تأیید سفارش جعلی آمازون – مجموعه جدیدی از حملات Trojan

آیا ایمیل تأیید سفارش سفارش آمازون را دریافت کردید؟ اگر چنین است ، من امیدوارم که شما سفارش خود را بررسی نکرده اید! روند جدیدی از ارسال نامه های ایمیل فیشینگ در گسترش تروجان های بانکی در سمت چپ ، راست و مرکز وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر بخوانید.


تأیید سفارش جعلی آمازون - مجموعه جدیدی از حملات Trojan

تأیید سفارش جعلی آمازون – مجموعه جدیدی از حملات Trojan

تأیید سفارش جعلی آمازون – داستان کامل

محققان امنیتی EdgeWave دریافتند که یک کارزار جدید فیشینگ ، دقیقاً به موقع برای فصل تعطیلات ، وارد صندوق ورودی ما شده است. خریداران آنلاین در حال بارگیری و نصب یک keylogger Trojan روی دستگاه های خود هستند. Trojan سپس در پس زمینه پنهان می شود ، با ضربه زدن به کلیدهای کلید و سرقت اطلاعات بانکی حیاتی.

جالب توجه است ، در حالی که خط موضوع ایمیل جعلی بسیار قانع کننده است ، آدرس ایمیل واقعی اینگونه نیست. با این حال ، از آنجا که بسیاری از افراد موضوع را بررسی می کنند و ایمیل را نادیده می گیرند ، به نظر می رسد کلاهبرداری در حال کار است.

ابتدا ایمیلی از آدرس دریافت خواهید کرد:

“[ایمیل محافظت شده]” @ colchonesrelax.com.co

با یک موضوع مانند این:

“سفارش آمازون # 15401238066-002647”

ایمیل خود دقیقاً مانند تأیید سفارش اصلی آمازون است. در ایمیل ، تاریخ تخمین زده شده ، سرعت ارسال و خلاصه پرداخت را پیدا خواهید کرد. توضیحی در مورد کالاهایی که “خریداری کرده اید” پیدا نخواهید کرد. از شما خواسته می شود که جزئیات سفارش را بررسی کنید.

پس از کلیک بر روی دکمه ، یک سند کلمه ای با عنوان چیزی مانند order_details.doc را بارگیری می کنید. هنگامی که سند را باز کرده و روی “فعال سازی ویرایش” کلیک می کنید ، Trojan به نام Emotet را راه اندازی می کنید.

نکاتی درباره ایمن ماندن در برابر کلاهبرداری فیشینگ هنگام خرید آنلاین

این کلاهبرداری فیشینگ بسیار متقاعد کننده است ، که آن را بسیار خطرناک می کند. در حالی که کارهایی وجود دارد که می توانید برای شناسایی یک کلاهبرداری فیشینگ در ایمیل خود انجام دهید ، اقدامات دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای محافظت از خود در برابر بدافزارهایی که ارائه می دهند ، انجام دهید. تعطیلات معمولاً زمانی است که افراد زیادی به خرید آنلاین روی می آورند ، بنابراین خطر به خطر انداختن جزئیات بانکی شما افزایش می یابد. در اینجا چند کار برای ایمن ماندن در هنگام خرید آنلاین آورده شده است:

آدرس ایمیل را بررسی کنید

اولین چیزی که باید مراقب باشید آدرس های ایمیل است. اگر نامه ای را از یک منبع دریافت می کنید یا به دلایلی که نمی دانید ، آدرس را بررسی کنید. بیشتر اوقات غیر از این ، یک آدرس مشکوک به راحتی قابل مشاهده خواهد بود. این می تواند از یک آدرس بسیار غیرحرفه گرفته تا نام دامنه ناآشنا باشد.

اگر چیز مشکوکی پیدا کردید ، ایمیل را حذف کنید. روی پیوندهای موجود در آن ایمیل کلیک نکنید.

سایت منبع را بررسی کنید

بیایید فرض کنیم که شما یک ایمیل مشابه ایمیل تأیید سفارش جعلی Amazon دریافت کرده اید. در این حالت ، ساده ترین راه برای پیدا کردن کلاهبرداری ، ورود به حساب آمازون خود از وب سایت رسمی آمازون است. به جای کلیک روی پیوند آلوده برای دیدن جزئیات سفارش خود ، وارد حساب واقعی خود شوید. از آنجا که این کلاهبرداری است ، می فهمید که سفارش بعدی در واقع وجود ندارد.

مشکل حل شد ، شما کنجکاوی خود را بدون به خطر انداختن حریم خصوصی خود راضی کرده اید.

همیشه با VPN خرید کنید

در آخر ، همیشه هنگام استفاده از VPN ، خرید آنلاین یا بانکداری الکترونیکی خود را ببندید. در واقع ، شما باید VPN خود را در هر بار اتصال به اینترنت روشن کنید.

بگذار توضیح بدهم.

مختصر برای شبکه خصوصی مجازی ، یک VPN اطلاعات شما را رمزگذاری می کند و مسیر عبور و مرور شما را از طریق سرورهای امن خود مجدداً مسیریابی می کند. به این ترتیب ، تونلی ایجاد می کند که تمام ترافیک اینترنت شما در آن طی شود. از آنجا که سرورها کاملاً خصوصی هستند ، هیچ طرف خارجی قادر به رهگیری آن نیست. به عبارت دیگر ، یک VPN باعث می شود Trojan نتواند اطلاعات شما را به هکر گزارش دهد.

این کار به شما زمان کافی برای اجرای ایمن اسکن نرم افزارهای مخرب و قرنطینه / حذف Trojan می دهد. همچنین اطمینان حاصل می کنید که هیچ کس نمی تواند از شما جاسوسی کند ، بر فعالیت شما نظارت کند یا داده های شما را سرقت کند.

برای رها کردن این امر ، استفاده از VPN در حالی که به صورت آنلاین خرید می کنید حتی می توانید تخفیف های شیرینی را برای شما تخفیف ندهید که نمی دانید می توانید دریافت کنید.

بهترین VPN برای خرید آنلاین

چارلز ، متخصص VPN ما ، در حال حاضر یک بررسی کاملی درباره VPN ها نوشته است که خرید آنلاین را به یک لذت کامل تبدیل می کند. اگر احساس نکنید که مقاله دیگری را می خوانید ، انتخاب برتر وی در اینجا است:

چارلز دریافت که ExpressVPN هنگام خرید آنلاین بهترین کار را می کند. همه چیز از رمزگذاری درجه نظامی گرفته تا تعداد سرورهای گسترده آن ، به کاربران کمک می کند تا قیمت های ایده آل خرید را در امن ترین محیط پیدا کنند. شما حتی می توانید با بهره گیری از 30 روز ضمانت برگشت پول آن ، 30 روز آن را امتحان کنید.

در صورتی که پیدا نکردید که ExpressVPN تأمین کننده شما باشد ، گزینه های عالی دیگری نیز وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید:

تأیید سفارش جعلی آمازون – افکار نهایی

فصل تعطیلات همیشه آنلاین است ، به ویژه از آنجایی که بازیگران بد دوست دارند از زمانی که بیشتر افراد در اطلاعات بانکی خود وارد می شوند ، بهره مند شوند. به همین دلیل ، بسیار مهم است که به عادات خرید آنلاین خود توجه بیشتری کنید. اطمینان حاصل کنید که نکات ما را رعایت کرده و سعی کنید تا حد ممکن هوشیار باشید ، خصوصاً وقتی صحبت از ایمیل های فیشینگ است.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me