلوگیری از آلودگی بیشتر بدافزار کمک می کند. به یاد داشته باشید ، هکرها دائماً با بدافزارهای جدید روبرو هستند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که همیشه ضد بدافزار خود را به روز کنید. این تنها راهی است که شما می توانید از نرم افزار ضد بدافزار خود به طور کامل بهره مند شوید.

3. تلفن خود را به موقع بروزرسانی کنید

همانند ضد بدافزار ، تلفن شما نیز باید به موقع به روز شود. معمولاً شکارچیان اشکال و تحقیقات امنیتی سعی می کنند بعد از راه اندازی آسیب پذیری را در IOS پیدا کنند. این امر برای اطمینان از آخرین به روزرسانی ها تا حد امکان ایمن است. هنگامی که یک آسیب پذیری پیدا شد و گزارش شد ، Android مشکل را برطرف کرده و یک بروزرسانی امنیتی را منتشر می کند. اکنون با استفاده از آیفون ها ، کاربران مجبور می شوند تلفن های خود را پس از یک دوره کوچک پنجره به روز کنند. کاربران Android از این امتیاز برخوردار نیستند ، زیرا تولید کننده تلفن Android “یک” وجود ندارد. این وظیفه شماست که از این به روزرسانی ها پیروی کنید.

4- از VPN استفاده کنید

در آخر ، می توانید از VPN به عنوان یک لایه امنیتی اضافه شده دیگر به تلفن خود استفاده کنید. در این شرایط ، یک VPN سایر اقدامات شما را به طور کامل تکمیل می کند.

مختصر برای شبکه خصوصی مجازی ، یک VPN وسیله ای برای امنیت سایبری است که کلیه داده های شما را رمزگذاری می کند و تمام ترافیک شما را مجدداً مسیریابی می کند. هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، ترافیک شما دوباره از طریق سرور VPN هدایت می شود ، ارتباطات شما را تونل می کند و IP شما را فریب می دهد..

هنگام بروز بدافزار ، VPN ها می توانند شما را از حملات DDoS محافظت کنند و همچنین مانع از ارسال بدافزارها به داده های دستگاه شما به سرور مهاجم می شوند. از طرف مثبت ، این امکان را به شما می دهد که محتویات مسدود شده جغرافیایی را محاصره کنید ، که یک افزودنی بسیار شیرین برای یک ابزار فوق العاده امن است.

من شخصاً پیشنهاد می کنم از یک VPN معتبر مانند ExpressVPN استفاده کنید. می توانید همه چیز را در مورد ExpressVPN در بررسی عمیق ما بخوانید ، یا گزینه های برتر دیگر ما را در زیر مشاهده کنید:

برنامه های تبلیغاتی مزاحم Adware در فروشگاه Google Play – افکار نهایی

من واقعاً امیدوارم که توانسته ام شما را متقاعد کنم که به آنچه که در تلفن خود نصب می کنید توجه بیشتری کنید. داده های کاربر یک چیز آرزو است و همه از دولت ها ، تبلیغ کنندگان و هکرها می خواهند دست خود را به دست آورند. نیازی نیست شما این کار را راحت تر کنید ، درست است؟ این مراحل در واقع زمان زیادی را برای اجرای آن نمی گیرند ، و واقعاً تجربه گوشی های هوشمند را خراب نمی کنند ، بنابراین من اکیداً پیشنهاد می کنم که به آنها امتحان کنید.

اجازه دهید من در نظرات زیر اطلاع دهید اگر راهنمایی هایی وجود دارد که فکر می کنید باید در این لیست قرار می گرفتم!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me