چگونه می توان ISP را از ردیابی شما مسدود کرد – VPN vs Tor vs Proxy

چگونه جلوی ISP خود را از نظارت بر فعالیت های آنلاین خود بگیرید? صرف نظر از این که شما در ایالات متحده ، انگلیس ، کانادا یا استرالیا زندگی می کنید ، ارائه دهنده خدمات اینترنت شما می تواند آنچه را که شما انجام می دهید بصورت آنلاین ردیابی کند. این شامل فعالیت ها و سابقه مرور شما ، بارگیری ها و برنامه هایی است که شما استفاده می کنید. با انتشار خبرهایی مبنی بر اینکه ISP آمریکایی اکنون می تواند تاریخچه مرور شما را به صورت قانونی به شخص ثالث بفروشد ، مسدود شدن ISP از ردیابی شما مهمتر شده است. در این راهنما ، ما مقایسه خواهیم کرد VPN ، Tor, و پروکسی و ببینید کدام یک از این سه ناشناس بهترین راه حل برای جلوگیری از گزند ISP است.


نحوه جلوگیری از ISP از جاسوسی در شما

چگونه می توان ISP را از ردیابی شما مسدود کرد

ISP ها همیشه فعالیتهای آنلاین خود را ثبت کنید

ارائه دهندگان خدمات اینترنت همیشه پرونده هایی را که از سایت هایی بازدید می کنید و با استفاده از ترافیک اینترنت آنها ، چه پرونده هایی را بارگیری می کنید نگه داشته اند. هر کاری که بصورت آنلاین انجام می دهید توسط ISP شما قابل ردیابی است مگر اینکه از مرورگر VPN یا Tor استفاده می کنید.

 • Comcast آدرس های IP را که بیش از 6 ماه از BitTorrent استفاده می کنند ، حفظ کنید.
 • ورایزون اطلاعات خصوصی مربوط به آدرس IP کاربران خود را به مدت 18 ماه نگه دارید.
 • غرب / قرن حفظ گزارشهای IP تقریباً برای یک سال.
 • کاکس اعتقاد بر این است که سیاههها را تا شش ماه نگه می دارند.
 • منشور گزارش ها را تا یک سال نگه دارید.

چه نوع اطلاعاتی را پیگیری می کند؟?

طبق AT&خط مشی رازداری است ، وقتی از خدمات آنها استفاده می کنید ، داده های زیر را ثبت می کنند.

 • اطلاعات حساب شامل نام ، آدرس ، شماره تلفن ، آدرس پست الکترونیکی ، جزئیات مربوط به خدمات مانند داده های پرداخت ، کد امنیتی و سابقه خدمات.
 • عملکرد شبکه & اطلاعات استفاده به AT می گوید&نحوه استفاده از شبکه ها ، محصولات و خدمات آنها.
 • وب گردی & اطلاعات برنامه بی سیم به ISP خود درباره وب سایتهایی که بازدید می کنید و برنامه های تلفن همراه مورد استفاده در شبکه های آنها می گوید.
 • اطلاعات مکان به ISP خود می گوید که دستگاه بی سیم شما در کجا واقع شده است ، و همچنین کد پستی و آدرس خیابان شما را نشان می دهد.
 • اطلاعات مشاهده تلویزیون فاش می کند که برنامه هایی را که می بینید و ضبط می کنید و اطلاعات مشابه در مورد نحوه استفاده از خدمات و برنامه های ویدیویی ما.

آیا ارائه دهنده اینترنت من از وب سایت هایی که بازدید می کنم می داند?

بله ، ISP شما می تواند مانیتور کند که وب سایت هایی که بازدید می کنید ، برنامه هایی که از آنها استفاده می کنید و فایلهایی که بارگیری می کنید را مشاهده کنید. به زبان ساده ، هر سایت دارای آدرس IP است. هر ISP می تواند به راحتی پیگیری آنچه IP با کاربران خود تماس می گیرد را ردیابی کند. بنابراین ، هیچ کاری وجود ندارد که بتواند آنها را از دانستن سایتهایی که بازدید می کنید و همچنین از کجا و از کجا بازدید می کنید جلوگیری کند. اصولاً ، مگر اینکه ترافیک خود را با استفاده از VPN رمزگذاری کنید ، ISP شما می تواند اطلاعاتی را که ارسال و دریافت می کنید از طریق اینترنت ردیابی کنید..

از ISP خود ردیابی کنید – از VPN استفاده کنید

به منظور جلوگیری از پیگیری ISP از فعالیت های آنلاین خود ، باید کلیه ترافیک اینترنت خود را از طریق یک تونل ایمن و خصوصی دوباره انجام دهید. ISP شما در واقع می تواند ببیند که شما به آن تونل متصل هستید ، اما نمی توانید در حالی که به آن تونل متصل هستید ، کارهایی که انجام می دهید را ردیابی کنید. این فرآیند دقیقاً همان اتفاقی است که هنگام استفاده از VPN روی می دهید.

چگونه VPN شما را از ISP جاسوسی محافظت می کند

چگونه VPN شما را از ردیابی ISP محافظت می کند

هنگامی که به یک سرور VPN وصل می شوید ، در واقع شما کلیه ترافیک اینترنت خود را رمزگذاری می کنید و آدرس IP خود را نقاب می زنید. این بدان معناست که ISP ، وب سایتهایی که بازدید می کنید ، یا برنامه هایی که استفاده می کنید دیگر نمی توانند آنچه را که انجام می دهید بصورت آنلاین ردیابی کنند. بنابراین ، تا زمانی که از VPN استفاده می کنید ، از تمام داده های خصوصی خود محافظت می کنید. روند راه اندازی VPN بسیار آسان است.

 1. ابتدا با یک سرویس معتبر VPN ثبت نام کنید.
 2. سپس نرم افزار یا برنامه ارائه دهنده VPN خود را بر روی رایانه شخصی Windows ، Mac ، iPhone ، iPad یا Android خود بارگیری و نصب کنید.
 3. برنامه VPN را راه اندازی کنید و وارد حساب کاربری VPN جدید خود شوید.
 4. از داخل برنامه ، به یک سرور VPN وصل شوید.
 5. برنامه VPN را اجرا کنید.
 6. ISP شما اکنون دیگر نمی تواند آنچه را که انجام می دهید بصورت آنلاین ردیابی کنید.

کدام VPN برای جلوگیری از ردیابی من بهترین ISP است?

خدمات بیشماری VPN وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. در حالی که اکثر آنها قابل اعتماد هستند ، بعضی از آنها وجود دارند که نمی توان به آنها اعتماد کرد. بسیاری از ارائه دهندگان رایگان VPN به طور بالقوه می توانند سیاهههای مربوط به فعالیت مرور شما را حفظ کنند و هدف استفاده از VPN را برای ناشناس بودن آنلاین را شکست دهند..

برخی از برنامه های VPN حتی می توانند دستگاه های شما را با بدافزارهای مخرب آلوده کنند. بنابراین ، شما باید اطمینان حاصل کنید که VPN مورد استفاده شما دارای شهرت خوبی است و سابقه خوبی در زمینه حریم شخصی آنلاین دارد.

موارد دیگری که باید در خدمات VPN به دنبال آن باشید:

 • خط مشی بدون گزارش.
 • پیش نمایش های VPN به روز.
 • برنامه های VPN برای رایانه های شخصی ، Mac ، iPhone ، iPad و Android.
 • استاندارد رمزگذاری پیشرفته (AES-265)
 • سرورهای سریع VPN در شبکه های Tier-1.

براساس ویژگی هایی که در بالا به آن اشاره کردیم ، در اینجا بهترین ارائه دهنده های VPN که می توانید از آنها استفاده کنید برای جلوگیری از پیگیری ISP در فعالیت آنلاین شما است..

با استفاده از Tor از ISP خود در برابر جاسوسی در شما جلوگیری کنید

همچنین می توانید از یک مرورگر Tor برای رمزگذاری تمام ترافیک خود استفاده کنید و از ردیابی ISP و سایر مواردی که آنلاین انجام می دهید جلوگیری کنید. این روش در مقایسه با VPN دارای معایب آن است. بدون اینکه بیش از حد فنی شوید ، هر زمان که از Tor استفاده می کنید ، ترافیک شما از چندین گره یا رله عبور می کند. هرکدام از این گره ها بخشی از ترافیک را قبل از انتقال به گره بعدی رمزگشایی می کنند. رله نهایی با نام گره خروجی ، لایه داخلی را رمزگشایی می کند و داده های اصلی را بدون شناسایی یا حتی دانستن آدرس IP منبع ، به مقصد می فرستد و امکان استفاده از Tor را برای مرور ناشناس فراهم می کند..

مشکل این است که هرکسی می تواند گره خروجی را تنظیم کند و به دلیل اینکه مکان جابجایی رمز عبور است ، هرکسی که گره خروجی را اداره کند می تواند ترافیکی را که از آن عبور می کند بخواند. این حقیقت را هم نمی گویم که سازمان های دولتی مانند NSA به افرادی که از Tor استفاده می کنند ، بسیار مشکوک هستند ، حتی اگر هیچ بازی ناپسندی درگیر نشود.

سرعت اینترنت شما نیز بسته به اینکه در چه راهی از طریق شبکه Tor ترافیک شما به سر می برد ممکن است متحمل شود.

آیا می توانم از Proxies برای متوقف کردن ISP از جاسوسی در من استفاده کنم?

در حالی که پراکسی ها برای ارائه برخی از سطح ناشناس بودن آنلاین ، آنها هنوز رمزگذاری رمزگذاری ارائه نمی دهند. شاید بتوانید هویت خود را از سایتها یا برنامه هایی که بازدید می کنید مخفی کنید ، اما ISP شما حتی می توانید از پروکسی استفاده کنید ، اما همچنان می تواند فعالیتهای مرور شما را تحت نظر داشته باشد. برخلاف هنگام استفاده از VPN ، آدرس IP شما همچنان در معرض دید عموم است.

چگونه می توان ISP را از ردیابی شما مسدود کرد – VPN vs Proxies vs Tor

هر دو Tor و Proxies در موارد خاص ابزار مفیدی هستند. آنها تا حدودی ناشناس بودن آنلاین را ارائه می دهند. با این حال ، اگر به حریم شخصی آنلاین خود جدی هستید و می خواهید به طور کامل از پیگیری ISP از فعالیتهای مرور خود جلوگیری کنید ، یک سرویس مناسب VPN همان چیزی است که شما نیاز دارید..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me