ISP Throttling چیست؟

آیا تا به حال در طول چرخه صورتحساب ماهانه اینترنت خود که در آن سرعت اینترنت شما کاپوتز است ، لحظاتی داشته اید؟ یا شاید متوجه شده باشید که هنگام بازدید از وب سایت های خاص ، اینترنت شما کندتر است؟ اگر چنین است ، شما ممکن است قربانی ISP Throttling شوید!


ISP Throttling چیست؟

ISP Throttling چیست؟?

نگران نباشید ، پرت کردن ISP به اندازه صدایی ترسناک نیست. در اصل ، زمانی است که ارائه دهنده خدمات اینترنت شما عمداً پهنای باند شما را پایین می آورد. چند دلیل برای پهنای باند شما وجود دارد ، اما چند راه نیز وجود دارد که می توانید آن مشکل را برطرف کنید.

چرا ISP شما می تواند پهنای باند شما را پرتاب کند

چند دلیل شناخته شده وجود دارد که ISP شما می تواند سرعت اینترنت شما را پرتاب کند. قبل از اینکه من آنها را حذف کنم ، توجه داشته باشید که برخی از ISP ها کاملاً به شما می گویند که پهنای باند شما را پس از یک آستانه مشخص سوار می کنند. برای اطمینان از هرگونه علامت پهنای باند احتمالی یا درپوش داده ، چاپ مناسب را در قرارداد خود بخوانید.

 • برای کاهش ازدحام اینترنت در برخی از زمان های خاص روز. ISP ها در ساعات پر ترافیک سرعت اینترنت را پرتاب می کنند تا مقدار داده مورد نیاز برای پردازش را کاهش دهند و در خرید تجهیزات گران تر صرفه جویی کنند.
 • بعد از اینکه به یک پهنای باند خاص ضربه بزنید. این یک روش بازاریابی است که ISP ها از آن استفاده می کنند تا بتوانند سرعت بیشتری به اشتراک بگیرند.
 • برای مجبور کردن وب سایتهای جریان دهنده مبلغ بیشتری را برای اتصالات پر سرعت پرداخت کنید. این اتفاق می افتد هنگامی که ISP سرعت اینترنت شما را فقط در برخی سایت های خاص پرتاب می کند.

چگونه دریابیم که پهنای باند شما پرتاب شده است یا خیر

اگر درپوش پهنای باند بخشی از قرارداد شما با ISP نیست ، ممکن است از اینکه ارائه دهنده شما اینترنت شما را کند می کند ، غافل باشید..

اگر توجه داشته باشید که سرعت اینترنت شما در زمان های مشخصی از روز / ماه کندتر است ، یک تست سرعت اینترنت می تواند به شما کمک کند دریابید که ISP شما پهنای باند شما را خراب می کند یا خیر. از نتایج خود یادداشت کنید تا بتوانید سرعت را با یکدیگر مقایسه کرده و شواهدی در مورد ضربات ISP در مورد آماده بودن داشته باشید. سایت هایی مانند SpeedTest.net توسط Ookla و Fast.com توسط Netflix ابزاری عالی برای تست سرعت اینترنت شما هستند.

برای آزمایش اینکه ISP شما هنگام استفاده از سایت های خاص سرعت خود را شتاب می دهد (از نوع پرتابی مبتنی بر نوع) ، یک تست شکل دهی به ترافیک به مطمئن ساختن برخی از آن کمک می کند. آنچه این ابزارها انجام می دهند بررسی عملکرد وب سایت ها و برنامه های مختلف برای دیدن اینکه آیا ISP شما در حال شکل دادن به ترافیک ورودی یا خروجی از آنها است یا خیر؟.

حتماً تمام نتایج خود را وارد سیستم کرده و تست های خود را در زمان های مختلف و در طول دوره چرخه صورتحساب خود انجام دهید.

نحوه رفع ISP Throttling

با ISP خود مقابله کنید

اگر قرارداد با ISP شما صریحاً نمی گوید که حق استفاده از اطلاعات را دارد ، پس کاملاً در حق شماست که با ISP خود تماس بگیرید و از خدمتی که دریافت می کنید شکایت کنید. از داده هایی که از آزمایش سرعت خود و آزمایش های شکل دهی به ترافیک ذخیره کرده اید ، برای شواهد استفاده کنید.

بیشتر ISP ها یا مشکل را برای شما حل می کنند یا سرعت بیشتری در اینترنت را بدون پرداخت هزینه اضافی به شما پیشنهاد می دهند. مهم است که هنگام پرداخت هزینه ای از خدمات که ما واقعاً نمی گیریم ، آواز بخوانید ، بنابراین اجازه ندهید که آنها از این راه دور شوند!

از یک VPN برای شلیک ISP مبتنی بر نوع استفاده کنید

اگر با این کار کنار بیایند چه می شود؟ اگر ISP شما در تلاش نیست که سرعت اینترنت پرتاب شده را برطرف کند ، یک VPN می تواند لطف پس انداز شما باشد.

از آنجا که یک VPN مسیرهای جدید را ترافیک کرده و ترافیک را تونل می کند ، ISP شما نمی داند به کدام وب سایت هایی که در حال حاضر به آنها دسترسی دارید ، قادر نخواهد بود سرعت خود را برای وب سایت های خاص شتاب دهید.

من به شما کمک می کنم از ExpressVPN استفاده کنید. این یکی از بهترین و جامع ترین VPN های 2018 است و دارای یک سرویس پشتیبانی بی نظیر از مشتری است.

بهترین VPN برای رفع ISP Throttling

ما قبلاً بحث کرده ایم که کدام VPN ها با جلوگیری از ضربات ISP بهتر کار می کنند ، اما در صورت فراموش کردن:

 1. ExpressVPN
 2. NordVPN
 3. StrongVPN

شما می توانید بررسی های عمیق ما برای هر یک از ExpressVPN ، NordVPN و StrongVPN را در اینجا بخوانید.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید اینست که در حالیکه یک VPN از داده های شما محافظت می کند و به شما امکان می دهد بصورت ناشناس بصورت آنلاین کار کنید ، اما بر میزان داده شما در هر ماه تأثیر نمی گذارد اگر ISP شما سرعت اینترنت شما را بر اساس یک کلاه اطلاعات خاص پرتاب کند ، یک VPN قادر نخواهد بود به شما کمک کند.

ISP Throttling – افکار نهایی

حتی اگر ISP Throttling ممکن است یک امر مشترک برای زندگی در “عصر مجازی” باشد ، به خصوص اکنون که خنثی شدن خالص نیست ، همیشه راه هایی برای حل چنین مشکلی وجود دارد. صبور باشید ، همیشه از هرگونه تست اینترنتی که انجام می دهید ، یادداشت کنید و از قرارداد منعقد شده با ارائه دهنده خدمات ISP در آینده بیشتر آگاه باشید. به من اطلاع دهید که آیا تا به حال ISP را در نظرات زیر مشورت کرده اید و چگونه توانستید مشکل را حل کنید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector