WhatsApp vs Telegram – بهترین برنامه پیام رسانی برای iOS و Android؟

WhatsApp vs Telegram: بهترین برنامه پیام رسانی کدام است? واتساپ یکی از بزرگترین خدمات پیام کوتاه در جهان است که پایگاه کاربر آن بالغ بر یک میلیارد است! با این حال ، تلگرام به سرعت در حال ورود به بازار است. در سال 2016 ، تلگرام گزارش داد که روزانه 350،000 کاربر جدید می گیرد. این علاوه بر 100 میلیون کاربر فعال آن است. با این حال ، تلگرام به دلیل عدم ارائه رمزگذاری خودکار ، تحت آتش قرار گرفته است. با این وجود ، آنها اولین کسانی بودند که رمزگذاری را ارائه می دادند ، حتی اگر جزئی. توسط رسانه ها به آنها برنامه “برنامه چت رمزگذاری شده” داده شد. در حالی که واتس اپ تصمیم خود را برای پیاده سازی رمزنگاری نهایی در سپتامبر 2014 اعلام کرده بود ، این ویژگی تنها در آوریل 2016 اعمال می شد. از آن زمان تاکنون ، گزارش های روابط عمومی واتساپ تلاش زیادی را برای ادعای رمزگشایی به عنوان تنها رمزگذاری کامل انجام داده است. برنامه گپ.


WhatsApp vs Telegram - بهترین برنامه پیام رسانی برای iOS و Android؟

WhatsApp vs Telegram – بهترین برنامه پیام رسانی برای iOS & اندروید?

WhatsApp vs Telegram: یک تحلیل مقایسه ای

کدامیک از دو پیشنهاد رمزگذاری پیام بهتر?

MProto استانداردی است که توسط تلگرام برای رمزگذاری استفاده شده است. آنها خود آنرا توسعه دادند گرچه آنها از استانداردهای AES و RSA و همچنین Open Whisper Systems وام گرفتند. مورد دوم توسط واتساپ استفاده می شود و تلگرام برای توسعه سیستم رمزگذاری خودشان با انتقاداتی روبرو شده است.

ظاهرا پروتکل MProto هنوز نقض نشده است. از آنجا که منبع باز است ، هر کسی می تواند آن را امتحان کند و آن را بشکند. در حقیقت ، تلگرام برای ارائه مبلغ زیادی (به اندازه 200000 دلار در بیت کوین) به هرکسی که قادر به نقض امنیت باشد ، خبر داده است.

از نظر عینی ، رمزگذاری تلگرام سرعت و کارایی خوبی را ارائه می دهد. این بدان معنی است که پیامهای رمزگذاری شده حتی وقتی برنامه های دیگر از بین می روند انتقال می یابند. برنامه به طور خودکار کلیدها را در فواصل منظم تغییر می دهد. این باعث می شود تا رازداری رو به جلو تقریباً کامل باشد و اطمینان حاصل کند که در صورت هک شدن و سرقت کلیدهای رمزگذاری ، پیام ها همچنان ایمن خواهند بود.

تمایز عمده در استفاده از پروتکل های رمزگذاری است. واتس اپ رمزگذاری خودکار و اجباری را در تمام گپ ها ارائه می دهد. رمزگذاری تلگرام شما را ملزم به انتخاب “چت مخفی” می کند تا از امکانات رمزگذاری استفاده کنید. بسیاری از مردم از این قدم اضافی ناکام مانده و ناامن مانده اند.

اگر رمزگذاری فعال نباشد ، هر کسی می تواند مکالمات را به تعویق بیندازد. این امر به ویژه در تلگرام خطرناک است زیرا پیام ها باید به صورت دستی بر روی آن حذف شوند. در مقابل ، واتس اپ پیامها را ذخیره نمی کند بلکه فقط آنها را به دستگاه های مختلف منتقل می کند.

روند ثبت نام آنها بهتر است?

WhatsApp همانند تلگرام روی تعدادی سیستم عامل نیز کار می کند. و احراز هویت در هر دو از طریق شماره تلفن همراه انجام می شود. اگرچه ممکن است این مناسب به نظر برسد ، اما برخی از ملاحظات امنیتی جدی را مطرح می کند.

اگر شخصی با اتصال ارائه دهنده خدمات تلفن همراه خود ، پیام های شما را به یک شماره خصوصی منحرف کند ، می تواند به راحتی از حساب شما پیشی بگیرد. در مورد واتساپ ، هکرها فقط می توانند وانمود کنند که شما هستند ، اما برای تلگرام به همه پیامهای رمزگذاری نشده دسترسی پیدا می کنند.

ارائه انتخاب دیگری به غیر از ورود به سیستم مبتنی بر موبایل به سختی ایده آل نیست زیرا هر کسی می تواند برای شناسایی و یافتن کاربر از شماره تلفن استفاده کند. همچنین ، چندین کشور از شما می خواهند که هنگام خرید سیم کارت ، هویت خود را تأیید کنید.

چگونه می توان این روند را بهبود بخشید?

هر دو سرویس پیام رسانی باید ویژگیهای ثبت نام را از طریق ایمیل یا حتی نام کاربری ارائه دهند. همچنین برای امنیت بیشتر ، هر دو برنامه باید دارای ویژگی رمز دوم باشند.

کدام برنامه پیام رسانی به کمترین چیزها حمله می کند?

واتساپ ضرورت افشای کل دفترچه آدرس خود را ضروری می کند. در غیر اینصورت نمی توانید از واتساپ استفاده کنید. در این وجه ، تلگرام بهتر است زیرا به چت مبتنی بر شماره تلفن احتیاج ندارد. می توانید از یک نام کاربری برای ارتباط با شخصی استفاده کنید تا ناشناس ماندن آسان تر باشد.

چه ویژگی هایی به کاربران امکان چت گروهی بهتر را ارائه می دهد?

واتساپ از ویژگی چت گروهی بهتری برخوردار است زیرا می توانید 256 نفر را در حالی که هنوز از رمزگذاری استفاده می کنید به آن اضافه کنید. با این حال ، گفتگوی گروهی تلگرام رمزگذاری نشده است.

که سایر موارد مربوط به حریم خصوصی و امنیتی مرتبط هستند?

هر دو برنامه دارای یک تمبر “آخرین بار مشاهده شده” هستند که قابل تغییر است. هردو همچنین مسدود کردن کاربران و گردآوری لیست را فعال می کنند.

راحتی امکان ورود به تلگرام از طریق چندین سیستم عامل نیز یک مشکل است. با این حال ، ویژگی جلسات فعال میزان زیادی از کنترل و امنیت را به کاربران می دهد.

تلگرام به طور پیش فرض کلیه حسابهایی را که بیش از 6 ماه بلا استفاده هستند حذف کرد. این ویژگی را می توان به یک ماه یا سال نیز تغییر داد. از این رو ، حتی اگر شخص دیگری پس از قطع استفاده از آن ، شماره تلفن شما را دریافت کند ، به حساب شما نمی رسد. همچنین ، انتخاب کاربران در انتخاب افراد اجازه می دهد تا آنها را به گروه اضافه کنند ، هرزنامه ها را سخت تر می کند.

ویژگی Secret Chat در Telegram دارای چندین ویژگی است. وقتی شخصی عکس صفحه می گیرد ، اعلانی دریافت می کنید. همچنین ، می توانید مدت زمان خود تخریبی از یک ثانیه تا یک هفته ایجاد کنید. وقتی این اتفاق افتاد ، همه پیام ها در هر دو دستگاه حذف می شوند. این امر به طور طبیعی کنترل بیشتری بر ذخیره داده ها و اطلاعات آنلاین که در صورت سرقت تلفن یا هک ها در معرض خطر هستند ، به شما می دهد.

با این حال ، چت مخفی بدون نسخه پشتیبان است. اما می توان از واتساپ پشتیبانی کرد. نسخه iOS پشتیبان گیری مبتنی بر iCloud ارائه می دهد. به طور مشابه ، Android نسخه پشتیبان تهیه شده توسط Google Drive را ارائه می دهد. برای سیستم عامل های دیگر ، انتخاب ارائه شده بارگیری فرمت فایل است. این بدان معناست که اگر مخاطبین شما این ویژگی را فعال می کنند ، گپ های شما منوط به ایمن بودن پرونده ها در دستگاه آنها هستند.

واتس اپ در مقابل تلگرام حکم: این یک کراوات است!

تلگرام امتیاز کلی بالاتر می دهد! از آنجایی که تلگرام دارای منبع باز است ، برای جیر جیر زدن به دنیای طراحان ، توسعه دهندگان و افراد دیگری که می خواهند آن را بهتر کنند ، در دسترس است. با این وجود ، مشکل در تلگرام عدم رمزگذاری کامل وجود دارد. اگر بعداً این ویژگی اضافه شود ، آنگاه تلگرام را کمی بهبود می بخشد.

Whatsapp ، به اعتبار آن ، رمزنگاری كلی را برای عموم مردم به ارمغان آورده است. در اصل ، این سرویس است که کار را به درستی انجام می دهد. با این حال ، واتساپ به اندازه برخی از سیستم عامل های دیگر تعاملی نیست. بنابراین ، خواه امنیت بیش از حد را دوست داشته باشید یا برعکس ، این انتخاب شماست. شکی نیست که هر دو برنامه چیز خوبی برای ارائه دارند. شما فقط باید از ویژگی های آنها آگاه باشید و چگونه می توانید از آنها به نفع خود استفاده کنید. یا می توانید برای دسترسی به بهترین های هر دو جهان از هر دو استفاده کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me