استفاده از روتر VPN – جوانب مثبت و منفی

تقریباً همه ما این روزها از VPN استفاده می کنیم ، بخاطر خبرهای جدید درباره هک شدن و دولت جاسوسی از ما. و نکته قابل توجه در مورد VPN این است که اکثر شرکت ها به شما اجازه می دهند چندین دستگاه را با یک مجوز واحد متصل کنید. بنابراین می توانید فقط یک مجوز بپردازید و VPN را همزمان در چندین دستگاه نصب و استفاده کنید. در حالی که این عالی است و همه ، مشکل این است که بیشتر ما حداقل 3-4 دستگاه به صورت جداگانه داریم. شما نمی توانید تمام دستگاه های خانواده خود را با یک VPN منفرد ایمن کنید. بیشتر ارائه دهندگان VPN به شما امکان می دهند همان VPN را روی حداکثر 5 دستگاه (یا شاید 6) دستگاه نصب کنید. اگر می خواهید تمام دستگاه های خانه خود را با همان VPN ایمن کنید ، چه می کنید؟ این شامل تمام لپ تاپ ها ، تلفن های هوشمند ، تبلت ها ، کنسول های بازی و تلویزیون های هوشمند در خانه شما می شود. واقعیت این است که اکثر خانه ها حدود 10-12 دستگاه دارند که در اینترنت کار می کنند. اگر VPN دریافت کرده اید که به 5 دستگاه امکان اتصال همزمان را می دهد ، برای پوشش همه دستگاه ها باید 3 مجوز خریداری کنید. یا فقط می توانید یک مجوز برای روتر دریافت کنید. به این ترتیب ، تمام شبکه خانگی شما محافظت می شود و هر دستگاهی که به آن متصل شود ، به طور خودکار در اینترنت ناشناس خواهد بود.


استفاده از روتر VPN - جوانب مثبت و منفی

استفاده از روتر VPN – جوانب مثبت و منفی

دو نوع روتر VPN

هنگام نصب VPN روی روتر ، می توانید فایلهای پیکربندی را بارگیری کرده و آنها را روی روتر نصب کنید ، یا یک روتر از پیش تنظیم شده خریداری کنید. خرید یک روتر از پیش تنظیم شده آسان است زیرا نیازی به نصب آن نیست. فقط آن را وصل کنید و VPN روی آن نصب شده است. اما اگر از قبل روتر دیگری دارید ، بهتر است فایلها را بارگیری کنید و به جای خرید نسخه جدید ، روتر را پیکربندی کنید (مگر اینکه بخواهید چند صد دلار هزینه نکنید).

استفاده از روتر VPN: جوانب مثبت

می توانید به هر روشی که برای شما کار کند ، بروید. در اینجا کاری است که یک روتر VPN می تواند برای شما انجام دهد.

نصب یک بار

اولین چیزی که شما باید در مورد روترهای VPN بدانید این است که آنها به روشی مشابه روترهای معمولی به جز اتصال اینترنت از طریق سرورهای یک شبکه خصوصی کار می کنند. این بدان معنی است که هر دستگاهی که به روتر وصل می شوید ، دامنه کامل حفاظت از VPN را دریافت می کند.

هنگامی که VPN را بر روی چندین دستگاه نصب می کنید ، باید آن را در هر دستگاه جداگانه بارگیری و نصب کنید. آن را با روتر که فقط به یک نصب احتیاج دارد مقایسه کنید – وقتی روتر VPN را روی آن قرار داد ، دیگر لازم نیست VPN را روی هر دستگاه به طور جداگانه نصب کنید. فقط دستگاه های خود را به روال منظم به روتر وصل کنید و در اینترنت ایمن باشید.

صرفه جویی در هزینه

هیچ هزینه اضافی برای اشتراک VPN روی روتر وجود ندارد. به عنوان مثال ، اگر یک شرکت برای اشتراک ماهیانه 10 دلار هزینه داشته باشد ، به طور کلی یکسان خواهد بود ، مهم نیست که روی کدام دستگاه نصب شده باشد.

این موجب صرفه جویی در هزینه می شود زیرا اگر بسیاری از افراد در خانه خود از اینترنت استفاده می کنید و همه آنها به یک VPN احتیاج دارید ، همه آنها می توانند به آن متصل شوند و لازم نیست چندین اشتراک یا مجوز بخرید.

به خاطر داشته باشید که حتی اگر یک روتر از پیش تنظیم شده خریداری کنید ، هنوز هم نیاز به خرید اشتراک VPN دارید.

خواه یک روتر از پیش تنظیم شده خریداری کنید یا فایلهای پیکربندی را بارگیری کنید و آنها را به صورت دستی نصب کنید ، یک روتر همیشه ارزان تر از خرید چندین اشتراک برای کل خانواده است.

دوستانه تمام بسترهای نرم افزاری

این یکی از بزرگترین مزیت روترهای VPN است. همانطور که در ابتدا گفته شد ، اکثر ما دارای چندین دستگاه هستیم. و همه شرکت های VPN پشتیبانی چند پلتفرمی را ارائه نمی دهند. به عنوان مثال ، اگر می خواهید VPN را در تلویزیون هوشمند خود نصب کنید ، متوجه خواهید شد که بسیاری از ارائه دهندگان برنامه های سازگار برای آن وجود ندارند.

راه حل – VPN در روتر. فقط VPN را روی روتر خود پیکربندی کنید (یا یک روتر از پیش تنظیم شده را بخرید) و تلویزیون هوشمند خود را با آن وصل کنید. این تلاش و هزینه را کاهش می دهد. در حالی که پیکربندی روی روتر برخی اقدامات اضافی را انجام می دهد ، این فقط یک کار یک بار است و پس از اتمام کار ، شما آماده خواهید بود که از آن برای مدت زمان طولانی خود استفاده کنید.

امنیت کامل

تنظیم اتصال VPN روی روتر شما بدان معنی است که کل شبکه منزل شما ایمن است. VPN یک لایه اضافی از حریم خصوصی و امنیت را به کلیه فعالیت های آنلاین شما اضافه می کند. همچنین هکرها و مجرمان سایبری احتمالی یا هک کردن شبکه WiFi شما را سخت تر می کند.

ناشناس بودن آنلاین

به هر دستگاهی که به روتر VPN خود متصل شوید ناشناسیت کاملی آنلاین داده می شود. خواه این تلفن هوشمند ، لپ تاپ ، Smart TV ، دستگاه بازی یا دستگاه پخش باشد ، نه ISP شما یا شخص دیگری قادر به ردیابی کارهایی نیست که شما به صورت آنلاین انجام می دهید.

استفاده از روتر VPN: The Cons

اما این همه سرگرم کننده و بازی نیست. در اینجا برخی از معایب روترهای VPN آورده شده است.

دستگاه های بیشتر سرعت پایین

اولین اشکالی که در مورد روترهای VPN در نظر گرفته می شود این است که با افزایش تعداد دستگاه های بیشتر به آنها ، کندتر می شوند. در حالی که هر دستگاه از قابلیت اتصال رمزگذاری شده بهره مند می شود ، نسبت به اینکه هر دستگاه از VPN خود استفاده کند ، زمان بار کمتری را نیز تجربه خواهید کرد..

این بدان معناست که برای هر دستگاهی که به شبکه خانگی خود متصل هستید ، می خواهید بخشی از سرعت خود را از دست بدهید. به راحتی می توان فهمید که چرا این ممکن است برای بسیاری از افراد ، به ویژه برای افرادی که مایل به اتصال سریع هستند ، عامل بازدارنده باشد.

سرعت کم یک مشکل بزرگ برای افرادی است که می خواهند فیلم ها را پخش کنند یا بازی های آنلاین انجام دهند – بافر خیلی آزار دهنده است. با این حال ، اگر شما یک اتصال سریع در خانه و یک VPN با سرعت بالا دارید ، حتی اگر 10-12 دستگاه به آن وصل شوند ، سرعت آن همچنان مناسب خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که از یک VPN با سرعت بالا برخوردار هستید.

برخی از سریعترین توصیه های VPN را بررسی کنید.

راه اندازی پیچیده

راه‌اندازی روتر VPN یک روند کاملاً پیچیده است. اگر کاربر تازه کار هستید ، این ممکن است برای شما مشکل باشد. با این حال ، اکثر شرکت های VPN یک راهنمای گام به گام برای کمک به کاربران خود در طی مراحل نصب ارائه می دهند. بسیاری از آنها حتی 24/7 پشتیبانی چت زنده دارند.

در حالی که کمک کافی برای نصب وجود دارد ، اگر هنوز فکر می کنید کاری نیست که نتوانید انجام دهید ، می توانید یک متخصص دریافت کنید یا یک روتر از پیش تنظیم شده خریداری کنید.

جوانب مثبت و منفی استفاده از روتر VPN – نتیجه گیری

شکی نیست که روترهای VPN راهی عالی برای امنیت اینترنت منزل شما هستند. با این وجود ، اگر شما یا بیشتر خانواده تان زیاد در خانه هستید و از امکانات استفاده نمی کنید ، ممکن است روترهای VPN بهترین چیز برای شما نباشد. از طرف دیگر ، اگر شما و خانواده تان بیشترین استفاده را از اینترنت خود در حالی که در خانه هستید استفاده کنید ، یک روتر VPN می تواند ابزاری عالی برای در امان ماندن از هک شدن و گول زدن باشد و همچنین در تلاش و هزینه زیادی صرفه جویی می کند..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me