نحوه دسترسی به سایتهای مسدود شده توسط ISP شما

یک حقیقت جهانی وجود دارد که هر کاربر اینترنتی باید از آن آگاه باشد: همه ISP ها وب سایت های خاصی را مسدود می کنند. بعضی اوقات ، ممنوعیت وب سایت کاملاً قابل درک و قانونی است. ممنوعیت وب سایت هایی که باعث ارتکاب جرم ، پورنوگرافی زیر سن ، قاچاق انسان و فعالیت های غیرقانونی می شوند.


گفته می شود ، بیشتر و بیشتر ISP ها سایتهایی را مسدود می کنند که در هیچ یک از دسته های فوق قرار نمی گیرند. این نوع سانسور اینترنت با سرعت وحشتناکی رو به رشد است و همه وب سایت هایی که در معرض بلوک های ISP قرار گرفته اند ، مستحق آن نیستند. در این وبلاگ ، من در مورد برخی از راه هایی که می توانید ممنوعیت های ISP را از آسایش خانه خود حذف کنید ، بحث خواهم کرد **.

نحوه دور زدن ISP Ban با VPN

نحوه دسترسی به سایتهای مسدود شده توسط ISP شما

چرا ISP شما وب سایت های خاصی را مسدود می کند

در روزهای خوب قدیم ، سانسور اینترنت به انداز as الان نبوده است. از آن زمان ، تغییرات بسیاری تغییر کرده است و تعداد بیشتری از کشورها تحریم های ISP را در لیست طولانی وب سایت ها اعمال می کنند. با خنثی سازی خالص اکنون دیگر در ایالات متحده مؤثر نیست ، حتی برای ISP آسان تر است که وب سایت ها را بدون هیچ دلیلی غیر از تغییر قیمت خدمات یا به نفع محتوای خاص از طرف دیگر مسدود کنید..

اما به طور کلی ، ISP ها سایت هایی را که توسط دولت ها غیرقابل قبول تلقی می شوند ، ممنوع می کنند. برخی کشورها مانند انگلیس ممنوعیت پیش فرض برای همه ارائه دهندگان ISP دارند. دلیل این امر می تواند متفاوت باشد ، از سایتهای محتوای نامناسب گرفته تا سایتهای تورنت و اشتراک فایل. لیست وب سایتهای ممنوعه براساس کشور و ارائه دهنده ISP متفاوت است.

معمولاً ISP شما به دلایل زیر وب سایت را مسدود می کند:

 • این قوانین حقوق بشر را نقض می کند.
 • این محدودیت هایی است که توسط دولت کشوری که ISP در آن قرار دارد ، تعیین شده است.
 • کشوری که ISP در آن کار می کند دارای قوانین سختگیرانه سانسور اینترنتی است.
 • یک ISP از قوانین بی طرفی خنثی بهره می برد و می خواهد برنامه های قیمت گذاری خود را تغییر دهد.
 • وب سایت قوانین حق چاپ را نقض می کند (برای مثال سایت های تورنتینگ).

نحوه انسداد وب سایتهای ممنوع ISP

چند ترفند و نکته وجود دارد که می توانید برای دسترسی به وب سایت های ممنوعه ISP در کشور خود سعی کنید. توجه داشته باشید که همه این روشها برای همه مؤثر نخواهد بود ، زیرا ISP ها در وهله اول از روشهای مختلفی برای اجرای این ممنوعیتها استفاده می کنند. اگر در کشوری هستید که سانسور اینترنت بسیار زیاد است ، مانند چین ، بهتر است روشهای دیگر را که در زیر بحث شده است فراموش کنید و به استفاده از VPN معروف برای انسداد قفل فایروال بزرگ چین بپیوندید..

به وب سایتهای مسدود شده ISP با VPN دسترسی پیدا کنید

سریعترین و آسانترین راه برای رفع انسداد وب سایتی که توسط ISP شما ممنوع شده است ، استفاده از VPN است. یک VPN که برای شبکه خصوصی مجازی کوتاه است ، از شما می خواهد که به یکی از سرورهای آن وصل شوید ، سپس ترافیک خود را از طریق یک شبکه امن و خصوصی دوباره انجام دهید. این آدرس IP عمومی شما را مطابق با محل سرور شما متصل شده تغییر می دهد و اطمینان حاصل می کند که ترافیک شما تونل شده و در دسترس اشخاص ثالث نیست. VPN همچنین تمام داده های شما را رمزگذاری می کند ، بنابراین لازم نیست نگران سرقت اطلاعات باشید.

به عبارت دیگر ، وقتی از VPN استفاده می کنید ، تمام اطلاعات ترافیک و داده های خود را از ISP خود مخفی می کنید. ISP شما نمی داند به کدام سایتی دسترسی پیدا کرده اید و ممنوعیت های اعمال شده توسط ISP شما دیگر روی شما کار نمی کند.

نحوه بارگیری و نصب VPN

دریافت VPN چندان دشوار نیست ، روند مرحله به مرحله در واقع بسیار ساده است:

 1. ارائه دهنده هایی مانند ExpressVPN را انتخاب کنید و برای خدمات خود ثبت نام کنید.
 2. برنامه VPN را که در دستگاه شما کار می کند بارگیری کنید. بیشتر VPN ها دارای دستگاه های بومی برای دستگاه های Mac ، Windows ، iOS و Android هستند.
 3. VPN را راه اندازی کنید و به حساب خود وارد شوید.
 4. به سرور مستقر در کشور محل اقامت خود وصل شوید. چند ثانیه صبر کنید تا اتصال برقرار شود.

خودشه! پس از اتصال به یک سرور دیگر ، آدرس IP عمومی شما برای مطابقت با محل سرور تغییر می کند. سپس ترافیک شما توسط VPN از طریق اتصال ایمن دوباره انجام می شود ، که به عنوان تونل سازی شناخته می شود. وقتی چنین اتفاقی بیفتد ، ISP شما قادر نخواهد بود به سایتهایی که دسترسی دارید دسترسی پیدا کنید ، و آدرس IP عمومی شما به شما امکان می دهد سایتهای ممنوعه مورد نظر خود را از حالت مسدود خارج کنید..

در اینجا نکته ای برای شما وجود دارد: اگر می خواهید همه دستگاه ها از جمله دستگاه های IoT خود را پوشانده کنید ، می توانید VPN خود را روی روتر خود نصب کنید. به این ترتیب ، هر وسیله متصل قادر خواهد بود با سهولت به سایتهای مسدود شده دسترسی پیدا کند.

بهترین VPN برای مسدود کردن سایتهای ممنوع ISP

پیشنهاد می کنم از ExpressVPN برای دور زدن تحریم های وب سایت ISP خود استفاده کنید. ExpressVPN از جدیدترین پروتکل های VPN و رمزگذاری های درجه نظامی استفاده می کند تا مطمئن شوید که خصوصی ترین و امن ترین اتصال ممکن را کسب می کنید. با سرورهای 2000+ در 94+ کشور ، ExpressVPN به شما سرور جهانی می دهد. به عبارت دیگر ، تغییر IP شما ، رفع انسداد سایت با محدودیت در منطقه و ISP سایتهای ممنوعه ، بسیار آسان است و کاملاً خصوصی و ناشناس است. حتی اگر ExpressVPN گزینه آزمایش آزمایشی رایگان برای شما نداشته باشد ، می توانید قبل از انجام تعهد ، آنها را امتحان کنید. آنها 30 روز ضمانت برگشت پول دارند كه می توانید به آنها اعتماد كنید ، بدون سؤال از سیاست پرسیدن برای بوت شدن.

اگر ExpressVPN به نظر نمی رسد که ارائه دهنده خدمات شما باشد ، یکی از این VPN های سطح بالا را امتحان کنید. همه آنها برای امتحان کردن شما یک سیاست بازپرداخت دارند و یک کار خارق العاده برای دسترسی به وب سایتهای مسدود شده ISP انجام می دهند:

مسدود کردن وب سایت های ممنوع ISP با یک سرور DNS

قبل از اینکه بدانم چگونه می توانید از سرور DNS برای انسداد ممنوعیت ISP استفاده کنید ، می خواهم توضیح دهم که این روش کمترین شانس کار را دارد. واقعیت این است که ، ISP ها با تحریم ها خلاقیت بیشتری پیدا کرده اند و همه آنها ممنوعیت DNS ساده را اجرا نمی کنند. در هر صورت ، این روش هنوز هم ارزش شلیک دارد ، روشی نسبتاً ساده برای رفع انسداد است.

چگونه یک ISP از سرورهای DNS برای مسدود کردن وب سایت استفاده می کند

برای اجرای ممنوعیت وب سایت با استفاده از سرور DNS ، یک ISP سرور DNS خود را تغییر می دهد تا درخواست های مربوط به وب سایتی را که مایل به ممنوعیت آن است به یک وب سایت کاملاً متفاوت هدایت کند. به این ترتیب ، IP مورد درخواست شما با IP موجود در وب سایت های مختلف مطابقت ندارد و شما به سایتی که می خواهید دسترسی پیدا نخواهید کرد.

نحوه انسداد بلوک DNS ISP

تنها کاری که باید برای رفع انسداد این نوع ممنوعیت انجام دهید اینست که یک سرور DNS سفارشی را روی دستگاه خود تنظیم کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید ، شما با سر زدن به سرور DNS ISP ، به طور مؤثر ممنوعیت سایتی را که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید ، حذف می کنید.

اگر می خواهید یک سرور DNS دلخواه برای همه دستگاه های متصل به روتر خود تنظیم کنید ، می توانید به رابط وب روتر خود بروید و سرور DNS را از تب WAN در تنظیمات پیشرفته تغییر دهید..

برای تغییر سرور DNS در ویندوز ، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. کنترل پنلل > شبکه و اینترنت > شبکه و مرکز اشتراک گذاری > تغییر تنظیمات اداپتور
 2. روی پیوندی که می خواهید پیکربندی کنید کلیک راست کنید و گزینه را انتخاب کنید خصوصیات برگه.
 3. قابل اعتماد و متخصص شبکه سازی و پروتکل اینترنت را که می خواهید تغییر دهید انتخاب کنید (می توانید پروتکل های IPv4 یا IPv6 را تغییر دهید). کلیک کنید خصوصیات.
 4. انتخاب کنید از آدرسهای سرور DNS زیر استفاده کنید و آدرس های سرور DNS مورد نظر خود را وارد کنید.
 5. به صفحه کنترل برگردید و سرویس “DNS Client” را جستجو کنید. سرویس را مجدداً راه اندازی کنید (برای روشن کردن حافظه نهان DNS).

برای تغییر سرور DNS در Mac ، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات سیستم > شبکه و روی پیوندی که می خواهید کار کنید کلیک کنید.
 2. کلیک کنید روی پیشرفته روی برگه کلیک کنید DNS برگه.
 3. کلیک کنید بر روی “+” دکمه در پایین و آدرس سرور DNS را به لیست اضافه کنید.
 4. حافظه نهان DNS خود را پاک کنید تا مطمئن شوید Mac از سرور DNS جدید استفاده می کند.

با پروکسی به وب سایت های مسدود شده ISP دسترسی پیدا کنید

برای دور زدن تحریم های اعمال شده توسط ISP می توانید از یک پروکسی استاندارد استفاده کنید. یک پروکسی کمی شبیه VPN کار می کند اما پوشش کاملی را که یک VPN انجام می دهد ارائه نمی دهد. اگر به دنبال رفع سریع برای رفع انسداد وب سایت هستید ، می توانید از پروکسی مبتنی بر مرورگر برای دسترسی به سایت استفاده کنید. برخی از مرورگرها ، مانند Firefox ، حتی یک پسوند پروکسی دارند که می توانید از آن استفاده کنید.

البته به خاطر داشته باشید که ISP شما ممکن است پروکسی ها را نیز مسدود کند. در این حالت ، این روش برای شما مفید نخواهد بود.

دسترسی به وب سایت های مسدود شده ISP – افکار نهایی

در آنجا شما آن را دارید ، 3 روش مختلف برای انسداد وب سایت های ممنوعه ISP. می خواهم توجه داشته باشم که همه ISP ها برای جلوگیری از وب سایت در وهله اول از همان روش ها استفاده نمی کنند ، بنابراین برخی از روشهای فوق ممکن است برای شما مؤثر نباشد. ساده ترین راه حل استفاده از VPN خواهد بود ، زیرا مراجعه مجدد به ترافیک تضمین می کند که ISP نمی تواند آنچه شما بصورت آنلاین انجام می دهید را ببینید. اگر قبلاً از هر یک از این روشها استفاده کرده اید ، به من بگویید که چگونه در نظرات زیر رفت.

** VPN Guru به هیچ وجه استفاده از این روش ها را برای اقدامات غیرقانونی تایید نمی کند. اینها نکاتی برای رفع انسداد وب سایتهایی هستند که هیچگونه قوانین ملی و بین المللی را نقض نمی کنند.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector