نحوه تنظیم سرور VPN در Raspberry Pi

نحوه تبدیل Raspberry Pi خود به یک سرور VPN? اتصال هر سرور VPN به روتر شما ناگزیر می شود از هر مکانی در سراسر جهان به شبکه شخصی شما اتصال رمزگذاری شده و ایمن را بدست آورد. این به شما امکان می دهد بدون تنظیمات پیچیده به پرونده های موجود در NAS دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این ، با رمزگذاری شده در اتصال ، اگر از لپ تاپ خود در کانون عمومی Wi-Fi استفاده می کنید و از آنجا که همه چیز در کنترل شماست ، داده های شما کاملاً ایمن باقی می مانند ، نیازی به نادیده گرفتن داده هایتان نیستید. باید به هر سرویس دیگری اعتماد کنید. ساخت این VPN به سخت افزار خاصی احتیاج ندارد. یک تمشک ساده ساده می تواند کار را انجام دهد. در اینجا نحوه تنظیم سرور VPN در Raspberry Pi آورده شده است.


نحوه تنظیم سرور VPN در Raspberry Pi

نحوه تنظیم سرور VPN در Raspberry Pi

Raspberry PI VPN نصب سرور:

در اینجا نحوه تنظیم سرور VPN خود را در Raspberry Pi آورده اید.

  1. یک نصب کننده Raspbian Jessie PiVPN OpenVPN بگیرید زیرا سرویس بدون IP آن ، اتصال دائمی با VPN شما را تضمین می کند ، حتی با تغییر آدرس IP شما. از Raspberry Pi در حالت خط فرمان استفاده کنید (نسخه Lite Raspbian) که بدون رابط کاربری گرافیکی و در ابعاد بسیار کوچکتر ارائه می شود.
  2. با بارگیری raspbian-jessie (پرونده فشرده سازی 2017-07-05) شروع کنید و متعاقباً پرونده .img را که در داخل آن است استخراج کنید. سپس Disk Imager (Win32) را نصب کرده و کارت میکرو اس دی را به کارت خوان وصل کنید ، مطمئن شوید که کارت حاوی هر چیزی نیست که مورد نیاز شما باشد. برای انتقال تصویر Raspbian Jessie Lite به کارت microSD خود از Disk Imager (Win32) استفاده کنید.
  3. Win32 Disk Imager را اجرا کنید. اگر با یک حساب کاربری استاندارد Windows وارد شوید ، باید رمزعبور سرپرست خود را وارد کنید. در بالا ، در سمت راست کادر سفید ، نماد پوشه آبی را مشاهده خواهید کرد. بر روی آن کلیک کنید و پرونده Rimban Jessie Lite .img را که قبلاً استخراج شده بود مرور کنید. روی آن دوبار کلیک کنید.
  4. اطمینان حاصل کنید که در زیر دستگاه کارت حافظه microSD ذکر شده است. سپس روی نوشتن کلیک کنید. پس از اتمام این روند ، کارت microSD را خارج کرده و Raspberry Pi را وارد کنید. راه اندازی. سپس به طور معمول با نام کاربری وارد شوید – pi و تمشک به عنوان رمز عبور.
  5. در اینجا ، Raspberry Pi کار یک سرور را انجام می دهد ، بنابراین در یک گوشه کنار روتر مخفی شوید. Raspberry Pi خود را برای کنترل از راه دور در حالت “پوسته پوسته” تنظیم کنید. این کار با فعال کردن SSH یا Secure Shell امکان پذیر است. تایپ کنید sudo raspi-config.
  6. مهمترین کار شما پس از این کار تغییر رمز عبور Raspberry Pi است. این امر به شما امکان می دهد فقط از طریق SSH وارد شوید. بر روی گزینه 1 کلیک کنید ، دو بار رمز عبور جدید را وارد کنید تا در نهایت آن را تغییر دهید. بعد ، به گزینه های Interface بروید.
  7. گزینه P2 SSH را انتخاب کنید ، هنگامی که سوالی مبنی بر اینکه آیا می خواهید سرور SSH را فعال کنید چشمک می زند ، روی Yes کلیک کنید. Raspberry Pi سپس تأیید می کند که SSH روشن است. بعد از این حرکت به Finish بروید.

به پایان رساندن سرور VPN در راه اندازی RPi

برای اتمام ، باید Raspberry Pi خود را خاموش کنید. فقط تایپ کنید خاموش شدن سودو, صفحه کلید و مانیتور را جدا کرده و به دنبال آن Raspberry Pi را با استفاده از کابل اترنت به روتر وصل کنید. صفحه کلید و مانیتور اکنون از بین می روند زیرا Raspberry Pi اکنون از راه دور کنترل می شود.

Raspberry Pi را دوباره روشن کنید و اجازه دهید حدود 30 ثانیه بوت شود. با استفاده از برنامه Android Fing ، مکان Raspberry Pi را در شبکه پیدا کنید. Fing لیست دستگاه های متصل به شبکه را نشان می دهد ، Raspberry Pi و همچنین آدرس IP آن را نشان می دهد.

با ویندوز ، با استفاده از یک اسکنر عصبانی IP که به جاوا نیاز دارد ، Raspberry Pi شما را به عنوان raspberrypi.local در ستون میزبان درج می کنید..

به منظور برقراری ارتباط با Raspberry Pi ، بارگیری و نصب مشتری PuTTY SSH ضروری است. این ابزار رایگان PuTTY به شما کمک می کند تا از راه دور با Raspberry Pi ارتباط برقرار کنید. اکنون می توانید با استفاده از نام کاربری و رمزعبور خود Raspberry Pi وارد سیستم شوید.

نکته پیشنهادی که اکنون باید انجام شود ، بارگیری و نصب هرگونه بروزرسانی لینوکس است. این کار را می توان با استفاده از دستور انجام داد به روز رسانی مناسب سودو و sudo apt-upgrade.

شروع به نصب OpenVPN کنید. کلید واژه https://install.pivpn.io | bash برای شروع نصب. سپس یک آدرس IP استاتیک تنظیم کنید تا روتر مکان Raspberry Pi شما را در شبکه بداند.

این مورد لازم است تا بتواند شروع به ارسال ترافیک ورودی VPN کند. اطمینان حاصل کنید که دروازه پیش فرض IPv4 از قبل روی آدرس IP روتر تنظیم شده است و بررسی کنید که آیا تنظیمات مناسب هستند یا خیر. برای ادامه روی Yes کلیک کنید.

کلیه مراحلی را که به شما در انتخاب فهرست مناسب کاربر که پیکربندی OpenVPN را ذخیره می کند ، دنبال کنید ‘pi’ پیش فرض نصب شده را انتخاب کنید و سپس «به روزرسانی های بدون نظارت» را فعال کنید تا Raspberry Pi شما اجازه دهید تا به طور خودکار با تکه های امنیتی به روز شود..

اکنون بین انتخاب پروتکل های UDP یا TCP می توانید انتخاب کنید. به طور کلی ، UDP ترجیح داده می شود زیرا خیلی سریعتر است. پورت را به عنوان پیش فرض 1194 رها کنید و OK را بزنید. شماره پورت را در جایی بنویسید و متعاقباً تأیید کنید که پورت درست روی صفحه زیر است.

سه سطح رمزگذاری به شما ارائه می شود. معمولاً نصاب PiVPN رمزنگاری 2،048 بیتی را توصیه می کند اما شما همچنین می توانید 4،096 را برای حداکثر امنیت انتخاب کنید. شما می توانید با استفاده از یک سرویس DNS پویا یا آدرس IP خارجی خود به Pi خود وصل شوید. حالت دوم راهی آسانتر است زیرا به روتر نیاز به لمس کمتری دارد.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me