برنامه های محبوب VPN و Ad-Block مخفیانه اطلاعات شما را جمع می کنند

وقتی برنامه ها بیشتر از 35 میلیون بارگیری ها ، فکر می کند که استفاده از آنها بر اساس محبوبیت آنها بی خطر است. با این حال ، برخی از برنامه ها به عنوان ارائه a به بازار عرضه می شوند عملکرد خاص, هنگامی که هدف واقعی آنها از موجودیت کاملاً دیگری باشد. این دقیقاً همان چیزی است که با آن اتفاق افتاده است برج سنسور (سکوی برتر تحلیلی). ظاهراً مخفیانه بوده است جمع آوری داده ها از میلیون ها نفر که کار خود را انجام می دهند برنامه VPN و مسدود کردن آگهی در iOS و Android. این همه چیه؟ برنامه ها چیست؟ در زیر پیدا کنید.


برنامه های محبوب VPN و Ad-Block مخفیانه اطلاعات شما را جمع می کنند

چه اتفاقی می افتد?

از سال 2015 ، برج سنسور حداقل متعلق به 20 برنامه Android و iOS. چندان نمی دانیم ، آنها از این برنامه ها برای برداشت داده های ما استفاده کرده و از آنها برای جمع آوری داده های استفاده از برنامه از کاربران نهایی استفاده می کنند تا بتوانند تخمین هایی را درباره روند برنامه ها و درآمدها کسب کنند.

این شرکت دارای 4 مورد از محبوب ترین برنامه های موجود در App Store ، از جمله لونا VPN, رایگان و نامحدود VPN, Adblock Focus, و داده های تلفن همراه.

مطابق با گزارش BuzzFeed, آنها به آنجا رسیدند اپل و گوگل, منجر به حذف شکل Adblock Focus فروشگاه اپل و داده های تلفن همراه از فروشگاه Play شد.

مشکلی که وجود دارد این است که هیچ یک از برنامه های ذکر شده یا آنها را فاش نکرده اند وابستگی با برج سنسور یا شیوه های جمع آوری داده های آنها این یک نقض کامل از حریم خصوصی کاربران است که امروزه به یک عادت تبدیل شده است.

وقتی در مورد هدف سایه برنامه ها روبرو هستید, رندی نلسون, رئیس شرکت بینش موبایل ، از عدم شفافیت دفاع کرد. او به کلمات عادت داشت, “دلایل رقابتی” او همچنین اضافه کرد:

“وقتی رابطه بین این نوع برنامه ها و یک شرکت تحلیلگر را در نظر می گیرید ، بسیار حس می شود – به خصوص با توجه به تاریخ ما به عنوان یک استارتاپ.”

نلسون اظهار داشت که برنامه های کاربردی داده های کاربر مانند گذرواژه ، نام کاربری و غیره را جمع آوری نمی کنند. با این حال ، وی اضافه می کند که داده های جمع آوری شده توسط Sensor Tower ناشناس است. تناقض?

علیرغم تمام توضیحی که او سعی در ارائه آن داشت ، نلسون حتی نتوانست شواهدی از این ادعا ارائه دهد BuzzFeed.

اما چگونه کار می کند?

عدم شفافیت چیز دیگری است ، و نحوه کارکرد برنامه ها در واقع چیز دیگری است. خیلی بدتر است هنگامی که کاربر برنامه را بر روی تلفن همراه نصب کرد ، از او می خواهد که یک برنامه را نصب کند گواهی ریشه.

حالا اینگونه است که جادوی برداشت اتفاق می افتد. پس از نصب ، شما عملاً به نظارت بر سنسور اجازه می دهید “تمام ترافیک و داده های عبور از طریق تلفن شما.”

تأکید بر “همه” ، به این معنی که احتمال بسیار زیاد برداشت برنامه فقط داده هایی که از آن عبور می کنند وجود دارد سرورهای VPN Sensor Tower, اما شاید تمام داده های شما.

پرونده های کوچک که توافق کردید نصب کنید ، می تواند به توسعه دهندگان دسترسی پیدا کند و به همه موارد شخصی و عزیز شما دسترسی داشته باشند. ممکن است از خودتان بپرسید: چگونه می توان گوگل و اپل را به طور پیش فرض از حق دسترسی root استفاده کرد?

ساده است؛ برنامه ها می توانند این محدودیت ها را دور بزنید با ترغیب کاربران به دریافت گواهی root از طریق آن وب سایت خارجی. مراقب باش. هر برنامه ای درخواست چنین درخواستی را داشته باشد ، فوراً به روشی دیگر نگاه کنید.

حادثه لونا ما

بعد از اطلاع از این واقعیت ، ما می خواستیم ببینیم که واقعاً یکی از این برنامه ها چیست. این هنگام بارگیری است لونا, سرویس رایگان VPN.

قبل از ادامه ، شما باید بدانید که هر چه باشد “رایگان” برنامه شما با آنجا روبرو می شوید ، واقعاً رایگان نیست. به عبارت دیگر ، اگر هزینه محصول را پرداخت نکردید ، محصول هستید.

وقتی Luna VPN را بارگیری کردیم ، اولین چیزی که به ما نشان داد این است:تصویر صفحه لونا

به وضوح بیان می کند که آنها نوعی داده در مورد کاربران جمع می کنند. با این حال ، این مشکل ما نبود. مسئله وقتی بود که ما بودیم غیرفعال کردن نرم افزار. بنا به دلایلی ، این کار دوباره و دوباره ادامه داشت. هر بار که آن را غیرفعال کنیم ، لونا یک بار دیگر به هم وصل می شود.

پس از آن بسیار نگران کننده بود ، که ما را به سمت حذف برنامه هدایت می کند.

بیانیه برج سنسور

این چیزی است که برج سنسور باید بگوید در مورد موضوع:

مدل کسب و کار ما در سطح بالا و روند برنامه های کلان پیش بینی شده است. به همین ترتیب ، ما هیچ اطلاعات شناسایی شخصی (PII) درباره کاربران را در سرورهای خود یا جای دیگر جمع نمی کنیم..

در حقیقت ، براساس طرحی که برنامه های ما طراحی می کنند ، چنین داده هایی قبل از اینکه بتوانیم با آن مشاهده یا تعامل داشته باشیم از هم جدا می شوند ، و همه آنچه را می بینیم تبلیغاتی هستند که در اختیار کاربران قرار می گیرند. آنچه ما فروشگاه می کنیم داده های تبلیغاتی جمع آوری شده ای بسیار سطح بالا است که ممکن است روندهایی را که ما با مشتریان به اشتراک می گذاریم نشان دهد.

خط مشی رازداری ما از بهترین روشها پیروی می کند و باعث می شود داده های ما استفاده روشن کنند. ما می خواهیم مجدداً تأكید كنیم كه برنامه های ما هیچ PII را جمع نمی كنند ، بنابراین به همین دلیل نمی توان آن را با هیچ نهاد دیگری ، برج سنسور یا موارد دیگر به اشتراک گذاشت..

ما این موضوع را در خط مشی رازداری خود کاملاً واضح بیان کرده ایم ، که کاربران پس از نشان دادن یک سلب مسئولیت واضح و مشخص درمورد اطلاعاتی که با ما به اشتراک گذاشته می شوند ، در طی مراحل پردازش برنامه به طور فعال از آن استفاده می کنند..

به عنوان یک موضوع معمول ، و با پیشرفت کسب و کار ما ، ما همیشه به خصوصیات محوری روی ویژگیهای جدید عمل خواهیم کرد تا به اطمینان حاصل شود که هر PII بدون آلودگی باقی مانده و کاملاً محافظت می شود.

براساس بازخوردی که ما دریافت کردیم ، ما در حال انجام سریع آن هستیم تا اتصال سنسور برج با برنامه های ما کاملاً شفاف شود و حتی به داده هایی که کاربران آنها با ما به اشتراک می گذارند ، نمایانتر شود. “

مسئولیت Google و Apple

اجازه دهید صادقانه باشد؛ هر دو گوگل و اپل در اینجا مقصر هستند گوگل به دلیل فرآیند جمع آوری داده های طرفدار خود مشهور است. از ابتدا فقط ماهیت آن است.

از این گذشته ، این یک است شرکتی تبلیغاتی. فراموش نکنیم که با استفاده از برنامه Google Maps خود ، کاربران در دنیای واقعی را نیز نظارت و ردیابی می کند.

اما مسئله واقعی اپل است ، که خود را به عنوان a label معرفی می کند شرکت با محوریت حریم خصوصی. بنابراین ، ما وقتی مقصر چنین نقض حریم خصوصی هستیم ، بیشتر مقصر آن هستیم.

دنبال کردن رسوایی اوناوو, به نظر می رسید که اپل نگاهی دقیق تر به صنعت برنامه VPN و آنچه در فروشگاه App خود ارائه می دهد ، دقیق تر باشد.

آنها مجبور بودند از صحت برنامه های ارائه شده توسط آنها اطمینان حاصل کنند برج سنسور از قوانین آن پیروی می کردند و در مورد ماهیت مشاغلشان شفاف بودند.

بیایید با آن روبرو شویم ، اپل در تاریکی نیست ، و قطعاً می داند که چگونه این نوع شرکت ها فعالیت می کنند و داده ها را به دست می آورند. بیا دیگه؛ این دانش بنیادی در صنعت است.

بنابراین, ما می توانیم اپل را بیش از گوگل بخاطر چنین اشتباهی سرزنش کنیم.

نه اولین رودو ما!

ما محیطی امن تر را برای کاربران اینترنت دوست داریم ، اما همیشه آنچه را که می خواهیم نیستیم. متأسفانه ، این نوع برنامه های جمع آوری داده ها جدید نیستند و مطمئناً منحصر به فرد نیستند عملیات برج سنسور.

در واقع ، هر دو Google و Facebook هنوز هم چنین برنامه هایی و همچنین رقیب برج سنسور را اجرا می کنید, برنامه آنی. آیا شما را از آنچه اتفاق افتاد یادآوری می کنیم?

فیس بوک

در سال 2013 ، فیس بوک برنامه VPN را بدست آورد اونوو, که ما کمی از آن پرتاب کردیم. اکنون می خواهیم کمی بیشتر درباره آن صحبت کنیم.

فیس بوک از Onavo برای به دست آوردن a استفاده کرد مزیت رقابتی. این وسیله ای شد که از طریق اپلیکیشن ، ترافیک را برداشت می کند و به فیس بوک می دهد که در مورد دیگر برنامه های اجتماعی محبوبیت خود را افزایش می دهد.

این به فیس بوک اجازه می دهد ویژگی های برنامه های دیگر را به یاد بیاورد یا در صورت لزوم آنها را به دست آورد. بعداً ، اپل Onavo را از فروشگاه App حذف کرد ، که فیسبوک آنرا دوباره به شکل آن برگرداند تحقیقات فیس بوک. اگرچه کمی شفاف تر بود ، مطمئناً داده های کاربر را جمع آوری می کرد.

گوگل

Google همچنین از برنامه ای به نام استفاده کرده است برنامه اندازه گیری صفحه نمایش, که از کاربران 18 و بالاتر برای شرکت در پانل دعوت کرده است. علیرغم اعطای کارت های هدیه ، این کار را در ازای انجام آن انجام داد جمع آوری داده های آنها.

صفحه نمایش متر از برنامه گواهی تصدی شرکت اپل برای عملیاتی کردن استفاده کرد ، که یک مورد است نقض خط مشی اپل. در نتیجه ، اپل برنامه فروشگاه خود را حذف کرد ، اما بعداً دوباره آن را راه اندازی کرد. از هم اکنون ، برنامه در حال اجراست و در حال اجرا است ، و از بین داده های دیگر ، همچنان ردیابی استفاده را دنبال می کند.

برنامه آنی

سرانجام ، ما برنامه آنی داریم. این شرکت همچنین مجموعه برنامه های خاص خود را برای ردیابی استفاده از برنامه ها اجرا می کند. آن را برنامه نگهبان تلفن, که توسط بیش از 1 میلیون نفر استفاده می شود. در اینجا چه می گوید:

“اعتماد به بیش از 1 میلیون کاربر ، برنامه آنی پیشرو در جهان برآورد عملکرد تلفن همراه است. به طور خلاصه ، ما به توسعه دهندگان برنامه کمک می کنیم تا برنامه های بهتری ایجاد کنند. ما با یادگیری نحوه استفاده مردم از دستگاه های خود ، تخمین عملکرد تلفن همراه خود را می سازیم. ما این کار را با کمک این برنامه انجام می دهیم. “تصویر برنامه نگهبان

برنامه ارتباط خود را با آن اذعان می کند برنامه آنی در توضیحات ، اما در مورد هدف واقعی آن مبهم است. بله ، اطلاعات کاربر را جمع آوری می کند.

دیدن؟ این اولین بار نیست که با چنین نقض حریم خصوصی روبرو می شویم ، و مطمئناً آخرین نفر نخواهد بود.

برنامه های محبوب VPN و Ad-Block در حال برداشت داده های شما هستند

جمع آوری داده ها عادت شرکتهای بزرگ در سراسر جهان بوده است. این که آیا آنها از بعضی موارد برای بهبود خدمات خود استفاده می کنند ، به عنوان برخی شرایط برای شرکت های خواهر بفروش, این عمل هنوز قابل قبول نیست.

قبلاً شاهد چنین حوادثی بوده ایم و مطمئناً در آینده بیشتر با آنها روبرو خواهیم شد. ما فقط باید مراقب باشیم که اگر بخواهیم برنامه های خود را روی دستگاههای خود نصب کنیم از حریم شخصی ما محافظت کنید.

اکنون نظرات شما درمورد چیست مجموعه داده های برج سنسور? آیا از محصولات آنها استفاده می کنید؟ افکار و تجربه خود را در زیر به اشتراک بگذارید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me