چگونه کامپیوتر شخصی Windows یا Mac خود را به روتر مجازی تبدیل کنیم

آیا تاکنون در اتاقی در خانه خود بوده اید که وای فای به راحتی قادر به دستیابی به دستگاه شما نیست؟ آیا به جای نشستن درست زیر روتر ، آیا می دانستید که می توانید PC یا Mac خود را به روترهای مجازی تبدیل کنید؟ این معیار در انتهای خط مزیت های زیادی دارد. در این راهنما ، من نشان خواهم داد که چگونه یک اتصال Wi-Fi را از طریق رایانه شخصی ویندوز و Macintosh خود به اشتراک بگذارید و دقیقاً چه مزایایی از آن دارید.


نحوه به اشتراک گذاشتن اتصال Wi-Fi در رایانه های شخصی و Mac

چگونه می توان مک خود را به یک روتر مجازی تبدیل کرد

استفاده از اتصال اینترنتی Mac مانند اتصال مستقیم به هر روتر دیگری است. شما به معنای واقعی کلمه می توانید Mac خود را به کانون تبدیل کنید که در آن همه دستگاه های خانه می توانند به آن متصل شوند. با نام کاربری و رمز عبوری ، اتصال اینترنتی به اشتراک گذاشته شده مانند سایر هتل ها ، کافه ها و حتی شبکه خانگی شما است.

مک معروف است که عملکرد کاربران خود را محدود می کند. در این حالت ، می توانید به یک شبکه Wi-Fi وصل شوید و به طور همزمان میزبان hotspot باشید. بنابراین ، این دو روش برای به اشتراک گذاشتن ارتباط اینترنتی مک به ما ارائه می دهد. آنها را در زیر بررسی کنید:

شبکه محلی کابلی

  1. کابل اترنت را به مک وصل کنید
  2. “تنظیمات برگزیده سیستم” را از فهرست “Apple” راه اندازی کنید یا نماد را در صفحه خود فشار دهید.تنظیمات سیستم
  3. روی “اشتراک گذاری” کلیک کنیدروی اشتراک گذاری کلیک کنید
  4. از منوی سمت چپ روی “اشتراک گذاری اینترنت” کلیک کنید
  5. منوی کشویی کنار “اشتراک اتصال خود را از” انتخاب کنید و “اترنت” را انتخاب کنید
  6. در کنار “برای رایانه هایی که از آنها استفاده می کنند” کادر کنار “Wi-Fi” یا “AirPort” را بررسی کنید (نام آن به سیستم عامل X 10.8+ در مقابل 10.6 بستگی دارد)اشتراک اینترنت
  7. سپس بر روی “گزینه های Wi-Fi” کلیک کرده و نام شبکه را بگذارید.
  8. جزئیات لازم را پر کنید.جزئیات WiFi را پر کنید
  9. بر روی “OK” کلیک کنید و تأیید کنید که می خواهید اشتراک اینترنت را شروع کنید

اشتراک گذاری اینترنت را از یک مک فعال کنید

آداپتور Wi-FI

وقتی خودتان یک آداپتور شبکه بی سیم هستید ، می توانید Wi-Fi Mac خود را مانند همه دستگاه های دیگر به اشتراک بگذارید. این اجازه می دهد تا یک دستگاه شبکه اتصال اینترنت و دیگری را به اشتراک بگذارد. برخلاف وقتی که مک به تنهایی کار می کند. اگر دوست دارید ، آمازون بسیاری از این دستگاه ها را در فروشگاه خود ارائه می دهد. اینو ببین آداپتور شبکه Wi-Fi و پس از دریافت ، این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

  1. آداپتور Wi-Fi را در Mac خود وصل کنید.
  2. رفتن به “تنظیمات سیستم”.تنظیمات سیستم
  3. “اشتراک گذاری” را انتخاب کنیدروی اشتراک گذاری کلیک کنید
  4. “اشتراک اینترنت” را از فهرست انتخاب کنید.
  5. به “اشتراک اتصال خود از” بروید و “Wi-FI” را انتخاب کنید.
  6. اکنون ، “به رایانه هایی که استفاده می کنند” بعدی “AirPort” را انتخاب کنید.اشتراک اینترنت
  7. بعد ، “گزینه های Wi-Fi” را فشار داده و جزئیات را پر کنید.
   جزئیات WiFi را پر کنید
  8. بر روی “OK” کلیک کرده و شروع را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری اینترنت را از یک مک فعال کنید

شما انجام داده اید اکنون Mac شما یک سیگنال بی سیم را پخش می کند که توسط سایر دستگاه های فعال شده wi-fi قابل برداشت است.

Wi-Fi Hotspot را از طریق رایانه شخصی Windows به اشتراک بگذارید

فقط با چند کلیک در اینجا و آنجا می توانید PC ویندوز خود را به کانون بی سیم تبدیل کنید. با این حال ، آنچه با Mac متفاوت است اینست که به لطف آداپتور Wi-Fi ویندوز 10 ، می توانید کانون اتصال Wi-Fi را در حالی که به یک شبکه Wi-Fi دیگری متصل هستید ، ایجاد کنید و یک اتصال Wi-Fi را از طریق دیگر به اشتراک بگذارید. در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است:

 1. در رایانه شخصی خود ، با فشار دادن Windows + I روی صفحه کلید خود به تنظیمات بروید.
 2. روی “شبکه” کلیک کنید & اینترنت. “تنظیمات Windows
 3. پس از باز شدن ، در پایین سمت چپ صفحه ، روی Hotspot Mobile ضربه بزنید.ویندوز کانون موبایل
 4. اکنون به قسمت سمت راست صفحه بروید و “اشتراک اینترنت من با سایر دستگاه ها” را روشن کنید.
 5. سپس بر روی ویرایش کلیک کنید.روی ویرایش Wi-Fi کلیک کنید
 6. در پنجره ویرایش ، هر نام و رمز عبور شبکه ای را که می خواهید استفاده کنید تایپ کنید و سپس بر روی “OK” کلیک کنید.جزئیات اتصال را وارد کنید
 7. اکنون آماده استفاده از لپ تاپ خود به عنوان روتر مجازی هستید.

مزایای اشتراک اتصال Wi-Fi از طریق Mac / PC

همانطور که قبلاً هم اشاره کردم ساختن لپ تاپ شما به عنوان کانون مجازی می تواند تجربه اینترنت شما را سهولت دهد. شما به سادگی می توانید بسیاری از مشکلات را که طی کرده اید حل کنید و احتمالاً در طول راه خود مبلغ اضافی را نیز ذخیره می کنید. بگذارید بیشتر توضیح دهم.

توسعه دهنده Wi-Fi

وقتی در اتاقی دور از روتر خود نشسته اید ، اتصال اینترنت شما کندتر می شود یا در دستگاه های شما نمایش نمی یابد. من آنجا بوده ام و بارها و بارها را در زیر محل روترم نشسته ام. با این حال ، برای کسانی که دوست دارند از طریق اینترنت در دستگاه ها و تب های تلفن همراه خود مرور کنند و از آن استفاده کنند ، به دستگاه های پخش کننده در تلویزیون اشاره ای نکنند ، پس شما خوش شانس هستید.

تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که با قرار دادن آن در مسافت یکسان بین شما و روتر خانگی ، کامپیوتر / Mac خود را به یک روتر مجازی تبدیل کنید. این امر دامنه Wi-Fi شما را بدون افت سرعت اتصال گسترش می دهد. بعلاوه ، در پیکربندی یک برنامه افزودنی Wi-Fi واقعی در خانه ، صرفه جویی در هزینه و زمان زیادی خواهید داشت.

این همچنین در هتل ها و کافی شاپ ها کار می کند. برخی از شبکه های عمومی استفاده از یک دستگاه را برای هر حساب امکان پذیر می کنند. اگر در یک اتاق هتل هستید ، ممکن است شبکه شما از دستگاهی که استفاده می کنید بسیار دور باشد یا به سادگی می توانید از یک دستگاه برای هر اتاق استفاده کنید. بنابراین ، اگر لپ تاپ خود را به یک روتر مجازی تبدیل کنید ، می توانید از شبکه هتل در تمام دستگاههای موجود با خود بهره مند شوید. فکر نمی کنی بسیار مفید است?

Wi-Fi خود را نگه دارید

امروزه ، هر مهمان که به منزل شما مراجعه می کند قبل از صدور “سلام” ، از رمز Wi-Fi سؤال می کند. برخی از مردم از این امر ناامید می شوند زیرا نمی خواهند کسی برای دسترسی به اتصال رایگان در منطقه شبکه خود کمین کند.

اکنون راه حل در دست شماست. لازم نیست رمز شبکه خود را با کسی به اشتراک بگذارید. به سادگی ، اتصال مجازی را که قبلاً در رایانه شخصی یا Mac خود ایجاد کرده اید به آنها بدهید ، و این همان است. می توانید این کار را خاموش کرده و رمز عبور را هر زمان که خواستید تغییر دهید و از شبکه خصوصی خود استفاده کنید.

اتصال VPN را به اشتراک بگذارید

از نظر من مهمترین ابزاری که در حین دسترسی به اینترنت استفاده می شود VPN است. این سرویس ترافیک شما را رمزگذاری می کند و از جمع آوری داده های خصوصی شما توسط افراد خارجی که بیشتر به عنوان هکرها و مجرمان سایبری شناخته می شوند ، محافظت می کند. وقتی با اتصال VPN کار می کنید ، آدرس IP خود را مخفی می کنید. از این رو ، شما می توانید در اینترنت مرور کنید بدون اینکه همیشه توسط ISP یا دولت خود نظارت داشته باشید.

نه تنها این بلکه وقتی با VPN در ارتباط هستید ، می توانید محدودیت های منطقه ای را نیز دور بزنید. این بدان معنی است که شما می توانید بدون توجه به مکانی که ممکن است در نقشه باشید ، به کانال ها و وب سایت های محدود جغرافیایی دسترسی پیدا کنید.

نکته دیگر ، ارائه دهندگان VPN تعداد محدودی دستگاه را برای اتصال به زیر یک اشتراک به شما می دهند. با این حال, به اشتراک گذاشتن یک اتصال VPN برای مکینتاش یا کامپیوتر آن تعداد را تا بی نهایت بالا می برد. تمام دستگاه های متصل به یک اتصال VPN ضربه می زنند ، بنابراین همه Wi-Fi را رمزگذاری می کنند.

راه‌اندازی یک شبکه مجازی با VPN کلیه مراحلی را که انجام داده‌اید قبل از فعال کردن سرویس گیرنده VPN در رایانه شخصی یا Mac خود انجام می دهد. بنابراین ، اگر می خواهید یک اتصال VPN را در Macintosh خود به اشتراک بگذارید ، با ارائه دهنده VPN ثبت نام کنید ، برنامه VPN را در Mac خود بارگیری کنید و دنبال کنید فرآیند اشتراک گذاری مک.

همین روش به روش رایانه شخصی شما نیز می رود. برنامه VPN را فعال کنید و به سرور مورد نظر خود متصل شوید. پس از آن ، دستورالعمل های مربوط به را طی کنید اشتراک Wi-Fi ویندوز.

با این گفته ، در اینجا ارائه دهندگان برتر VPN شما می توانید برای محافظت از تمام دستگاه های متصل به شبکه مجازی خود استفاده کنید.

چگونه کامپیوتر / مک خود را به روترهای مجازی تبدیل کنیم – جمع بندی

مواقعی وجود دارد که شبکه Wi-Fi فقط نمی تواند اتصال شما به اینترنت مورد نیاز را به شما ارائه دهد. این که آیا این دستگاه از دستگاههای شما بسیار دور است یا به راحتی تعداد مشخصی از اتصالات را امکان پذیر می سازد ، تغییر رایانه / Mac به روترهای مجازی راه حل است. محدود به محدوده روتر خود برای شما محدود نمی شوید و قطعاً به اتصال همزمان متکی نیستید که یک VPN به شما اعطا می کند. به خارج از جعبه فکر کنید و از بهترین اینترنت لذت ببرید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me