چگونه سرعت اینترنت خود را بررسی کنید – راه درست

یک حقیقت که می توانید به زندگی مدرن ما نسبت دهید این است که در حقیقت اتصالات اینترنتی با یکدیگر برابر نیستند. در حالی که برخی از مردم ممکن است در کشورهایی با سرعت باورنکردنی اینترنت (خوش شانس …) زندگی کنند ، برخی دیگر خوش شانسی نیستند. در ادامه بخوانید تا دریابید که چگونه می توانید سرعت اینترنت خود را به درستی بررسی کنید و چه نکاتی را می توانید برای سریعتر اتصال خود استفاده کنید.


چگونه سرعت اینترنت خود را بررسی کنید - راه درست

چگونه سرعت اینترنت خود را بررسی کنید – راه درست

چرا باید سرعت اینترنت خود را بطور دوره ای آزمایش کنید

متأسفانه ، سرعت اینترنت شما را در ارائه خدمات اینترنتی به شما فراهم می کند ، همیشه با سرعتی که تبلیغ می کنند مطابقت ندارد. به عبارت دیگر ، ممکن است آنچه را که در واقع می پردازید ، دریافت نکنید. سرعت کند اینترنت می تواند تجربه آنلاین شما را ترغیب کند. از تأخیر مداوم هنگام بازی کردن در رایانه شخصی ، Xbox One یا PS4 گرفته تا بافر مداوم ، در حالی که می خواهید محتوای تلویزیون را در Apple TV ، Roku یا Amazon Fire Stick پخش کنید. پهنای باند آهسته می تواند منجر به خشم های بسیار گرم شود.

نحوه بررسی سرعت اینترنت شما – نکاتی برای کمک به ISP شما

اگر فردی هستید که از سرعت بد اینترنت رنج می برد ، احتمالاً قبلاً سعی کرده اید با ISP خود در مورد آن تماس بگیرید. نکته ای که بسیاری از کاربران اینترنت متوجه آن شده اند این است که وقتی یک کاربر از خدماتی که ارائه می دهد از اینترنت استفاده می کند ، خیلی پاسخگو نیستند.

اگر سرعت اینترنت را پرداخت می کنید اما آنها را دریافت نمی کنید ، پیشنهاد می کنیم یک هفته وقت بگذارید و اطلاعات خود را جمع کنید. قبل از تماس با ISP خود ، اطمینان حاصل کنید که داده های کافی دارید که نشان می دهد سرعت اینترنت شما واقعاً چقدر بد است. به عبارت دیگر ، از ابزارهایی که در ذیل به آنها اشاره کردم استفاده کنید تا سرعت اینترنت خود را در روزهای مختلف و در زمان های مختلف آزمایش کنید.

از نتایج آزمایش های مختلف خود ضبط کنید یا ضبط کنید. اطمینان حاصل کنید که اینترنت خود را در ساعات ترافیکی شلوغ ، مثل بعد از ساعت کار ، آخر هفته و شب امتحان کنید

اطمینان حاصل کنید که برخی از آزمایشات را نیز در مواقعی که اتصال شما تثبیت می شود ، انجام می دهید. تا آنجا که می توانید نتایج بیشتری کسب کنید ، سپس با ISP خود مسلح با شواهدی واقعی تماس بگیرید که سرعت شما آن چیزی نیست که شما می پردازید. به این ترتیب ، ISP شما نمی تواند از ارائه خدمات مورد نظر خود دریغ کند.

ابزارهایی برای بررسی سرعت اینترنت شما

بطور تکان دهنده ، بررسی سرعت اینترنت شما یکی از ساده ترین و سریعترین تست های اینترنتی است که می توانید انجام دهید. در واقع ، حتی نیازی به بارگیری یک برنامه یا هر نوع نرم افزاری ندارید. به راحتی می توانید سرعت اینترنت خود را با استفاده از خدمات مبتنی بر وب زیر بررسی کنید:

Fast.com

اولین ابزاری که می توانید از آن بهره مند شوید Fast.com است. این سایت توسط Netflix ساخته شده است و استفاده از آن بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید اینست:

  1. ابتدا مطمئن شوید که تمام مراحل بارگیری را که انجام می دهید متوقف کرده اید. اطمینان حاصل کنید که هیچ کس دیگری در هنگام تست سرعت از اتصال به اینترنت استفاده نمی کند.
  2. بعد ، با استفاده از مرورگر خود Fast.com را ببینید.
  3. هنگامی که در آنجا هستید ، منتظر تست سرعت باشید تا کار خود را انجام دهد (حدود 30 ثانیه صبر است)
  4. و voila! نتایج خود را بدون نیاز به انجام هیچ مرحله دیگر دریافت خواهید کرد.

Fast.com سرعت بارگیری شما را در Mbps نشان می دهد ، و می توانید بر روی دکمه “نمایش اطلاعات بیشتر” کلیک کنید تا سرعت تاخیر و آپلود خود را بدست آورید.

Speedtest توسط Ookla

Speedtest توسط Ookla به نظر می رسد بسیار شبیه به Fast.com است ، اما ویژگی های اضافی را ارائه می دهد. برای گیمرهای خارج از کشور ، این یک ابزار عالی برای تست PING شما است. Speedtest توسط Ookla همچنین سرعت بارگذاری شما را با سرعت بارگیری خود به صورت پیش فرض نشان می دهد. دقیقاً به عنوان Fast.com ، این ابزار سرعت خود را در Mbps می دهد. نکته جالب در مورد Speedtest توسط Ookla این است که سرور خود را انتخاب کنید ، حتی اگر از بهترین سروری که به طور پیش فرض می تواند استفاده کند استفاده کند.

با این وجود ، گاهی اوقات متوجه می شوید که سرعت های شما خوب آزمایش می شود ، اما همچنان به اندازه کافی سریع در سایت های خود مشکل دارید. در مواردی مانند این ، شما ممکن است با برخی از ISP Throttling روبرو شوید.

نحوه متوقف کردن ISP Throttling

پرتاب ISP روشی متداول است ، هرچند کم دستی ، که ISP ها برای محدود کردن دسترسی شما به سایت های خاص استفاده می کنند. اگر اغلب متوجه شوید که بیش از حد پخش می کنید یا فایلهای زیادی را بارگیری می کنید ، ISP ها اتصال شما را از بین می برند..

بعضی اوقات ، ISP ها کاملاً به شما می گویند که اتصال شما را در قرارداد شما سوق می دهد. حتماً قرارداد خود را امتحان کنید تا بررسی کنید که آیا پهنای باند یا اطلاعاتی را که باید رعایت کنید وجود دارد.

خبر خوب این است که یک VPN به راحتی می تواند شما را از این مشکل کوچک مزاحم نجات دهد. از آنجا که یک VPN داده های شما را رمزگذاری می کند و مسیر ترافیک شما را مجدداً مسیریابی می کند ، ISP شما قادر نخواهد بود به شما بگوید چه کاری آنلاین انجام می دهید.

بهترین VPN در برابر ضربات ISP

چارلز ، متخصص VPN ما ، بررسی مفصلی در مورد بهترین VPN ها که مانع از ISP می شوند ، نوشت. انتخاب برتر وی به ExpressVPN و به دلایل خوب رفت.

به غیر از داشتن رمزگذاری در سطح نظامی و جدیدترین پروتکل های VPN برای رمزگذاری داده های شما و مسیر مجدد ترافیک خود ، این ویژگی ها همچنین دارای بسیاری از ویژگی های جالب است. آنها یک خط مشی بدون ورود به سیستم دارند و 30 روز ضمانت برگشت پول شما می توانید قبل از انجام تعهد از خدمات استفاده کنید..

چگونه سرعت اینترنت خود را بررسی کنید – افکار نهایی

این همه چیز در آنجاست ، مردمی. لازم نیست سرعت اینترنت خود را بررسی کنید ، با این وجود ، گرفتن ISP برای رفع هرگونه سرعت سرعت ممکن است کمی مشکل باشد. اطمینان حاصل کنید که قرارداد خود را با ISP خود به تفصیل مطالعه کرده اید تا بفهمید که آیا کلاه اطلاعاتی وجود دارد که باید نگران آن باشید. فراموش نکنید که قبل از مراجعه به ISP با شکایت خود ، تمام داده های مورد نیاز خود را با سرعت اینترنت خود جمع آوری کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me