چرا همه تبلیغات را در همه جا در اینترنت مشاهده می کنیم؟

این یک اتفاق معمول است: شما جدیدترین تلفن های هوشمند را در یک سایت عمده خرید جستجو می کنید و پس از مدتی ، همان موارد (و موارد مشابه) را به عنوان تبلیغات پاپ آپ در وب سایت های دیگر مشاهده می کنید. بنابراین دقیقاً چگونه آن تبلیغات در سراسر وب دنبال می شوند?


چرا همه تبلیغات را در همه جا در اینترنت مشاهده می کنیم؟

چرا همه تبلیغات را در همه جا در اینترنت مشاهده می کنیم?

وب سایتها فعالیتهای مرور شما را ردیابی می کنند

دیگر پنهانی نیست که تقریباً همه وب سایت ها می توانند فعالیت های آنلاین شما را ردیابی کنند ، اما وقتی وب سایت ها شروع به شناخت بیش از حد در مورد شما می کنند ، کمی وحشتناک به نظر می رسد. چقدر از شما دقیقاً پیگیری می شود؟ آیا وب سایتهایی برای پیگیری فعالیتهای شما ، جاسوسی را وارد سیستم شما می کنند?

اگر همه جا در اینترنت مشاهده می کنید ، دچار تعجب نشوید. این بدخواه نیست و غیر از بازاریابی هدف دیگری از این وجود ندارد. وقتی همان محصولات تبلیغاتی را مشاهده می کنید که لحظاتی پیش به آنها نگاه کرده اید ، صرفاً به دلیل یک روش تبلیغاتی به نام بازاریابی است..

این چیست?

Remarketing یک سرویس تبلیغاتی رایج است که اکنون توسط چندین وب سایت تجارت الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد. اینجوری کار میکند:

  1. شما از یک وب سایت بازدید می کنید – می تواند از هر فروشگاهی باشد ، از یک فروشگاه آنلاین تا وب سایت فروشگاه مورد علاقه خود برای تعمیر خودکار.
  2. اگرچه وب سایت تبلیغات نشان نمی دهد ، به همین دلیل شامل محتوا می شود که توسط نوعی سرویس تبلیغاتی ارائه می شود.
  3. این سرویس تبلیغاتی یک کوکی را در مرورگر شما قرار می دهد که می گوید ، “این مرورگر / کاربر در حال حاضر به دنبال این محصول / خدمات است.”
  4. بعداً به وب سایت های دیگری که توسط تبلیغات پشتیبانی می شوند ، منتقل می شوید. حتی اگر یک وب سایت توسط تبلیغات توسط بخشی پشتیبانی می شود ، مشاهده می کنید که تبلیغات نمایش داده می شوند.
  5. اگر این وب سایت از همان سرویس تبلیغاتی مانند سرویس هایی که لحظاتی پیش بازدید کرده اید استفاده می کند ، این سرویس وی را به صورت کوکی از مرورگر شما باز می گرداند و می داند که به چه محصولات یا خدماتی علاقه مند هستید.
  6. شما می توانید تبلیغات همان مواردی را که مدتی به آنها نگاه می کنید مشاهده کنید.

در این تکنیک فوق می توانید چندین تفاوت متفاوت وجود داشته باشد که سرویس های تبلیغاتی برای ردیابی فعالیت های مرور شما استفاده می کنند. حتی وقتی به وب سایت میزبان وب یا سایت املاک و مستغلات خود مراجعه می کنید ، تبلیغات مربوط به املاک جدید در محل یا نام دامنه شما که می توانید به آنها علاقه مند شوید ، مشاهده خواهید کرد. این وحشت زده و آزار دهنده است ، اما متاسفانه بیشتر تبلیغات سایتهای مستقر اکنون از بازاریابی استفاده می کنند.

چقدر بی خطر است?

دیدن تبلیغات مشابه در همه جا در اینترنت باعث می شود تا کاربر احساس ناراحتی کند زیرا به نظر می رسد دنبال می شوید. در واقعیت ، اگر بعد از اینکه فروشگاهی رها کردید و به دنبال خرید اقدام به خرید آن کردید ، دنبال می شوید ، این امر می تواند خزنده باشد. در اینترنت همین احساس را دارد.

ما باید درک کنیم که ردیابی به معنای پیگیری به عنوان یک فرد نیست. مرورگر شما نمی داند به کجا می روید ، چه کاری انجام می دهید یا افرادی که با آنها ملاقات می کنید. این فقط در مورد فعالیت های آنلاین شما می داند. این نرم افزارهای مخرب یا جاسوسی نیستند و هیچ هدف جنایی در پشت آن وجود ندارد. در بیشتر موارد ، اطلاعات بیش از حد طولانی در هیچ مرورگری یا وب سایت ذخیره نمی شوند. به سادگی پاک کردن کوکی ها باعث می شود مرورگر شما همه چیز را فراموش کند.

نقض حریم خصوصی آنلاین شما?

بیشتر افراد این کار را نقض حریم خصوصی و استفاده غیر اخلاقی از داده های شخصی می دانند. با این حال ، از آنجا که هیچ قصد جنایی وجود ندارد ، افراد زیادی نمی توانند برای جلوگیری از دیدن تبلیغات اقدام کنند. دو راه حل برای کسانی که نمی خواهند به هیچ وجه ردیابی شوند وجود دارد: 1) از یک مسدود کننده آگهی استفاده کنید ، و 2) از VPN استفاده کنید.

با استفاده از مسدود کننده آگهی یا تقویت تنظیمات امنیتی شما چندین سایت دیگر را به همراه پنجره باز مسدود می کند. اگر بسیاری از سایتها و ویژگی هایی که مرتباً از آنها استفاده می کنید مسدود شده باشند ، می تواند ناراحتی باشد. Adblock و ABP هر دو نمونه برنامه افزودنی مسدود کننده تبلیغاتی هستند که می توانید روی Chrome و FireFox نصب کنید.

با استفاده از VPN موثرترین روش برای ایمن مرور اینترنت است ، زیرا شما را ناشناس نگه می دارد و از ردیابی جلوگیری می کند. این یک سرویس گران است و می تواند فراتر از بودجه بسیاری از کاربران اینترنت باشد. با این وجود ، مزایایی که از اتصال به یک شبکه خصوصی مجازی می توانید در هر زمان که به اینترنت بروید بسیار بالاتر از هزینه است. راه دیگر برای ایمن ماندن ، پاک کردن مکرر کوکی های مرورگر ، ترجیحا بعد از هر جلسه مرور است.

چرا تبلیغات به دنبال شما در سراسر آنلاین – افکار نهایی

اکثر سایت ها برای درآمد خود به تبلیغات متکی هستند و به زودی دوباره حذف مجدد از بین نمی رود. این باعث می شود کاربرانی که مایل به استفاده از VPN برای دسترسی به اینترنت نیستند ، ردیابی شوند. ناشناس شدن در وب بهترین راه برای جلوگیری از ردیابی و دیدن تبلیغات آزار دهنده در همه جا است. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me