بهترین برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده برای کاربران آگاهانه درباره حریم خصوصی

هر کس از اینترنت چیزی می داند ، درباره ادوارد اسنودن شنیده است. هیچ کس نمی تواند انکار کند که وی تأثیر قابل توجهی در زندگی آنلاین ما داشته است. با تشکر از او ، مردم نسبت به همیشه درباره حریم اینترنت خود آگاه هستند. آنها توجه زیادی به عواملی مانند ابرداده ، سرقت داده ها ، روبرو شدن دیجیتال و نظارت دارند. این منجر به جنگ بین دولتها و مشاغل بر سر مسئله استفاده از داده ها شده است. با این حال ، توسعه دهندگان برنامه در سراسر جهان در حال بررسی این موضوع هستند که چگونه کاربر می تواند بر حریم شخصی خود کنترل داشته باشد. روشی که به همکاران ، دوستان و بستگان خود پیام می دهیم فراتر از شناخت است. اهمیت نگهداری از این پیامها به هر حال هرگز به اندازه الان مهم نبوده است. این دلیل اصلی این است که چرا بسیاری از افراد به منظور اطمینان از پیام های خود به دنبال برنامه هایی هستند که رمزنگاری نهایی را ارائه می دهند.


بهترین برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده برای یک کاربر با هوشیاری

بهترین برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده برای یک کاربر با هوشیاری

رمزگذاری نهایی تا پایان ضروری است

آنها با ارائه رمزگذاری به پایان ، گزینه های امنیتی بیشتری را برای همه فراهم می کنند. ویژگی های امنیتی اضافه شده به ما این امکان را می دهد تا اطمینان حاصل کنیم که هر شخصی که به آنها اهمیت می دهیم ایمن است. هیچ کس به غیر از فرستنده و گیرنده مورد نظر نمی تواند به پیام ها دسترسی پیدا کند.

ما می دانیم که دولت و سازمان های پلیس علاقه زیادی به حفظ نظارت بر ارتباطات دیجیتال دارند. به همین دلیل است که پیام های رمزگذاری شده موضوعی است که بسیار مورد بحث امروز در جامعه است. در مورد گوروهای حریم خصوصی ، رمزگذاری یک ضرورت است.

در برخی برنامه ها ، تمام گپ های شما به صورت پیش فرض رمزگذاری می شوند و لازم نیست تنظیمات را روشن کنید. در سایر برنامه ها ، ممکن است همه چیز طراحی پیچیده تری داشته باشد. شاید مجبور شوید اتاقهای گفتگوی مخفی ایجاد کنید. آگاه بودن از امنیت به معنای این نیست که شما موازی هستید. بعد از افشای اسنودن ، حریم خصوصی دغدغه همه است و بنابراین ما بهترین برنامه ها را برای اطمینان از یکسان به شما ارائه می دهیم.

بهترین برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده

در برخی برنامه ها ، تمام گپ های شما به صورت پیش فرض رمزگذاری می شوند و لازم نیست تنظیمات را روشن کنید. در سایر برنامه ها ، ممکن است همه چیز طراحی پیچیده تری داشته باشد. شاید مجبور شوید اتاقهای گفتگوی مخفی ایجاد کنید. آگاه بودن از امنیت به معنای این نیست که شما موازی هستید. بعد از افشای اسنودن ، حریم خصوصی دغدغه همه است و بنابراین ما بهترین برنامه ها را برای اطمینان از یکسان به شما ارائه می دهیم.

1. سیگنال

سیگنال ، ایجاد شده توسط Open Whisper Systems ، مسلماً شناخته شده ترین برنامه پیام رسانی برای افراد آگاه در زمینه حفظ حریم خصوصی است. این برنامه رایگان است و گزینه های پیام رسانی و همچنین گزینه های تماس صوتی را با رمزگذاری کامل ارائه می دهد. کاربران ممکن است به دیگران پیام دهند ، تماس برقرار کنند و حتی پیوست ها و رسانه ها را به صورت ایمن به اشتراک بگذارند.

برای این کار نیازی به کدهای PIN یا ورود به سیستم های منحصر به فرد ندارید. این استفاده از آن را بسیار آسان می کند. این برنامه همچنین ارائه می دهد حذف خودکار در پیام ها پس از مدت زمان خاص. این برنامه همچنین می تواند در رایانه های شخصی با افزونه مرورگر Chrome استفاده شود.

2. WhatsApp

واتس اپ به تدریج وارد بازار پیام رسانی رمزگذاری شده شده است. در ابتدا این کار در سال 2014 با Open Whisper Systems شروع به کار کرد و از روشهای مشابه Signal برای ارتباطات ایمن استفاده کرد. علاوه بر این ، در سال 2016 ، رمزگذاری نهایی را در کلیه خدمات خود از جمله چت ها ، پیام های ویدیویی ، چت های گروهی ، پیام های صوتی و غیره اعلام کرد. WhatsApp یک کد تأیید امنیتی را ارائه می دهد که می تواند با یک مخاطب برای اطمینان از رمزگذاری به اشتراک گذاشته شود..

3. مسنجر تلگرام

این برنامه به طور گسترده سریعترین ارائه دهنده خدمات پیام رسانی رمزگذاری شده در نظر گرفته شده است. در عین حال ، از شهرت کاربر پسند برخوردار است. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که اکانت تلگرام خود را با شماره موبایل خود وصل کنید. سپس می توانید متن های رمزگذاری شده را از طریق ابر ارسال و دریافت کنید.

پیام ها می توانند پس از یک دوره زمانی از پیش تنظیم شده ، خودکار حذف شوند. کلیه ارتباطات در تلگرام مانند گروه ها ، چت ها ، رسانه ها و غیره همه رمزگذاری شده اند. علاوه بر این ، کاربران به چت روم به ابزارهای ویرایش عکس و ویرایش ویدیو به همراه منابع GIF برچسب دسترسی پیدا می کنند.

در ماه مه سال 2018 ، دولت روسیه تصمیم گرفت به طور رسمی ممنوعیت تلگرام را صادر کند. خیلی زود پس از آن ، ایران رویه های مشابهی را اجرا کرد.

4. پیام رسان فیس بوک

در حالی که فیس بوک مسنجر به طور پیش فرض رمزگذاری نشده است ، اما هنوز هم محبوب ترین برنامه برای چت در سراسر جهان است. بسیاری از مردم نمی دانند که این یک گزینه رمزگذاری نهایی به پایان است که به عنوان مکالمه مخفی معروف است. این امکان را برای چت های یک به یک از طریق iOS یا Android فراهم می کند.

با این حال، گرفتن وجود دارد. شما نمی توانید از مکالمه ، تماس گپ تصویری یا ارسال GIF در مکالمه مخفی استفاده کنید. اما می توانید بعد از مدت زمان مشخص ، موضوعات گپ خود را برای حذف خودکار اختصاص دهید. این رمزگذاری مبتنی بر سیگنال است ، همان چیزی که اسنودن برای ارتباط امن خود از آن استفاده کرد.  

طبق فیس بوک ، کاربران Secret Conversation قادر خواهند بود به یک کلید دستگاه برای تأیید رمزگذاری پیام دسترسی پیدا کنند. با این حال ، این کار فقط در یک دستگاه واحد قابل انجام است. همچنین ، هرکسی که با آنها مکالمه می کنید هنوز می توانید مکالمه شما را اسکرین شات کرده و آن را به اشتراک بگذارید این باعث می شود برخی مکالمات در اشتراک گذاری آسیب پذیر باشند.

5. iMessage

این برنامه پیام رسانی پیش فرض در اپل است و از رمزگذاری استفاده می کند. با این حال ، کارشناسان رمزگذاری خاطرنشان كردند كه رمزگذاری آن بومی اپل است و امن ترین آن نیست. تأیید شناسه مخاطب در دسترس نیست و هیچ کس در خارج از اپل نمی تواند کد را بررسی کند. اخیراً ضعفی در آن مشاهده شد که به هکرهای ماهر امکان رمزگشایی تصاویر و فیلم ها را می داد. با این حال ، خود اپل حتی پس از حکم دادگاه قادر به دسترسی به پیام ها نبود.

6. ChatSecure

این بهترین برنامه پیام رسانی رمزگذاری شده برای کاربران فناوری اطلاعات است زیرا منبع باز است و در اندروید و iOS یافت می شود. Project Guardian که یک مجموعه بین المللی است که از طراحان نرم افزار ، توسعه دهندگان ، فعالان ، طرفداران و مربیان نرم افزار تشکیل شده است ، خالق آن است. آنها همچنین برنامه های امنیتی دستگاه قابل حمل منبع باز و همچنین اضافات سیستم عامل را توسعه می دهند.

ChatSecure دو نوع پروتکل رمزگذاری را ارائه می دهد. اینها پیام های گسترده و پروتکل حضور و پیام های غیر ضبط شده هستند. این ویژگی ها برای حفظ حریم خصوصی طراحی شده اند و در درجه اول توسط روزنامه نگاران به عنوان یک بستر ارتباطی ایمن مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال ، این نیز در دسترس هر کس و همه است. این برنامه همچنین روی روشهایی که برای اطمینان از رمزگذاری گپ استفاده می شود شفاف است.

7. سایفر

فکر می کنید به اندازه کافی می دانید؟ خوب ، بد نیست بدانید درباره چند برنامه پیام رسان امن تر است. Cyphr یکی از محبوب ترین برنامه ها برای رمزگذاری نهایی است. دلیل محبوبیت آن در درجه اول استفاده از آن آسان است.

Cyphr توسط گلدن قورباغه ، شرکتی در پشت VyprVPN ایجاد شده است. علیرغم نداشتن برنامه های دسک تاپ یا وب در حال حاضر ، مطمئناً Cyphr ارزش بررسی دارد. این به شما کمک می کند تا کلیدهای عمومی و خصوصی خود را تولید کرده و چت را شروع کنید. کلید خصوصی به شما تعلق دارد و کلید عمومی با گیرنده پیام های شما به اشتراک گذاشته می شود.

VPN برای یک لایه اضافی از رمزگذاری

اگر می خواهید مطمئن شوید که هیچ کس در حال گوش دادن به پیام شما نیست ، ما به شما توصیه می کنیم از VPN استفاده کنید. یک شبکه خصوصی مجازی ، که به عنوان VPN شناخته می شود ، اساساً شما را قادر به رمزگذاری کلیه ترافیک خود می کند. این شامل پیام های شما نیز می شود. در اینجا لیستی از بهترین خدمات VPN برای پیام رسانی آنلاین ایمن آورده شده است. همچنین می توانید راهنمای جامع بررسی ما VPN را در اینجا بخوانید.

بهترین برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده – Word Final

جهان به تدریج به عصر امنیت محصولات و محصولات آنلاین بهینه شده در رابطه با حریم خصوصی می رود. مواردی مانند رمزگذاری ، که فقط توسط افراد بسیار خاص مورد استفاده قرار می گرفت ، اکنون به طور گسترده در دسترس است. این امکان وجود دارد که حتی در آینده ای نه چندان دور حتی فناوری های پیشرفته تری نیز در دسترس قرار بگیرند.

در حال حاضر ، اگر می خواهید در امان باشید ، می توانید از هرکدام از این برنامه ها استفاده کرده و از جاسوسان و هکرها در امان باشید. بهترین قسمت استفاده از این برنامه ها این است که همه آنها رایگان هستند و شما می توانید بدون پرداخت هزینه ، از آنها به اندازه دلخواه استفاده کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me