نحوه دسترسی به رایانه شخصی خود از هرجایی

چیزی شبیه کامپیوتر شخصی شما نیست. این فقط به روشی که شما می خواهید ، با تمام پرونده ها ، اسناد و برنامه های خود در نوک انگشتان تنظیم شده است. با این حال ، حمل کامپیوتر شما در همه جا امکان پذیر نیست ، به ویژه اگر دسک تاپ یا یکی از آن لپ تاپ های قدیمی مدتی داشته باشید که وزن آن یک تن است. هنگامی که بدون رایانه شخصی خود مسافرت می کنید ، می توانید به برخی از فایلهای مهم روی ابر دسترسی پیدا کنید. اما مواقعی وجود دارد که شما نیاز به استفاده از برنامه خاصی دارید که روی رایانه منزل شما نصب شده است یا پرونده ای که فکر نمی کنید به هر حال به آن نیاز دارید بلکه به آن احتیاج دارید. شما نیاز دارید که یک برنامه را در رایانه خود اجرا کنید یا برنامه ای را در تلفن خود اجرا کنید ، که در رایانه شخصی شما ذخیره شده است. موقعیت های مختلفی از این دست باعث پشیمانی شما نمی شود که کامپیوتر خود را به هم نزدیک کنید. در واقع امکان دسترسی به رایانه شما از هر مکانی با راه اندازی مناسب امکان پذیر است.


نحوه دسترسی به رایانه شخصی خود از هرجایی

نحوه دسترسی به رایانه شخصی خود از هرجایی

از هر مکانی با دسترسی از راه دور به رایانه خود دسترسی پیدا کنید

چیزی به نام دسترسی از راه دور وجود دارد که این مشکلات را برطرف می کند. این فرآیندی است که از طریق آن می توانید به رایانه شخصی منزل خود که در یک اتاق هتل دورتر نشسته است دسترسی پیدا کنید. پس از پیکربندی این برنامه ها ، می توان از آنها برای ایمن کردن یک رایانه از یک رایانه دیگر استفاده کرد.

با کمک این برنامه ها می توانید بر روی رایانه خود از هر مکانی کنترل کاملی داشته باشید. حتی تا چند سال پیش ، شما باید یک متخصص محاسبات باشید تا بتوانید این فرایندها را بفهمید. این روزها می توان تنها با چند کلیک این برنامه ها را مدیریت کرد.

در اینجا ما به روشهای مختلفی که می توانید از راه دور از هر مکان و دستگاهی به رایانه خود دسترسی پیدا کنید ، نگاهی می اندازیم.

پنجره ها

برای دسترسی به رایانه ویندوز از دستگاه ویندوز دیگر ، یک ابزار رایگان Remote Desktop توسط Microsoft وجود دارد. اما یک واقعیت وجود دارد: شما فقط می توانید به دستگاهی متصل شوید که نسخه حرفه ای ، Ultimate یا Enterprise ویندوز را اجرا کند. اگر رایانه شخصی شما دارای هر یک از این نسخه های ویندوز است ، می توانید از ابزار Remote Desktop Assistant برای پیکربندی دسترسی از راه دور استفاده کنید ، اما در صورت عدم انجام این کار ، همیشه می توانید از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید.

سیب

اگر کاربر اپل باشید ، دو گزینه برای شما وجود دارد. اگر یک متخصص IT یا یک متخصص محاسبات هستید که فقط به حیرت انگیزترین برنامه احتیاج دارید ، می توانید برنامه Remote Desktop را برای Mac نصب کنید که هزینه آن 79.99 دلار است.

اگر به یک ابزار حق بیمه نیاز ندارید ، می توانید از گزینه Free Sharing Screen برای اتصال به یک مک از دیگری استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به System Preferences بروید ، روی Sharing کلیک کنید و دکمه Screen Sharing را بزنید. سپس در بخش iCloud کادر Back to My Mac را علامت بزنید. این است ، اکنون می توانید با ورود به حساب iCloud به رایانه خانگی خود از هر دستگاه Mac دیگری دسترسی پیدا کنید.

کروم

در حالی که گزینه های گران قیمت ویندوز و Mac در دسترس هستند ، می توانید با ابزاری که در مرورگر Chrome وارد شده است از راه دور و عاری از هر دستگاهی به رایانه خود دسترسی پیدا کنید.

این ابزار برای کلیه سیستم عامل ها از جمله Windows ، Android ، Mac و iOS در دسترس است. تنها کاری که باید انجام دهید نصب برنامه وب دسترسی از راه دور Chrome روی رایانه ای است که می خواهید به آن متصل شوید ، برنامه را راه اندازی کنید و اتصالات از راه دور را فعال کنید. برای این کار ، شما نیاز به استفاده از پین دارید که در آینده برای دسترسی به آن دستگاه استفاده خواهید شد.

برای دسترسی به رایانه خود از یک دستگاه دیگر ، دستگاه دیگر نیز باید برنامه وب را نصب کند. هنگامی که برنامه وب را راه اندازی می کنید ، رایانه شخصی شما در فهرست من رایانه ها نشان داده می شود. پس از کلیک بر روی آن ، باید پین را وارد کنید ، و همه تنظیم شده اید.

TeamViewer

اگر می خواهید از یک گزینه شخص ثالث رایگان و آسان استفاده کنید ، TeamViewer برای استفاده شخصی رایگان است. ابتدا باید برنامه را در رایانه شخصی خانگی خود بارگیری کنید ، برنامه را راه اندازی کنید و سپس آن را نصب کنید. شما از طریق مراحل نصب راهنمایی خواهید شد که شامل تنظیم نام کاربری و رمزعبور است.  

این یک برنامه عالی است که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند. استفاده از آن بسیار ساده است و به خوبی در رایانه شخصی کار می کند. 

همچنین باید TeamViewer را روی دستگاهی که از آنجا به رایانه خود دسترسی خواهید داشت ، نصب کنید. پس از نصب می توانید با نام کاربری و رمز عبوری که تازه ایجاد کرده اید ارتباط برقرار کنید. این ارتباط از طریق یک حساب TeamViewer اتفاق می افتد ، که ایجاد رایگان است.

نحوه دسترسی به رایانه شخصی خود از هرجایی – بسته بندی کردن

اینها برخی از بهترین راه های دسترسی به رایانه شخصی شما از هرجایی و هر زمان هستند. اگرچه همه آنها رایگان و ارزان نیستند ، اما اگر بهترین خدمات را می خواهید ، می توانید انتخاب یک ابزار دسترسی از راه دور پولی را در نظر بگیرید. با این حال ، اگر شما فقط به دسترسی به فایلهای خاص نیاز دارید ، یک ابزار همگام سازی فایل کافی خواهد بود.

Google Drive ، Dropbox ، iCloud برخی از سرویس هایی هستند که به شما امکان می دهند از هر دستگاه و هر مرورگری به پرونده ها و اسناد خود دسترسی داشته باشید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me