آیا شما Doxed هستید؟ در اینجا چگونه می توانید ایمن باشید

دنیای اینترنت سهم نسبتاً خوبی از هیجان و هراس دارد. برخی معتقد هستند و برخی دیگر واقعاً واقعی هستند. Doxing جدیدترین چیزی است که طرف هکر اینترنت را در برگرفته است. کوتاه برای ردیابی اسناد, این به سادگی به معنای بازگشت اطلاعات قانونی در دسترس برای ابزارهای غیرقانونی است. به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که شما نام شخصی را دارید که با آن در بانک ارتباط برقرار کرده اید. اگر از این اطلاعات کمی برای ردیابی آنها در فیس بوک و ارتباط با آنها استفاده می کنید ، مشکلی نیست. با این حال ، اگر از همان اطلاعات استفاده می کنید و از برخی مهارت های هک کردن خود برای یافتن تاریخ اعتبار خصوصی آنها استفاده می کنید ، قطعاً غیرقانونی است.


آیا شما Doxed هستید؟ در اینجا چگونه می توانید ایمن باشید

آیا شما Doxed هستید؟ در اینجا چگونه می توانید ایمن باشید

یک خط بسیار نازک وجود دارد که doxing را از stalking معمولی در اینترنت تقسیم می کند. با این وجود ، این خط نازک ممکن است تفاوت بین امنیت شما و هویت شما به اشتباه توسط کسی برای ارتکاب جرایم به وجود بیاید. برای جلوگیری از چنین شرایطی ، باید همه چیز را بدانید تا در مورد doxing ، نحوه انجام آن و نحوه محافظت از خود در برابر آن بدانید. بیایید با اصول اولیه شروع کنیم:

معنی Doxed چیست؟?

اگر ما آن را با ساده ترین شرایط بیان کنیم ، doxing شامل احزاب ناشناخته می شود که به اطلاعات خصوصی شما دسترسی دارند. آنها ممکن است از برخی اطلاعات بسیار جزئی یا ناچیز مانند شناسه ایمیل شما برای یافتن چیزی بسیار شخصی مانند سوابق بازپرداخت وام خانه خود استفاده کنند. با توجه به این نکته ، می توان فهمید که چطور و چرا doxing به طور بالقوه می تواند تهدید بزرگی برای مردم باشد.

اما قبل از اینکه نگران این تهدید آنلاین جدید نباشید ، به ما بگوییم که بیشتر اهداف doxing معمولاً افراد مشهور و سایر افراد روشنگر هستند. دلیل این کار این ساده است. اطلاعات شخصی یک شخص مشهور از هر اطلاعاتی درباره شما و من برای مردم بسیار مهم است. در حالی که ممکن است هکر شما را برای دستیابی به حساب های بانکی خود هدف قرار دهد ، یک doxer به احتمال زیاد شخصی را که به اندازه کافی شناخته شده برای حفظ شهرت شناخته شده باشد ، هدف قرار می دهد و دوست ندارد این مسئله را به خطر بیاندازد..

اگر شخصی مانند این افراد مسلح باشد ، اطلاعات شخصی راجع به شما کسب می کند ، باج خواهی یکی از ساده ترین مراحل پیش روی آنهاست. اگرچه ممکن است doxing به اندازه هک شدن شایع نباشد و شانس ابتلا به doxed بطور چشمگیری باریک باشد ، اما هنوز هیچ ضرری در ایجاد حراست در برابر هرگونه تلاش وجود ندارد..

اگر Doxed شوم چه کاری باید انجام دهم?

متأسفانه ، doxing چیزی است که در فضای خاکستری امنیت اینترنت وجود دارد. این بدان معناست که اگر شخصی اطلاعاتی را از شما دریافت کند و به نوعی موفق به جمع آوری اطلاعات بیشتر خصوصی مانند تعداد وام های پرداخت شده در سمت چپ شما شود ، مقامات کمی می توانند انجام دهند.

در حالی که doxing از افراد مشهور در حال افزایش است ، بنابراین آگاهی عمومی از این عمل وجود دارد. گروه های امنیتی اینترنت و آژانس های دولتی برای خاموش کردن دکمه ها و به اشتراک گذاشتن مجدد داده های مربوط به عموم مجدداً ایمن هستند. از این گذشته ، اینترنت که در آن حتی نمی توانستید آدرس ایمیل خود را به دلیل ترس از doxing به اشتراک بگذارید ، مسخره خواهد بود.

در آینده نزدیک این امکان وجود دارد که نرم افزارهای ضد دكسینگ تخصصی و سیستمهای امنیتی توسعه یابند. با این حال ، آن روز امروز نیست و برای لحظه ای ، ما باید بر عقل خود تکیه کنیم تا از آسیب در امان بمانیم.

دلیل دیگری که باید در مورد doxing محتاط باشید این است که به محض اینکه اطلاعات شخصی شما در معرض دید شما قرار می گیرد ، هر کسی که دانش اولیه هک کردن داشته باشد می تواند برای نقض امنیت آنلاین شما تلاش کند. با اطلاعاتی که در مورد شما جمع آوری شده است ، شخصی می تواند حمله سایبری را آغاز کند و باعث شود میلیون ها نفر از دست شما بروند. حتی اگر این اتفاق نیفتد ، ممکن است وقتی اطلاعات حساس درباره شما فاش شد ، با واکنش جدی اجتماعی روبرو شوید.

پیشگیری همیشه بهتر از درمان است و برای جلوگیری از هرگونه تلاش doxing که به سادگی نمی توانید به نرم افزار اعتماد کنید. شما باید یک کاربر اینترنت هوشمند باشید و هیچ اطلاعات شخصی در مورد خودتان فاش نکنید. به عنوان مثال ، اگر از شما سؤالی امنیتی مانند نام حیوان خانگی شما خواسته شده است ، نام واقعی حیوان خانگی خود را قرار می دهید. تنها یک doxer بالقوه باید انجام دهد این است که به صفحه Facebook خود بروید و نام حیوان خانگی خود را پیدا کنید. راحت تر از چیزی است که فکر می کنید همیشه باهوش و هوشیار باشید و هیچ وقت اطلاعات شخصی را به کسی آنلاین نشان ندهید.

چگونه از Doxing در امان باشید

با وجود این واقعیت که doxing به عنوان یک پدیده گسترده نسبتاً جدید است ، جامعه امنیت آنلاین به سرعت در حال جلب توجه است. در حالی که ابزارهای موثری برای جلوگیری از چنین تلاشهایی ابداع شده است ، یک سیاست پیشگیرانه معتبر برای افراد آگاه در زمینه حفظ حریم خصوصی در میان ما صادر شده است. . در اینجا روش هایی وجود دارد که می توانید از doxing جلوگیری کرده و بصورت آنلاین ایمن باشید:

  • تأییدهای دو عاملی را در حسابهای خود اجرا کنید
  • از رمزهای عبور قوی استفاده کنید که به راحتی حدس زده نمی شود
  • یک VPN خوب دریافت کنید
  • به کسی که نمی دانید پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را ندهید

در حالی که این راه حلها به راحتی قابل اجرا هستند ، باید درک کنید که اثربخشی آنها در جلوگیری از قربانی شدن شما در نهایت به میزان هوشیاری شما هنگام آنلاین بستگی دارد. اگر بطور آزادانه حتی شماره تلفن خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید ، می توانید به راحتی به هدف های doxing و سپس هک کردن بیشتر تبدیل شوید.

Doxing نمی توان به طور کامل اجتناب کرد

ما می دانیم که همیشه افراد نمی توانند اطلاعات شخصی خود را مخفی کنند. اگر در یک شرکت بزرگ مجری هستید ، اطلاعات تماس شما به راحتی بصورت آنلاین در دسترس خواهد بود. مثال دیگر اینکه شما مدیر یک مدرسه هستید و به والدین توصیه می شود با شما در ارتباط باشند تا بتوانند رشد فرزندشان را بهتر رصد کنند.

در هر دو مورد ، شما باید اطلاعات شخصی خود را به اطلاع عموم دهید. با این حال ، شما هنوز هم می توانید با تقسیم کار خود از زندگی شخصی ، میزان خاصی از امنیت را حفظ کنید. برای کارتهای شغلی و تفریحی از کارتهای مختلف استفاده کنید. قبل از اقدام به اطلاعات آن ، افراد IT دفتر خود را به مشاغل مشکوک بررسی کنید. به یاد داشته باشید ، ایمن ماندن و بهترین راه برای انجام این کار این است که باهوش و هماهنگ با جدیدترین در دنیای سایبر باشید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me