آیا برای امنیت بهتر به یک پیام رسان آفلاین نیاز دارید؟

رمزگذاری نهایی تا انتها کار می کند تا زمانی که شخصی a درب پشتی به یک نرم افزار قابل اعتماد داشتن حریم شخصی کامل که هست 100٪ تضمین شده حتی گزینه دیگری نیست. هر کس هنوز هم می تواند داشته باشد دسترسی فیزیکی به رایانه یا دستگاه تلفن همراه با وجود شما با استفاده از همه اقدامات احتیاطی و نصب همه نرم افزار امنیت سایبر. اما این چیست راه حل? هست یک مسنجر آفلاین راه مناسب برای حل مسئله؟ بیایید.


آیا برای امنیت بهتر به یک پیام رسان آفلاین نیاز دارید؟

پشتیبان برنامه؟ چه معامله است?

پشتیشما نمی توانید بدانید که آیا کاربرد شما استفاده می کنید یک صندلی در فضای باز به طور خاص طراحی شده است. این به نوبه خود ، هر شخصی را قادر می کند تا به این قابلیت ها دسترسی پیدا کند تا به دسترسی شما دسترسی پیدا کند پرونده ها و حساب ها همچنین.

مشکلی نیست که یک کاربر عادی نتواند مشخص کند که آیا یک پشتیبان وجود دارد یا خیر.

تا آنجا که یک برنامه نیست متن باز, و بیشتر نرم افزارها اینگونه نیستند ، حتی برای این یک چالش نیز می شود کارشناسان امنیت سایبری حرفه ای و توسعه دهندگان نرم افزار. آنها نمی توانند در نرم افزاری که به آن دسترسی ندارند ، یک پشتیبان پیدا کنند کد برنامه نویسی.

بسیاری از سوت های تبلیغاتی در سرتاسر جهان تجربه دست اول را در مورد این موضوع دارند. اشخاص ثالث رهگیری و پیگیری ارتباطات آنها از طریق بهره برداری از در فضای باز یا بدافزار نصب شده بر روی دستگاه آنها.

فقط در این صورت مشکل وجود دارد که سازمان های دولتی قادر به جلوگیری از دسترسی به موارد خاص هستند سیستم عامل های رسانه های اجتماعی یا کانال های ارتباطی آنلاین در کل.

اخیر معترضین در هنگ کنگ همه مشکلات فوق را تجربه کردند و به راه حلی برسید که ممکن است کار کند.

تجارت اینترنتی برای ارتباطات ایمن

معترضان Hongkongers متوجه شدند برنامه های پیام رسانی آنها در حال انجام است به تعویق افتاد. وقتی تصمیم گرفتند بروند شبکه را خاموش کنید برای تبادل پیام بدون اینکه کسی آنها را ردیابی کند.

راه حل همراه است نظیر به نظیر برنامه های شبکه مش. ما در مورد موارد مشابه صحبت می کنیم Bridgefy و FireChat. این برنامه ها برای ارسال و دریافت پیام به اینترنت متکی نیستند.

این برنامه ها با استفاده از پروتکل های ارتباطی مانند بلوتوث یا رادیوهای تلفن Wi-Fi کار می کنند. با این حال ، شما فقط می توانید مستقیماً با دستگاههای دیگر در محدوده کوتاه “بین 60 تا 100 متر” ارتباط برقرار کنید.

با استفاده از این فناوری ، می توانید پیام هایی را در فضاهای شلوغ مانند مگاپولیس مدرن ارسال و دریافت کنید. اگر از شبکه تلفن همراه استفاده می کنید و خاموشی ناگهانی رخ می دهد ، روی شما تأثیری نخواهد گذاشت.

این روش برای هر دو گروه چت عمومی و خصوصی کار می کند. خوب ، شما باید یک دستگاه مهم برای کار با نرم افزار پیام رسانی مربوطه داشته باشید.

برای یک گروه چت عمومی می تواند مدتی طول بکشد تا پیام در مسافت های طولانی تحویل داده شود. عمدتا به این دلیل است که شما به دستگاه هایی نیاز دارید که در مجاورت جسمی قرار داشته باشند – اما هنوز هم کار می کند.

چگونه مستقیم Wi-Fi کار می کند

می توانید دستگاه های اداری را با تلفن های هوشمند جایگزین کنید. در اینفوگرافیک زیر می توانید ایده ای در مورد چگونگی دریافت کسب کنید ارتباط مستقیم به کمک وای – فای برای پیام رسانی آنلاین کار می کند.ارتباط مستقیم به کمک وای - فای

این در واقع بسیار است روش امن برای تبادل پیام کاربران وسط دسترسی به پیام شما ندارند و دستگاه آنها به صورت خودکار آن را منتقل می کند.

شخصی که به عنوان یک فرد عمل می کند میانجی لازم نیست در شما باشد لیست مخاطبین؛ برنامه پیام رسانی نیست ارتباط همتا به همسالان اما در عوض ایجاد می کند شبکه مش برای تبادل پیام.

بدیهی است ، این روشی برای برقراری ارتباط امن نیست در مسافت های بسیار طولانی در زمان واقعی. با این وجود مستقل از سرورهای اینترنتی یا سرورهای شبکه است ، زیرا پیام شما از طریق آن منتقل می شود امواج رادیویی یا بلوتوث.

شما هنوز امنیت کاملی ندارید تا حدی که دستگاه نهایی کاربر به خطر بیفتد. اما شما می توانید بدون تکیه بر برنامه های محبوب شبکه های اجتماعی مانند ، امکان تبادل پیام خصوصی را داشته باشید Facebook ، WeChat ، Telegram یا Skype. حتی به طور کلی دسترسی به اینترنت ندارید ، اما هنوز هم می توانید از چنین برنامه پیام رسانی استفاده کنید.

آیا پیام رسان های آفلاین امن هستند?

آرم آفلاینقبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم ، باید تفاوت بین یک برنامه پیام رسان را بدانیم که قادر به ارسال پیام بدون داشتن آن است اتصال اینترنت و یک برنامه پیام رسان که نیازی ندارد اتصال اینترنتی برای ارسال پیام.

به عنوان مثال واتس اپ یک برنامه پیام رسانی است که پیام را بصورت محلی در دستگاه شما ذخیره می کند.

پس از آن ، سعی می کند به سرورهای WhatsApp متصل شوید برای ارسال آن هنگام اتصال به اینترنت.

سپس ، سعی می کند پیام را به طور مکرر ارسال کند تا گیرنده مورد نظر به اینترنت وصل می شود و پیام شما را می گیرد.

این یک سرویس پیام رسانی آفلاین است به این معنا که نیازی به آن ندارید بودن برای ارسال پیام آنلاین. اما برای پیام ها به اتصال اینترنتی نیاز دارید رد و بدل شد, اگر چه.

از طرف دیگر برنامه هایی مانند Bridgefy ، FireChat ، سیگنال یا مش سرور برای تبادل پیام از طریق اینترنت نیازی به اینترنت ندارید Wi-Fi Direct یا بلوتوث از نظیر به نظیر.

شما فقط نیاز دارید یک دستگاه در این نزدیکی پیدا کنید که با استفاده از یکی از این موارد آماده برقراری ارتباط باشد پروتکل ها و شما برای رفتن خوب هستید.

این گفت ، شانس کسی چرت زدن در پیام رسان آفلاین شما که برای ارسال و دریافت پیام نیاز به اتصال اینترنتی دارد ، برابر با احتمال کسی است که ارتباطات شما را از طریق هر کانال ارتباطی اینترنتی دیگر رهبری می کند. مشکلی نیست رمزگذاری یا امنیت؛ این یک مشکل بسیار است روش اتصال.

رمزگذاری نهایی به پایان مشکل کسی را که به طور تصادفی یا عمدا پیام های شما را می خواند حل می کند. با این حال ، مشکل اساسی را حل نمی کند تبادل پیام وقتی شخصی سرورهای اینترنت را در یک مکان خاص خاموش می کند. بنابراین ، ما از مشکل پیش می رویم حریم خصوصی به مشکل سطح بعدی که در آن هستید حق ارتباط برقرار کردن.

بسيار خوب! اما آیا آنها ایمن هستند?

بیایید به این سوال بپرسیم که آیا پیام رسان های آفلاین ایمن هستند یا خیر. جواب کوتاه، نه است”. آنها حتی در هنگام استفاده از فناوری ، کاملاً بی خطر نیستند ارتباط مستقیم بین دستگاه ها.

شبکه ها و فن آوری های مستقیم ارتباط دستگاه به دستگاه در ارائه پیام خوب هستند آنها به اندازه متوسط ​​پیام رسان شما برای گفتگو با دوستان و خانواده به صورت آنلاین ایمن هستند.

به عنوان مثال ، می توانید یک دستگاه چرت زدن نزدیک به یک هدف و پیام های او را می گیرید ، می توانید کاشت کنید بد افزار در یک دستگاه هدف ، یا می توانید از یک استفاده کنید درب پشتی در هر نرم افزار دیگری برای کنترل یک وسیله هدف. اما شما نمی تواند مانع از ارسال پیام شود تا آنجا که گیرنده هدف دسترسی فیزیکی به یک شبکه مش دارد.

نتیجه گیری کلمات

متأسفانه ، مردم وقتی از زیرساخت اینترنت استفاده نمی کنند ، از شبکه های مش استفاده می کنند از سانسور بپرهیزید و پیام ها را آزادانه رد و بدل کنید. از طرف دیگر ، این هیچ مشکلی برای فناوری نیست واقعیت های سیاسی در یک بخش از جهان یا بخش دیگر.

آنچه باید درباره پیام رسان های آفلاین و پروتکل های ارتباط مستقیم دستگاه بدانید این است که آنها کمی اضافه می کنند حریم خصوصی ارتباطات شما اما دستگاه خود را در مقابل ایمن نکنید حملات هدفمند یا گول زدن.

آنچه آنها نیز ارائه می دهند ، امکان برقراری ارتباط است بی وقفه حتی وقتی اتصال اینترنت شما خراب است یا نمی خواهید از اینترنت استفاده کنید. آیا چیزی برای اضافه کردن دارید؟ آیا می توانید از مزایای دیگر استفاده از پیام رسان های آفلاین استفاده کنید؟ با گذاشتن کامنت در ادامه به من اطلاع دهید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me