جعبه Seedbox چیست؟ راهنمای مبتدی

بنابراین ، اصطلاح “Seedbox” را شنیده اید و هنوز متوجه نشده اید که واقعاً چیست … شاید شما یک torrent باشید که می خواهد بفهمد چگونه این سرویس می تواند زندگی شما را آسان تر کند؟ این راهنما یک نگاه اساسی به Seedboxes است که می تواند به یک کاربر معمولی کمک کند تا درک بهتری از آنچه که این سرویس خاص است واقعاً داشته باشد.


جعبه Seedbox چیست؟ راهنمای مبتدی

جعبه Seedbox چیست؟ راهنمای مبتدی

Seedbox چیست؟?

بنابراین ، می دانید که Seedbox چیزی است که مردم برای تورنت از آن استفاده می کنند. عالی است ، اما دقیقاً چیست?

Seedbox یک سرور آنلاین اختصاصی است که در همه زمان ها زالو و بذر می کند. به عبارت دیگر ، این یک رایانه مجازی است که افراد می توانند از آن برای بارگیری و بارگذاری تورنت استفاده کنند بدون اینکه به IP شخصی خود وصل شوند.

ایده کامل این سرویس این است که شما به یک سرور مبتنی بر ابر دسترسی پیدا می کنید که torrent های شما را برای شما بارگیری می کند. پس از آن ، می توانید فایل را بر روی رایانه خود بارگیری کنید بدون اینکه ISP خود متوجه شود که از طریق HTTPS ، FTP ، FTPS یا SFTP torrent شده اید..

مزایای یک Seedbox چیست؟

اگر یک torrenter سخت گیر نیستید ، ممکن است مزایای کامل برای عضویت در این نوع خدمات را نبینید. با این حال ، Seedbox به کاربران خود مزایای کمی برای همه کاربران ارائه می دهد.

حریم خصوصی

معمولاً ، هنگامی که بدون VPN torrent می کنید ، آدرس IP عمومی شما در معرض هر کسی قرار می گیرد که متعلق به swarm شما باشد (در همان شبکه torrenting). این باعث می شود که تورنت خطرناک شود ، زیرا IP شما یکی از بزرگترین شاخص های ابرداده هویت واقعی شما است. Seedbox در حین حل این مشکل کار می کند زیرا به شما امکان می دهد پرونده ها را بدون استفاده از رایانه خود یا در معرض IP خود قرار دهید. از آنجا که شما از یک سرور مبتنی بر ابر (یا رایانه مجازی) استفاده می کنید ، کامپیوتر واقعی شما اصلاً هیچ ربطی به تورنت ندارد. این بدان معناست که هر دو IP عمومی شما ایمن باقی می ماند و ISP شما نمی تواند torrent های شما را تحت نظر داشته باشد و در نتیجه اتصال شما را برانگیزد. بارگیری پرونده های تورنت شده روی رایانه شما این حریم خصوصی را تغییر نمی دهد ، زیرا پروتکل هایی که شما برای از بین بردن پرونده های Seedbox خود استفاده می کنید ، به عنوان سرویس دهنده ISP خود به صورت منظم ترافیک اینترنتی ثبت می شود..

پهنای باند

از آنجا که یک Seedbox هم دانه و هم زالو از راه دور می پیچد ، پهنای باند شما به هیچ وجه تحت تأثیر قرار نمی گیرد. در واقع ، پهنای باند شما تا زمانی که پرونده ها را از جعبه خود به رایانه منتقل نکنید ، حتی مورد سؤال قرار نمی گیرد. کاشت torrents نیز بسیار آسان است ، زیرا این سرویس به طور مداوم و بدون دخالت در پهنای باند شخصی شما ، این کار را به صورت مداوم انجام می دهد. اگر در یک اتصال محدود هستید ، این ممکن است بهترین گزینه برای تورنت باشد.

سرعت

اکثر Seedbox ها امکان بارگیری حداکثر تا 1 GBPS را دارند. با مشاهده مجدد ، این فرآیند شامل رایانه شخصی یا اتصال اینترنتی شخصی شما نمی شود ، این سرویس می تواند به شما در بارگیری پرونده های بزرگ با نرخ باورنکردنی کمک کند. این ممکن است گزینه خوبی برای افرادی باشد که به دلیل کند بودن اینترنت خود نمی توانند از یک شبکه خصوصی مجازی استفاده کنند.

راحتی

از آنجا که این سرویس مبتنی بر وب است ، می توانید به راحتی Seedbox خود را به فایلهای تورنت تبدیل کنید حتی اگر خارج از خانه باشید. به این سرویس از طریق هر مرورگری وب قابل دسترسی است ، بنابراین می توانید تورنت را از طریق تلفن خود به آن اضافه کنید و در هنگام بازگشت به خانه فایل تورنت را بارگیری کنید.

سه نوع جعبه Seedboxes

سه نوع جعبه Seedbox وجود دارد که می توانید مشترک شوید:

Seedbox مشترک

این نوع ایده آل Seedbox برای کاربران جدید است. در اصل ، سروری که Seedbox فعال است دارای چندین حساب کاربری روی آن است و هر کاربر به منابع سرور دسترسی دارد. با این نوع ، معمولاً خواهید فهمید که همه نرم افزارها و برنامه های کاربردی که می توانید با Seedbox خود استفاده کنید قبلاً نصب شده و کاربرد آنها آسان است. اگر فردی هستید که دوست دارد گهگاه تورنت کند ، این گزینه برای شما مناسب است.

صندوق پستی VPS

VPS ، سرورهای خصوصی مجازی ، می توانند به عنوان Seedboxes نیز مورد استفاده قرار گیرند. در اصل ، Seedbox در یک VPS تنظیم شده است و به جای به اشتراک گذاری آن با سایر کاربران ، بخشی از منابع آن را به خودتان می دهید. مگر اینکه شما عادت به کار با SSH داشته باشید ، من این گزینه خاص را پیشنهاد نمی کنم. بسیاری از خدماتی که شما می توانید استفاده کنید به کاربران VPS Seedbox امکان دسترسی ریشه به پای خود را می دهد و این بدان معنی است که این گزینه برای واسطه ای برای کاربران پیشرفته تر است..

اختصاصی Seedbox

در اصل ، این بدان معنی است که Seedbox روی سروری تنظیم شده است که فقط شما می توانید از آن استفاده کنید. این یک گزینه عالی برای کاربرانی است که همواره torrent می کنند و می خواهند بتوانند جعبه های بذر خود را متناسب با نیازهای خود مدیریت و پیکربندی کنند. این گرانترین نوع خدمتی است که می توانید بدست آورید. همچنین نیاز به دانش فنی زیادی دارد تا آن را به درستی انجام دهید. اگر شما یک کاربر پیشرفته نیستید که می داند در این رابطه چه می کنند ، من پیشنهاد نمی کنم از این گزینه استفاده کنید.

نحوه بارگیری فایل های خود از Seedbox

برای بقیه این راهنما ، من بیشتر روی جعبه های مشترک اشتراک تمرکز خواهم کرد. چرا؟ از آنجا که تصور می کنم اگر شما به اندازه کافی آگاه باشید که یک Seedbox اختصاصی را اجرا کنید ، به مشاوره من واقعاً احتیاج ندارید. در مورد کاربران عادی که علاقه مند به جستجوی مشترک Seedbox هستند ، اجازه دهید در مورد نحوه انجام این کار بحث کنیم.

 1. در خدمات مورد نظر خود مشترک شوید. پس از ایجاد حساب کاربری خود ، از طریق هر مرورگری به Seedbox دسترسی خواهید داشت.
 2. بعد از ورود به سیستم ، معمولاً متوجه خواهید شد که به آن دسترسی دارید: A مشتری تورنت مبتنی بر ابر, آ مدیر پرونده, و داشبورد برای کمک به شما در مدیریت حساب کاربری خود.
 3. برای شروع بارگیری ، دریافت کنید پیوند آهنربا برای تورنت مورد نظر خود آن را در مشتری بچسبانید.
 4. صبر کنید تا Seedbox تورنت را بارگیری کند. به دلیل سرعت آن ، این طولانی نخواهد بود.
 5. پس از انجام تورنت ، می توانید پرونده را روی دستگاه خود بارگیری کنید. چند روش برای انجام این کار وجود دارد اما در اینجا ساده ترین موارد ذکر شده است:
  1. بارگیری مستقیم از طریق HTTPS (بنابراین فقط پرونده را مانند هر پرونده دیگر در مرورگر خود بارگیری کنید). در صورت لزوم می توانید از VPN هنگام بارگیری استفاده کنید تا یک لایه محافظ اضافی اضافه کنید.
  2. استفاده از اتصال FTP رمزگذاری شده. برای این گزینه ، شما نیاز به نرم افزار FTP دارید تا فایلهای خود را با اتصال ایمن بارگیری کنید.

باید از یک VPN با Seedbox استفاده کنید

ما یک بررسی مقایسه ای بین آنچه Seedbox و VPN می توانند انجام دهند نوشتیم. با این حال ، ما قصد داریم بحث کنیم که آیا ارزش سرمایه گذاری در Seedbox و VPN را دارد؟.

اکنون ، هر دو سرویس هزینه بالایی دارند و بدیهی است که خدمات بهتر اندکی بیشتر از سایرین هزینه دارند. داشتن هر دو VPN و Seedbox یک سرمایه گذاری ارزان نیست. بنابراین ، چگونه می دانید که آیا شما باید از هر دو سرویس استفاده کنید?

ساده. با فهمیدن آنچه می خواهید شروع کنید.

جعبه Seed فعالیتهای torrenting شما را تضمین می کند ، اما هیچ کاری برای فعالیت کلی اینترنت شما انجام نمی دهد. آیا باید همیشه امن باشید؟ سپس یک VPN می تواند در این زمینه به شما کمک کند. اگر تمام آنچه شما به دنبال آن هستید این است که به سرعت تورنت کنید و در واقع به خصوصیات امنیتی VPN اهمیتی نمی دهید ، پس فقط با Seedbox بچسبید.

با این حال ، اگر می خواهید به سرعت torrent کنید و همیشه یک اتصال اینترنتی ایمن را حفظ کنید ، استفاده از هر دو سرویس قطعاً به نفع شماست. از این طریق ، می توانید اینترنت VPN را برای تورنتهای خود کند کنید ، اما همچنان حریم شخصی و امنیت خود را بصورت آنلاین حفظ کنید. من پیشنهاد می کنم که کاربران در کشورهای ضد تورنت به دنبال این گزینه خاص باشند. در حالی که از Seedbox استفاده نمی کنید ، تورنتهایی را که بارگیری می کنید نشان نمی دهد ، ISP شما هنوز هم می تواند مشاهده کند که شما از Seedbox استفاده می کنید. اگر این چیزی باشد که می خواهید پنهان شوید ، یک VPN قطعاً این ترفند را انجام می دهد.

بهترین VPN برای Seedbox

اگر این چیزی است که شما به آن علاقه مند هستید ، پیشنهاد می کنم فقط از یک VPN معتبر و قابل اعتماد استفاده کنید. ExpressVPN کاملاً با یک بذر همراه است ، به خصوص که دارای یک خط مشروب صفر است که در زندگی واقعی مورد آزمایش و آزمایش قرار گرفته است. سرویس محور ExpressVPN اطمینان حاصل خواهد کرد که فعالیت های آنلاین شما به تنهایی بدانید. با استفاده از 30 روز ضمانت برگشت پول ارائه دهنده می توانید این سرویس را امتحان کنید و ابتدا آن را برای خودتان آزمایش کنید. در صورتی که متوجه نشدید که این سرویس برای شما باشد ، می توانید هر یک از VPN های برتر را که در جدول زیر ذکر شده است ، بررسی کنید..

Seedbox چیست – افکار نهایی

خانم ها و آقایان ، یک راهنمای ساده در Seedboxes برای یک کاربر متوسط ​​اینترنتی در آنجا دارید. اگر شما یک کاربر تورنت هستید ، این قطعاً خدمتی است که باید امتحان کنید. اطمینان حاصل کنید که نوع صحیح Seedbox را برای شما بر اساس توان فنی خود برای بهترین نتیجه انتخاب کرده اید. فراموش نکنید ، می توانید از VPN برای افزودن امنیت بیشتر استفاده کنید ، اما واقعاً کاری نیست که شما کاملاً باید انجام دهید. اکنون می خواهم خاطرنشان کنم که سرعت بارگیری های Seedbox شما با چیزی به نام “نسبت” ارتباط دارد. این اساساً نمایانگر این است که شما چقدر در مقابل مقدار دانه خود برداشت کرده اید. هرچه نسبت شما بهتر باشد (یعنی بیشتر کاشت کنید) سرعت بارگیری شما بهتر خواهد بود.

آیا از Seedbox استفاده می کنید؟ آیا چیزی وجود دارد که فکر می کنید کاربر جدید باید درباره آن آگاهی داشته باشد؟ در نظرات زیر نظر دهید!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector