آیا VPN می تواند سرعت بارگیری را افزایش دهد؟

این رویای هر کاربر اینترنت است – سریعتر. این که آیا شما به راحتی در حال مرور وب هستید یا برخی از فایلها را بارگیری می کنید ، سرعت آهسته برای همه آزار دهنده است. به همین دلیل است که هر کاربر اینترنتی به دنبال راه هایی برای سرعت بخشیدن به اتصال است. برخی از روشها کار می کنند ، در حالی که برخی اصلاً کار نمی کنند. سرعت لذت بردن شما کاملاً به ارائه دهنده خدمات اینترنت شما بستگی دارد. مگر اینکه یک برنامه گران قیمت تر خریداری کنید ، به احتمال زیاد هیچ چیز دیگری اتصال شما را سرعت نمی بخشد. در مورد شبکه های خصوصی مجازی به عنوان یک راه حل بسیار گفته شده است. برخی می گویند VPN می تواند سرعت بارگیری شما را پایین بیاورد ، در حالی که برخی دیگر ادعا می کنند که در واقع می تواند آن را بهبود بخشد. بنابراین ، حقیقت واقعی چیست?


آیا VPN می تواند سرعت بارگیری را افزایش دهد؟

آیا VPN می تواند سرعت بارگیری را افزایش دهد?

آیا VPN می تواند سرعت بارگیری من را بهبود بخشد?

بسیاری از کاربران اعتقاد دارند که استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی باعث افزایش سرعت اینترنت می شود. در شرایط عادی ، این اتفاق نمی افتد زیرا سرعت کاملاً در دست ارائه دهنده خدمات است. اما اگر ارائه دهنده خدمات شما پهنای باند شما را پرتاب می کند ، یک VPN می تواند به بهبود سرعت کمک کند.

پرتاب کردن پهنای باند معمولاً انجام می شود تا کاربر بتواند یک برنامه اشتراکی گران تر را خریداری کند. در این صورت ، استفاده از VPN قطعاً سرعت آنلاین شما را ، چه برای مرور منظم و چه برای بارگیری ، افزایش می دهد.

به عبارت ساده تر ، یک VPN می تواند سرعت اینترنت شما را فقط در صورت ضربات پهنای باند بهبود بخشد.

پهنای باند چیست؟?

خیلی اوقات ، ارائه دهندگان خدمات اینترنت ، پهنای باند را به طور هدف محدود می کنند تا کاربران را به خرید برنامه های گران تر تبدیل کنند. بسیاری از کاربران این موضوع را درک نمی کنند و به امید سرعت بهتر برنامه های گران قیمت را خریداری می کنند. البته ، هر ارائه دهنده خدمات این کار را انجام نمی دهد ، اما به اندازه کافی اتفاق می افتد که کاربران را نگران کند.

مشخص کردن موارد پرتاب کردن پهنای باند دشوار است. مواقعی وجود دارد که پهنای باند به دلیل قدرت شبکه ، شرایط آب و هوایی و غیره به نوبه خود به نوبه خود تغییر می کند. اما مواقعی نیز وجود دارد که سرعت توسط هدف ارائه دهنده خدمات محدود شده است..

اگرچه گفتن پرش پهنای باند کار ساده ای نیست ، روش هایی وجود دارد که می توانید آن را شناسایی کنید. به عنوان مثال ، اگر شما شاهد افت شدید سرعت هستید ، به احتمال زیاد در پهنای باند پهن می شود. اگر افت سرعت با همان نوع محتوا اتفاق بیفتد و یا همان فعالیت آنلاین را انجام دهید ، احتمالاً ارائه دهنده سرویس شما سرعت شما را عقب می اندازد..

به عنوان مثال ، اگر همه چیز با سرعت عادی کار کند ، اما وقتی سعی می کنید چیزی را به صورت آنلاین پخش کنید ، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد ، احتمالاً این نمونه ای از پرتاب پهنای باند است. برخی از کاربران Netflix شکایت دارند که ارائه دهندگان خدمات پهنای باند خود را پرتاب می کنند و فیلم هایی با کیفیت زیر HD دارند.

چگونه یک VPN کمک می کند?

ارائه دهندگان خدمات اینترنت از محدوده انتخابی برای محدود کردن پهنای باند استفاده می کنند. این معمولاً هنگامی اتفاق می افتد که می خواهید چیزی را با کیفیت بالا پخش و بارگیری کنید. برای پرتاب کردن پهنای باند ، ارائه دهنده خدمات شما باید بتواند فعالیت آنلاین شما را ببیند. هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، فعالیت شما خصوصی باقی می ماند و هیچ پهنای باندی وجود ندارد.

یک VPN اطلاعات را بین کامپیوتر و سرور خود از طریق یک تونل امن عبور می دهد. هیچ کس خارج از این تونل قادر به خواندن داده های رمزگذاری نشده نیست. این مانع از هکرها ، ارائه دهندگان خدمات اینترنت و دیگر مجرمان آنلاین می شود که اطلاعات حساس شما را بخوانند. در نتیجه ، ارائه دهنده خدمات اینترنت شما نمی تواند آنچه شما انجام می دهید را بصورت آنلاین مشاهده کنید ، زیرا ترافیک شما به صورت لقب غیرقابل خواندن ظاهر می شود. این بدان معناست که هیچ پرش پهنای باند امکان پذیر نیست.

مواردی که VPN به بهبود سرعت بارگیری کمک نمی کند

در اینجا لازم به ذکر است که اگر سرعت شما حتی بدون پرتاب شدن پهنای باند آهسته باشد ، یک VPN هیچ کاری برای بهبود امور نخواهد کرد. در عوض ، اگر از VPN در اتصال از قبل آهسته استفاده می کنید ، هنگام اتصال به یک VPN سرعت قابل توجهی کاهش خواهید یافت..

سه عامل اصلی وجود دارد که می توانند VPN را کند کنند:

  • سرورهای اضافه بار: این معمولاً با VPN های رایگان اتفاق می افتد که کاربران زیادی دارند اما به اندازه کافی سرور یا پهنای باند ندارند.
  • فاصله سرورها: اگر در هندوستان هستید و در حال اتصال به سرور در ایالات متحده هستید ، به دلیل مسافت می تواند در سرعت شما تأثیر بگذارد. این نیز در شرایطی اتفاق می افتد که سرور کافی وجود نداشته باشد.
  • سربار رمزگذاری: هرچه رمزگذاری بهتر باشد ، سرعت اتصال کندتر می شود. این اتفاق می افتد زیرا پرونده های رمزگذاری شده فضای بیشتری نسبت به پرونده های رمز نشده دارند.

بهترین VPN برای بهبود سرعت بارگیری

اگر به دنبال ارائه دهنده خدمات VPN هستید که برای جلوگیری از ضربات ISP از آن استفاده کند ، فوراً از VPN رایگان اجتناب کنید. سرورهای VPN رایگان تقریباً همیشه بارگیری می شوند. این منجر به سرعت آهسته تر می شود. یک VPN ممتاز به کاربران خود دسترسی به صدها سرور شبکه های داده درجه 1 را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. هرچه سرورهای VPN بیشتری به شما متصل شوند ، احتمال بارگیری بیشتر آنها کمتر است. ضمانت 30 روز پس انداز پول نیز ضروری است. این به شما امکان می دهد پول خود را پس بگیرید فقط در صورت عدم توجه به پیشرفت چشمگیر هنگام استفاده از VPN ، پول خود را پس بگیرید. در اینجا سریعترین VPN هایی که می توانید برای افزایش سرعت بارگیری خود استفاده کنید آورده شده است:

آیا VPN می تواند سرعت بارگیری من را بهبود بخشد؟ – خلاصه

نکته اساسی که باید به آن توجه داشته باشید اینست كه هنگامی كه پهنای باند عمدی توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنت وجود دارد ، VPN سرعت را بهبود می بخشد. اگر سرعت اینترنت شما معمولاً بدون هیچ گونه پهنای باند پهن باشد ، یک VPN نمی تواند کاری انجام دهد. این موضوعی است که شما باید با ارائه دهنده خدمات اینترنت خود در نظر بگیرید.

فقط به دنبال سرعت نگردید. VPN یک راه حل کامل حفظ حریم خصوصی و امنیتی است ، حتی اگر چیزی برای مخفی کردن ندارید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector