آیا VPN از داده های بیشتری نسبت به استفاده معمولی استفاده می کند؟

شبکه های خصوصی مجازی (VPN) جدیدترین عصبانیت در بین کاربران اینترنت است. با افزایش تهدیدات امنیتی آنلاین ، این طبیعی است که مردم بخواهند ضمن استفاده از اینترنت در امان بمانند. یک VPN احتمالاً محبوب ترین راه حل امنیت آنلاین این روزها است. چند سوال وجود دارد که بیشتر کاربران VPN می پرسند. به عنوان مثال ، آیا اتصال به سرور VPN منجر به استفاده از داده های بیشتر از حالت عادی می شود؟ یا اینکه یک VPN به شما کمک می کند تا درپوش داده های ارائه دهنده خدمات اینترنت خود باشید? 


آیا VPN از داده های بیشتری نسبت به استفاده معمولی استفاده می کند؟

آیا VPN از داده های بیشتری نسبت به استفاده معمولی استفاده می کند?

VPN چیست؟?

برای ساده تر کردن آن ، VPN یک تکه کد است که بر روی رایانه شما و روی سرور VPN نصب شده است. این همه ترافیکی که بین رایانه شما و سرور جریان دارد رمزگذاری می کند. پس از انجام رمزگذاری ، سرور VPN قادر به ارسال و دریافت داده ها است و آنها را قبل از ارسال به رایانه شما رمزگذاری می کند. هیچ شخص ثالثی نمی تواند از داده های منتقل شده بین مشتری و سرور استفاده کند.

جوانب مثبت و منفی VPN

VPN از داده های شما محافظت می کند ، شما را در شبکه های عمومی ایمن نگه می دارد ، همچنین به شما امکان می دهد در بعضی موارد از جغرافیایی جلوگیری کنید. VPN مدتهاست وجود دارد اما اخیراً محبوبیت آنها افزایش یافته است.

یکی از شکایات رایج هنگام استفاده از VPN این است که شما باید بین سرعت و امنیت انتخاب کنید. چندین کاربر شکایت دارند که استفاده از VPN بر سرعت تأثیر می گذارد و نتیجه آن به یک اتصال آهسته منجر می شود. VPN چه ارتباطی با سرعت دارد؟ برای یافتن جواب ، باید درک کنیم که چگونه VPN کار می کند.

آیا VPN از داده استفاده می کند?

بله ، با وجود اینکه ترافیک بین رایانه شما و سرور VPN جریان دارد ، اما هنوز از اتصال به اینترنت استفاده می کند. بنابراین ، ابتدا تمامی ترافیک ها از طریق سرورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت شما عبور می کند. ISP شما قادر به خواندن هیچ یک از داده های شما نیست ، اما می تواند میزان استفاده شما را محاسبه کند. در صورت استفاده از WiFi عمومی ، درپوش داده شما توسط VPN شما استفاده خواهد شد.

آیا VPN از داده های بیشتری نسبت به نرمال استفاده می کند?

بله ، یک VPN به دلیل رمزگذاری از داده های بیشتری نسبت به حالت عادی استفاده می کند. یک VPN برای محافظت از آنها در برابر تهدیدات آنلاین ، تمام ترافیک را رمزگذاری می کند ، و این باعث می شود که استفاده از داده شما حدود 10 درصد افزایش یابد. دلیل این امر این است که پرونده های رمزگذاری شده فضای بیشتری را نسبت به پرونده های رمزگذاری نشده دارند. به این سربار رمزگذاری گفته می شود. به همین دلیل است که هنگام استفاده از VPN ، استفاده از داده شما افزایش می یابد.

معمولاً رمزگذاری قوی تر VPN بطور خودکار سربار رمزگذاری را افزایش می دهد. اگر از یک سرویس VPN برتر با رمزگذاری قوی تر استفاده کنید ، از داده های بیشتری برای همان پرونده استفاده می کند تا از رمزگذاری ضعیف تر. و هنگامی که یک VPN از داده های بیشتری نسبت به حالت عادی استفاده می کند ، روی سرعت نیز تأثیر می گذارد. هرچه رمزگذاری قوی تر باشد ، بارگیری پرونده ها بیشتر خواهد شد.

آیا می توانم از VPN استفاده کنم تا درپوش داده های ISP من را پیدا کنید?

در اینجا باید ذکر شود که یک VPN نمی تواند درپوش داده باشد. هنوز هم توسط ISP شما کنترل می شود. حتی اگر آنها نتوانند داده های شما را بخوانند ، می توانند مقدار داده ای را که شما استفاده می کنید ، مشاهده کنند. بنابراین ، یک VPN با رمزگذاری قوی همیشه از داده های بیشتری استفاده می کند و سرعت کندتری دارد.

با این حال ، در موارد خاص ، یک VPN همچنین می تواند سرعت را افزایش دهد. این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که ارائه دهنده سرویس اینترنت برای بهبود سرعت ، انواع داده خاصی را پرتاب کند. به عنوان مثال ، هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، برخی از ارائه دهندگان خدمات اینترنت برای بهبود سرعت ، فیلمهای HD را با کیفیت زیر HD کاهش می دهند. اگرچه این بر کیفیت فیلم تأثیر می گذارد ، اما مطمئناً سرعت را بهبود می بخشد.

نکته منفی این است که برای ISP دشوار است که هنگام استفاده از VPN بین انواع داده ها تفاوت قائل شود. بنابراین ، آنها نمی توانند فقط انواع خاصی از داده ها را کند کنند بدون اینکه همه داده ها را کند کنند. پروتکل های مختلف VPN دارای رمزگذاری مختلف هستند. در حالی که VPN هایی که از رمزگذاری 256 بیتی استفاده می کنند ، دارای سربار رمزگذاری بالاتری هستند ، اما آنهایی که از رمزگذاری 128 بیتی استفاده می کنند دارای سرریز کمتری هستند..

غذاهای اساسی

اگرچه یک VPN ابزاری باورنکردنی برای اطمینان از امنیت آنلاین است ، کارهای خاصی وجود دارد که نمی توانند انجام دهند. جمع شدن درپوش داده یکی از آنهاست. مگر اینکه ISP شما از پرتاب انتخابی داده استفاده کند ، ممکن نیست که داده های شما برای بهبود سرعت کند شود.

هرچه از رمزگذاری قوی تر استفاده کنید ، داده های بیشتری نیز استفاده خواهید کرد. این یکی از نقاط ضعفی است که با VPN همراه است ، اما شما نمی توانید از امنیتی که برای شما فراهم می کند چشم پوشی کنید. مزایای جریان و امنیت از ویژگی های عالی یک VPN است که مهمترین دلیل استفاده گسترده از شبکه های خصوصی مجازی است.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me